„TATRY BIELSKIE”

inna lokalizacja
10/09/2022

Zapraszamy na kolejną górską wędrówkę z CKiS.

„TATRY BIELSKIE”

Trasa piesza: Ždiar Strednica – Monkova dolina – Kopské sedlo – Chata Plesnivec – Tatranská Kotlina

Cena:95,00 zł

Termin: 10.09.2022

 

Wyjazd g. 5.00, powrót ok. g. 21.00,

 

skala trudności:

 

„4” – trasa przeznaczona dla średniozaawansowanych; w niektórych miejscach sporadycznie mogą wystąpić sztuczne zabezpieczenia w formie łańcuchów lub drabinek; czasem wąskie przejścia;

 

/czas przejścia: 8h/

/konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

ZAPISY TUTAJ

Formularz zgłoszeniowy: od 22.08.2022, godz. 12.00

Informacje:

Tatry Bielskie to malownicze, położone na Słowacji pasmo górskie, stanowiące ok. 10% całkowitej powierzchni Tatr. Wędrówkę w ten rejon rozpoczniemy ze słowackiej miejscowości Zdziar, uchodzącej za ważny ośrodek turystyczny ze względu na liczne pensjonaty i wyciągi narciarskie. Czerwonym szlakiem i w akompaniamencie nieco ospałego Bielskiego Potoku skierujemy się w stronę rozległej Monkovej Doliny, gdzie ukaże nam się panoramiczny widok na Tatry Bielskie z Szeroką Przełęczą Bielską na wprost. Dalej udamy się stopniowo coraz bardziej zalesionym szlakiem w kierunku Doliny do Regli. Z czasem podejście staje się coraz bardziej strome. Uwaga na ścieżkę, której granicą jest obrywająca się skała, przy której rozwieszony jest łańcuch przydatny w niekorzystnych warunkach, gdy jest ślisko i mokro. Powoli pokrywa leśna będzie ustępować niewysokim drzewom i krzewom prowadząc na odkryte tereny łąkowe. Dalej, malowniczą trasą dotrzemy do przełęczy Pod Kopą (słow. Kopské sedlo 1750) wyznaczającą granicę między Tatrami Wysokimi i Tatrami Bielskimi. Następnie podążymy w kierunku Schroniska pod Szarotką (słow. chata Plesnivec), jedynego schroniska w Tatrach Bielskich, skąd przygotujemy się do zejścia w stronę Tatrzańskiej Kotliny (słow. Tatranská Kotlina) prowadzącego przez zwarty las.

Informacja graficzna:

https://bit.ly/2M6b795

 Źródło: mapa-turystyczna.pl

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, TATRY BIELSKIE.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Warto również znać obowiązujący Regulamin wycieczek górskich 2022 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: TUTAJ

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Katarzyna Kulpa

(KK)

inna lokalizacja