WIELKIM KROKIEM W NOWY SEZON WYCIECZEK GÓRSKICH 2022

inna lokalizacja
14/05/2022

Czy stęskniliście się już za wycieczkami górskimi?  To bardzo dobrze, bo czas najwyższy wyciągnąć buty z szafy oraz zaimpregnować, przygotować plecak i spakować dobry humor. Zapytasz dlaczego?

Bo zaczynamy nowy sezon i mamy dla Was nowe propozycje.

Pierwszym wielkim krokiem w nowy sezon będzie wypad w Góry Choczańskie, a dokładnie  w Dolinę Prosiecką. O szczegółach piszemy poniżej.

Zapisy wystartują 19 kwietnia o godz. 12.00!

Wszystkich chętnych zapraszamy  do zapoznania się nie tylko z nowym programem wycieczek górskich, ale również z aktualną formą zapisów poprzez formularz zgłoszeniowy. Na każdą wyprawę będzie obowiązywał odrębny Formularz, który wraz z opisem trasy  pojawi się odpowiednio wcześniej na naszej stronie internetowej. Przygotowaliśmy również dla Państwa harmonogram wycieczek alternatywnych po szlakach Polskich, które będziemy realizować w przypadku wprowadzenia restrykcji mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu Facebook CKiS, gdzie będziemy na bieżąco informować o ewentualnych zmianach.

Tradycyjnie każda wycieczka będzie oznaczona skalą trudności od 1 do 5+. Wycieczki o najwyższej skali będą wymagały od uczestników zwiększonej wytrzymałości i pewnego doświadczenia w wyjazdach górskich. Zaznaczamy, że o trudności szlaku stanowi punktacja i opis w przewodniku, nie kolor jego oznaczenia!

Przypominamy, iż na każdy wyjazd należy się odpowiednio przygotować. Najważniejszym elementem każdego wyjazdu jest wygodne obuwie. Sugerujemy Państwu buty przeznaczone do wędrówek górskich. Dobrze jest posiadać ze sobą pelerynę przeciwdeszczową, a przy wycieczkach w wyższe partie gór, dodatkowe ciepłe ubranie. Obowiązkowo zapas wody oraz posiłek.

 

14.05.2022 -„GÓRY CHOCZAŃSKIE – DOLINA PROSIECKA”

Trasa piesza: Prosiek – Dolina Prosiecka – Svorad – Lomne – Eliasz – Pravnacz – Liptovska Anna

Wyjazd g. 5.00, powrót g. 21.00

/czas przejścia: 7h/konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport/

Cena: 95,00 zł

Skala trudności:

„4” – trasa przeznaczona dla średniozaawansowanych; w niektórych miejscach sporadycznie mogą wystąpić sztuczne zabezpieczenia w formie łańcuchów lub drabinek; czasem wąskie przejścia;

 

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

UWAGA!

Zapisy na listę rezerwową.

 

Informacje:

Piękne, ukwiecone i zielone Góry Choczańskie to mniej znane pasmo położone w całości na terenie Słowacji, które stanowią integralną część Łańcucha Tatrzańskiego. Na ciekawskich czekają tu wodospady, skalne kaniony, bogata flora, drabinki oraz mostki.

 

Początkowym punktem wycieczki będzie Dolina Prosiecka – głęboka i malownicza dolina wapienna przecinająca Góry Choczańskie na długości 4 km. Doliną przebiega niebieski szlak turystyczny z Prosieka. Typowym elementem tego szlaku jest obecność drabin i łańcuchów ułatwiających podejście. Podążając tą trasą dotrzemy do płaskowyżu Sworad. Znajdujące się tu rozległe łąki powstały w XVIII-XIX w. i były intensywnie wypasane do lat 70-80 XXw. Obecnie, wskutek zaniechania działalności pasterskiej podlegają sukcesji wtórnej, tracąc swój charakter. Tam wybierając zielony szlak skierujemy się do miejscowości Lomné, położonej na wysokości 1271 m n.p.m. Po drodze miniemy wzniesienie Eliáš i dotrzemy na szczyt Pravnacz, z którego przy słonecznej pogodzie ukaże nam się piękny widok na Tatry Zachodnie. Podążając dalej zielonym szlakiem dotrzemy do miejscowości Liptowska Anna.

 

Informacja graficzna:

https://bit.ly/2TSJWmZ

Źródło: mapa-turystyczna.pl

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, dolina Prosiecka.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Warto również znać obowiązujący Regulamin wycieczek górskich 2022 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: TUTAJ

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00, pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

 

inna lokalizacja