[UWAGA: AKTUALIZACJA!] ZMIANY W DZIAŁALNOŚCI OD 28 GRUDNIA

różne lokalizacje
28/12/2020

02/02/2021

W związku z przedłużeniem przez władze centralne aktualnie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa do 31 stycznia 2021 r. (więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ), uprzejmie informujemy o dalszych ograniczeniach w prowadzeniu przez nas działalności artystyczno-kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

W związku z aktualizacją zasad bezpieczeństwa określoną w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 2316) informujemy, że w okresie 28 grudnia 2020 – 17 stycznia 2021 działalność CKiS w Skawinie ulegnie znacznym modyfikacjom. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Nowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące od poniedziałku 28 grudnia 2020 r. niemalże w całości ograniczają możliwość prowadzenia przez nas działalności. Zaledwie niewielka jej część pozostanie dostępna w trybie podwyższonego reżimu sanitarnego, w zdecydowanej większości zostanie jednak zawieszona (z zastrzeżeniem realizacji części zajęć w formule zdalnej).

SEKCJE ARTYSTYCZNE I KULTURALNE

Stacjonarnie, w trybie podwyższonego reżimu sanitarnego, odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” – kontynuacja ze względu na terapeutyczny charakter zajęć. Specyfika zajęć charakteryzuje się cyklicznością/powtarzalnością, a dłuższa przerwa w zajęciach może skutkować negatywnymi nawykami w kształtowaniu mowy dziecka. Fundamentalnymi elementami zajęć są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych;
  AKTUALIZACJA: terminy zajęć logopedycznych – 30 grudnia i 13 stycznia (ostatnie zajęcia cyklu).
 1. Nauka gry na gitarze – zajęcia indywidualne lub w grupach 2-3 osobowych. Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż są fundamentem cyklu przygotowawczego (stanowią próby, ćwiczenia oraz mają charakter edukacyjny) do realizacji wydarzeń artystycznych, stanowiących podstawę działalności CKiS: koncert na Finał WOŚP 2021, Koncert z okazji Dnia Kobiet, Koncert z okazji Dnia Matki, Dni Skawiny – koncert podsumowujący sezon artystyczny;
  AKTUALIZACJA: zawieszenie zajęć gitarowych  w świątecznej przerwie do 31 grudnia; wznowienie zajęć od 4 stycznia zgodnie z harmonogramem zajęć;
  odrabianie zajęć z dnia 23 grudnia – zaplanowane w terminie 8 stycznia, zgodnie ze środowym harmonogramem.
 1. Próby Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa – odbywać się będą z podziałem na grupy w jeszcze większym niż dotychczas reżimie sanitarnym (mniejsza liczba osób). Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż stanowią one cykl przygotowawczy do realizacji wydarzeń artystycznych będących podstawą działalności CKiS: Koncert Świąteczno-Noworoczny, Koncert Walentynkowy, koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, koncert z okazji Dnia Matki, koncert z okazji Dni Skawiny, koncert dożynkowy.
 2. AKTUALIZACJA: grupy ZUMBA Kids p. Alicji Ożóg – dodatkowe zajęcia związane z przygotowaniami do nagrania pokazu na rzecz Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywają się zgodnie z harmonogramem w poniedziałek i wtorek 28 – 29 grudnia w Pałacyku „Sokół”! Nagranie zrealizowane będzie w dniach 4 – 5 stycznia w Pałacyku „Sokół”, w godzinach zgodnych z harmonogramem zajęć.

W trybie zdalnym odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. Wokalne – lekcje indywidualne; startują od 4 stycznia
 2. Grupy wokalne (młodsze i starsza), zespół „Tanto” – zajęcia indywidualne (każdy uczestnik – 20 min.); startują od 4 stycznia
 3. Baletu klasycznego – od 7 stycznia; odrabianie wtorkowych zajęć z 5 stycznia odbędzie się w środę 13 stycznia zgodnie z harmonogramem zajęć on-line.

Zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM (dane do logowania oraz szczegółowe instrukcje prześlemy indywidualnie uczestnikom zajęć).

