Przemyśl i Krasiczyn – zobacz perły wschodu

różne lokalizacje
15/06/2024

15 czerwca 2024 wybierzemy się na wycieczkę do wschodniej Polski. Trochę nieodkrytej, trochę tajemniczej, ale niezwykle pięknej i przyciągającej światowej klasy zabytkami. Na naszej trasie znajdą się prawdziwe turystyczne perły. Zamek w Krasiczynie od XVII wieku imponuje odwiedzającym go gościom, a sam Przemyśl zachwyca stromymi, brukowanymi uliczkami. Wschód naszego kraju to także historia zmagań wojennych i największego w Europie Środkowej systemu fortyfikacji okalających miasto, czyli osławionej Twierdzy Przemyśl.

Termin wycieczki: 15 czerwca 2024 (sobota)

Wyjazd: godz. 6.30 (spod Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS)

Powrót: ok. godz. 20.30

Cena regularna – 185 zł*

Cena ulgowa – 175 zł* (przysługuje seniorom, dzieciom, młodzieży do 18. roku życia oraz studentom).

* Kwota obejmuje: transport, opiekę pilota wycieczki, przewodników, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz ubezpieczenie.

ZAPISY TUTAJ

Poniżej szczegółowy pogram wyjazdu:

Zamek w Krasiczynie – jeden z najlepszych przykładów architektury renesansowej i manierystycznej na terenie Polski. Gościli tu liczni polscy królowie jak chociażby Zygmunt III Waza, Jan Kazimierz, czy August II. Pomimo wojen i pożarów zamczysko zachowało swą pierwotną formę jaką właściciele nadali budowli na początku XVII wieku. Elementami dominującymi są 4 odmienne, narożne wieże.

Przemyśl – perła w koronie dawnej Rzeczpospolitej. Należy do grona najstarszych grodów powstałych na ziemiach polskich. Od zarania dziejów Przemyśl był istnym tyglem kulturowym. Dziś, to miasto położone u podnóża Karpat, szczyci się bogactwem ponad tysiąca zabytków, urzeka niezapomnianym pejzażem stromych uliczek i na długo pozostaje w pamięci odwiedzających go turystów.

Twierdza Przemyśl – trzeci największy w Europie system fortyfikacji okalający miasto (po Antwerpii  i Verdun). Budowę umocnień rozpoczęto podczas Wojny Krymskiej. Od 22 marca 1915 roku twierdza pozostaje w ruinie. W czasie wycieczki zwiedzimy dwa forty: I „Salis-Soglio” oraz XV „Borek”.

Kopiec Tatarski –  zwany też Kopcem Przemysława (legendarnego założyciela Przemyśla), datowany jest na koniec IX wieku. Pierwotnie miejsce kultu pogańskich bogów (szczególnie Swarożyca). Po chrystianizacji Ziemi Przemyskiej wybudowano na szczycie Kaplicę św. Leonarda, następnie zniszczoną podczas II wojny światowej. Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama na okolicę.

WAŻNE! Podczas zwiedzania przewidziany jest w Przemyślu czas wolny na przerwę obiadową. Będzie wówczas możliwość skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych restauracji.

 

Płatności prosimy dokonywać przelewem na konto bankowe poniżej:

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: ZWIEDZANIE imię i nazwisko uczestnika.

Przed wyjazdem zapoznaj się z regulaminem wycieczki ⇒ REGULAMIN

W razie pytań zapraszam do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu 662 204 794. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania.

 

Krystian Kosiorowski

różne lokalizacje