Zajęcia kreatywne dla najmłodszych – oferta 2022/2023

różne lokalizacje
08/09/2022

30/09/2022

W nowym sezonie zapraszamy na kreatywne zajęcia dla najmłodszych, które otworzą przed nimi świat aktywnych odbiorców i twórców kultury. Będą także świetną zabawą dla ich opiekunów.

Bąbelkowe bum-bum to propozycja dla najmłodszych w przedziale wiekowym od 0 do 3 lat, w której maluchy uczestniczą z jednym z rodziców. To propozycja połączenia zajęć rytmicznych, animacyjnych, muzycznych, teatralnych i sportowych w jedną całość. W czasie kreatywnych zajęć pod okiem instruktora Katarzyny Szybisty, w przyjaznym otoczeniu dostosowanym do potrzeb maluchów, rozwiną umiejętności: motoryczne, komunikacyjne, społeczne. Rodzice mogą nauczyć się, jak poprzez zabawę pobudzić rozwój swoich pociech, a przede wszystkim jak kreatywnie spędzić z nimi czas.
Poprzez uwrażliwienie najmłodszych na sztukę, mamy szansę rozwijać u nich pozytywną wrażliwość estetyczną, aby mogły się stać twórczymi osobami w dorosłym życiu.

Zumbelkowo to 45-minutowa wspaniała zabawa ruchem i muzyką zumby dla dzieci w przedziale wiekowym 0-3 lat, prowadzona przez Patrycję Tarasiuk. Wzmacnia więzi między dzieckiem a rodzicem poprzez animacje ruchowo-dźwiękowe, a także pomiędzy wszystkimi uczestnikami zajęć. Naturalnie rozwija emocjonalną wrażliwość oraz społeczne i fizyczne umiejętności dzieci i rodziców.

Sensoplastyka® to zajęcia dla dzieci w wieku 1 – 6 lat. W metodzie tej wykorzystuje się tylko i wyłącznie produkty spożywcze. Zajęcia to mnogość faktur, tekstur, barw. Opiera się także na wykorzystaniu technik arteterapii i sprzyja relaksacji. Podczas zajęć Sensoplastyka® wpływamy na rozwój dziecięcej kreatywności oraz twórczego myślenia. Poprzez kolorową stymulację wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci :
– wspomagamy budowanie  świadomości ciała i przestrzeni,
– dbamy o usprawnianie ruchowe,
– wspieramy rozwój zmysłów,
– wspieramy rozwój poznawczy i samodzielność,
– wpływamy na rozwój mowy.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą i do zapisów przez formularz on-line, który będzie aktywny od 8 września 2022, od godziny 9.00.

Po przesłaniu dokładnie uzupełnionego zgłoszenia przez formularz internetowy, otrzymają Państwo zwrotnego maila z informacją potwierdzającą zapisanie do sekcji lub (w przypadku zamknięcia list) na listę oczekujących. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona.
UWAGA – zgłoszenia niekompletne, z brakującymi danymi, nie będą brane pod uwagę przy zapisie uczestnika do sekcji.

Informacji na temat sekcji artystycznych udziela Dział Realizacji Projektów Kultury z siedzibą w Pałacyku „Sokół”, tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl.

Pliki do pobrania:

Regulamin organizacyjny sekcji CKiS w Skawinie

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji CKiS w Skawinie

Joanna Kurpiel

różne lokalizacje