Zawieszamy następujące zajęcia do 17 stycznia 2021 r.:

 1. „AKTYWNI 18+”, czyli następujący pakiet: zumba dla dorosłych, ćwiczenia „zdrowy kręgosłup”, „AKTYWNA MAMA” (okres obowiązywania karnetów zostanie przedłużony o tyle, ile korzystanie z oferty będzie niedostępne – bez ingerencji klientów)
 2. Klub Tańca Towarzyskiego
 3. Zumba Kids&Junior
 4. artystyczne w Pracowni „Vinci”
 5. plastyczne dla najmłodszych – „Plastusie”
 6. artystyczne – „Sztukaj z nami”
 7. rytmiczno-ruchowe – „Klub Smoka Obiboka”
 8. tańca nowoczesnego
 9. tańca współczesnego
 10. teatralne – „Mrówy”
 11. teatralne – „Wszystko gra”
 12. teatralne – „Maska”
 13. zespół kameralny „Cantica”

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

SEKCJE SPORTOWE I REKREACYJNE

Najnowsze rozporządzenie ogranicza możliwość organizowania współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych wyłącznie do sportu zawodowego. W rozporządzeniu znalazł się także zapis ograniczający organizację sportu dzieci i młodzieży wyłącznie do tej „(…) uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez polski związek sportowy”. Niestety dla działalności sportowo-rekreacyjnej CKiS oznacza to zawieszenie jej do 17 stycznia 2021 r. (zgodnie z rozporządzeniem).

Z dniem wejścia w życie nowych przepisów – od 28 grudnia 2020 r. – zawieszeniu podlegają wszystkie zajęcia sportowe i rekreacyjne, zgodnie z poniższym wykazem:

 1. Fun Dance
 2. gimnastyka dla seniorów w hali
 3. gimnastyka korekcyjna
 4. sekcja crossmintona
 5. sekcja pływacka

Na bazie doświadczeń z okresu letniego zawieszenia działalności wypracowaliśmy metody pracy i prowadzenia zajęć w trybie zdalnym.

Zawieszone, ale z analizowaną możliwością prowadzenia zajęć zdalnych pozostają:

 1. sekcja brydża sportowego
 2. sekcja szachowa
 3. sekcja tenisa stołowego
 4. sekcja siatkówki

O dalszych krokach w związku z zajęciami zdalnymi, w tym kwestiach organizacyjnych, płatnościach – będziemy informować na bieżąco bezpośrednio instruktorów i członków grup.

Ważne: zawieszeniu podlega także korzystanie i wynajem obiektów sportowych – w tym hali sportowej i orlików. Wszystkie przypadki, w których rozporządzenie dopuszcza organizowanie sportu, będą rozpatrywane indywidualnie, na wniosek zainteresowanego na gruncie obowiązujących przepisów, w szczególności ogłoszonego najnowszego rozporządzenia (tekst rozporządzenia dostępny pod linkiem: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000231601.pdf).

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Sportu i Rekreacji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

BASEN CAMENA

Basen „Camena” zostaje całkowicie zamknięty z dniem 28 grudnia 2020 r. Zgodnie z rozporządzeniem zawieszenie działalności basenów obowiązuje do 17 stycznia 2021 r.

Ważne: okres, w którym obowiązują zakupione przez Państwa karnety ulegnie wydłużeniu o tyle dni, o ile nasz obiekt będzie pozostawał dla Państwa niedostępny. Działanie to nie będzie wymagało interwencji Klientów, a wszelkie czynności będą realizowane w sposób automatyczny.

Wszystkie opłacone zajęcia, które jesteśmy zmuszeni odwołać, postaramy się odrobić w uzgodnionych z Państwem terminach, zaś wobec braku takiej możliwości – dokonamy zwrotów wpłaconych składek.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Basen „Camena” (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

WRACAMY DO PROPOZYCJI AKTYWNOŚCI INTERNETOWYCH

Nieustająco zapraszamy Państwa do udziału w naszych aktywnościach w ramach akcji #szalonaZIMA, natomiast wszystkim pozostającym w domu polecamy playlistę na YouTube pełną propozycji aktywnego i twórczego spędzenia wolnego czasu, przygotowaną przez naszych instruktorów: playlista #zostańwdomuZESPORTEM_ZKULTURĄ.

INFORMACJA O VOUCHERACH NA USŁUGI CKiS: Wszystkie ewentualne problemy wynikające z niedostępności oferty spowodowanej pandemią, rozstrzygamy zawsze na korzyść klienta. W przypadku voucherów na usługi CKiS ich ważności zostanie przedłużona, o okres odpowiadający zawieszeniu działalności.

 

Stosujemy się do następujących wytycznych:

 1. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii;
 2. Nowe zasady i ograniczenia;

 

Artykuły archiwalne: https://ckis.pl/event/zmiany-w-dzialalnosci-ckis-od-7-listopada/.

 

różne lokalizacje