ZAPISY – „GÓRY STRAŻOWSKIE – SULOWSKIE SKAŁY”

inna lokalizacja
28/05/2022

28.05.2022

„GÓRY STRAŻOWSKIE – SULOWSKIE SKAŁY”

Trasa piesza: Súľov – Súlovský hrad – Podhorie – hrad Lietava – Lietavská Svinná–Babkov

Wyjazd godz. 5.00, powrót godz. 21.00,

/czas przejścia: 6h / konieczne dokumenty do przekroczenia granicy państwa: dowód lub paszport /

Cena: 105,00 zł

Skala trudności:

„4+” – trasa przeznaczona dla średnio-zaawansowanych; w niektórych miejscach sporadycznie mogą wystąpić sztuczne zabezpieczenia w formie łańcuchów lub drabinek; czasem wąskie przejścia;

Zapisy:

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

Informacje:

Góry Strażowskie (słow. Strážovské vrchy) – rozległa grupa górska w północno-zachodniej Słowacji, w regionie Dolina Wagu. Należy do Łańcucha Małofatrzańskiego w Centralnych Karpatach Zachodnich.

Góry Strażowskie leżą między Białymi Karpatami i rzeką Wag od strony północno-zachodniej i zachodniej, pasmem Jaworników od północy, Małą Fatrą od wschodu, pasmem Ptacznika i rzeką Nitra od południa oraz Górami Inowieckimi od południowego zachodu. Najwyższy szczyt to Strážov (1213 m n.p.m.), inne wyższe szczyty to Vápeč (956 m n.p.m.), Baske (955 m n.p.m.), Ostrý (708 m n.p.m.) i Rokoš (1010 m n.p.m.) na południowym krańcu pasma.

Sulov wraz z położonym na południe szczytem Súľov (już na Słowacji) ogranicza z dwóch stron osadę górską Bílý kříž, rozciągającą się zarówno po czeskiej jak i słowackiej stronie. Na terenie osady w czeskiej części w znajdują się m.in. schronisko turystyczne Sulov.

Zamek Súľov (słow. Súľovský hrad) – późnośredniowieczny zamek obronny w Sulowskich Skałach na Słowacji, ok. 6 km na południowy wschód od Bytczy. Obecnie w ruinie.

Zamek w Lietavie (Lietavský hrad) – zamek na Słowacji, położony na stromym skalnym grzbiecie pomiędzy wsiami Lietava i Lietavská Svinná, na wysokości 635 m n.p.m. Zamek został zbudowany prawdopodobnie w XIII wieku. Na początku XIV wieku należał do Mateusza Czaka i wchodził w skład jego rozległych włości.

źródło: wikipedia

 

Informacja graficzna:

https://tiny.pl/9868j

Źródło: mapy.cz

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, GÓRY STRAŻOWSKIE .

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poprowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Warto również znać obowiązujący Regulamin wycieczek górskich 2022 (w załączniku poniżej).

REGULAMIN: TUTAJ

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00, pod numerem telefonu: 728 834 588.

 

Magdalena Pobożniak

inna lokalizacja