RADOSNA BIAŁO-CZERWONA Z CKiS

różne lokalizacje
05/11/2020

30/11/2020

Z racji obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną nie są możliwe do zorganizowania tradycyjne uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Nie chcąc się poddać smutnym nastrojom ani zaniechać tradycji, rzucamy wyzwanie na śpiewacze pojedynki. W listopadzie zapraszamy do muzycznej zabawy poprzez  #wyzwaniewśpiewanie, które zainicjujemy na naszym profilu Facebook.

#wyzwaniewśpiewanie to patriotyczny, muzyczny challenge. Na jego potrzeby powstał teledysk, w którym wystąpiło, zaśpiewało i roześmiało się wielu pracowników CKiS. Liczymy, że emanujące z niego dobry humor i zabawa zachęcą innych do przyłączenia się do akcji #wyzwaniewśpiewanie. Powodzenia w  tworzeniu patriotycznych teledysków, do których #teamCKiS zachęca inne instytucje kultury, stowarzyszenia i organizacje, oraz wszystkich tych, którzy uwielbiają śpiewać i mają chęć podzielenia się swoim talentem z innymi!

„ZOOM na miasto” to druga propozycja zainicjowana z okazji listopadowych uroczystości. Konieczność ograniczenia przemieszczania się i szczególna dbałość o zdrowie znów przerzuca nas do sieci. Adaptując się do nowej rzeczywistości przygotowujemy zabawę, do udziału w której zapraszamy całe rodziny. „ZOOM na miasto” to zabawa w fotograficzne zgadywanki. Zoom czyli powiększenie utrwalonego obrazu, będzie zbliżeniem na fragment danego obiektu, położonego w naszym mieście bądź gminie. Ten mały fragment, niczym puzzel układanki, będzie częścią większego obrazu. Należy odgadnąć jaki obiekt czy miejsce jest zaprezentowane na fotografii. Czas trwania zabawy na naszym profilu facebookowym uwarunkują odbiorcy: im większe zainteresowanie, tym więcej „zbliżeń” (w obiektywie).

Świętu Niepodległości poświęcony jest też nasz konkurs „Radosna biało-czerwona”, w którym zachęcamy do zaprojektowania patriotycznego nadruku na koszulkę. Na zgłoszenia czekamy do 10 listopada, a szczegóły i regulamin konkursu znajdują się TU.

11 listopada o godzinie 11.00 w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona uroczysta msza święta  w intencji Ojczyzny. Liturgia, do której oprawę przygotuje Orkiestra Dęta Sygnał z Radziszowa, będzie transmitowana na kanale You Tube parafii Miłosierdzia Bożego.

Również 11 listopada, na profilu Facebook CKiS, wrócimy wspomnieniami do zeszłorocznego koncertu „Miejcie nadzieję”. Było to wyjątkowe widowisko muzyczno-poetyckie, podczas którego usłyszeliśmy zespół TANTO wsparty aktorami Teatru MASKA i Wszystko Gra. W programie, stworzonym pod kierunkiem Pani Katarzyny Szybisty, ponownie usłyszymy najbardziej wzruszające i znane pieśni patriotyczne, żołnierskie i harcerskie. Koncert dopełnia projekcja mappingowa przygotowana przez Aleksandra Szklarskiego. W programie znalazło się wiele patriotycznych utworów z różnych okresów naszej historii, m.in.: Bogurodzica, Taki kraj, Walczyk lilu czy tytułowy utwór Miejcie nadzieję. Materiał filmowy został zrealizowany i udostępniony przez Telewizję Skawina, za co serdecznie dziękujemy.

W niedzielę 22 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy na transmisję na żywo koncertu pieśni niepodległościowych w wykonaniu Chóru Kameralnego CANTICA pod dyrekcją Bogusława Ciapy. Transmisja będzie dostępna w grupie CKiS LIVE. Uwaga! Z przykrością informujemy, że ze względu na zawieszenie prób Chóru koncert musimy odwołać.

29 listopada pieśni patriotyczne będziemy mogli pośpiewać razem z zespołem TANTO. Koncert odbędzie się w Pałacyku „Sokół” i będziemy go transmitować on-line w grupie CKiS LIVE na naszym profilu Facebook. Usłyszymy mniej i bardziej znane pieśni patriotyczne, które niczym zwierciadło odbijają najważniejsze momenty z życia i historii naszego narodu. W koncercie przeplatać się będą utwory, których aranżacje zachęcą widza do wzruszenia, nostalgicznego wsłuchania się, ale i takie, do których z radością włączymy się do wspólnego śpiewania.

Zapraszamy do wspólnego świętowania Radosnej Biało-Czerwonej przez cały miesiąc.

 

różne lokalizacje