Nauka czytania dla dzieci – UWAGA: BRAK MIEJSC

Dwór Ludwikowskich
12/02/2023

13/02/2023

UWAGA – BRAK MIEJSC [aktualizacja 8 lutego 2023]

Zapraszamy na nową edycję kursu „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” – cyklu 10 spotkań odbywających się raz w tygodniu, których elementami są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych.

Wczesna nauka czytania metodą symultaniczo-sekwencyjną to doskonała forma wprowadzenia dzieci w świat słowa czytanego poprzez zabawę, uzupełnioną o ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy, poprawiające pamięć i koncentrację – jakże istotne w przygotowaniu do etapu szkolnego. Zajęcia są prowadzone w oparciu o założenia terapii neurobiologicznej, popartej badaniami naukowymi przy użyciu zarówno autorskich pomocy, jak i tych stworzonych przez doświadczonych metodologów.

Podczas 10 spotkań tematycznych (m.in.: „Wyprawa do ZOO”, „Niezwykły kosmos” czy „W indiańskiej wiosce”) dzieci nabędą umiejętności związanych z czytaniem, jak i zapoznają się z informacjami z danego bloku tematycznego.

Zajęcia prowadzi Monika Birówka – logopeda, bibliolog, dziennikarz. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie prowadząc terapię logopedyczną, zajęcia z dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Współpracuje z rodzicami, prowadząc adresowane dla nich zajęcia oraz spotkania. Ponadto prowadzi terapię opierającą się na założeniach Metody Krakowskiej z dziećmi z alalią, ORM, wadami wymowy, autystycznymi, Zespołem Aspergera oraz Zespołem Downa. Jako jedna z kilkunastu osób w Polsce posiada certyfikat Specjalisty Symultaniczo-Sekwencyjnej Nauki Czytania w Grupie.

Kurs skierowany do dzieci w wieku 5 – 6 lat.

Harmonogram: PIĄTEK, godzina 16:00 – 17:00

Miejsce zajęć: pracownia plastyczna, Dwór Ludwikowskich, ul. Adama Mickiewicza 26, Skawina

Planowane rozpoczęcie kursu: 17 lutego 2023, pod warunkiem utworzenia grupy.

Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji w zakładce NAUKA CZYTANIA

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

Joanna Kurpiel

(AZG)

Dwór Ludwikowskich