Zorientuj się na Skawinę zapisy do BNO zamknięte

Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
Park Miejski
Skawina
Skawińskie Błonia
Starorzecze Skawinki
28/05/2023

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w X Biegu Na Orientację – Skawina 2023. Jubileuszowe zawody BNO wracają w plenery Parku Miejskiego, Starorzecza Skawinki i Błoń Skawińskich tj. w miejsca, w których zaczynaliśmy przygodę z orienteeringiem. Orienteering zagościł w Skawinie w 2011 roku i z roku na rok powiększała się liczba jego zwolenników. Uczestnicy zawodów mają do wyboru pięć kategorii. Mogą biegać indywidualnie lub rodzinnie, ale na pewno zawsze z mapą, bez której nie można odnaleźć ukrytych na trasach punktów kontrolnych. O „zaszyfrowanie” lampionów w plenerach skawińskich jak zawsze perfekcyjnie dba Pan Jacek Kozłowski, który swoją pasją do orieenteringu pozytywnie zaraził organizatora skawińskich zawodów – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Trasy, których autorem jest Pan Jacek, rokrocznie ewoluują, poszerzane są o nowe tereny, które zawodnicy jak zawsze poznają dopiero tuż przed startem.

Samodzielne pokonywanie trasy, walka ze swoimi słabościami, zmęczeniem, wreszcie z wszelkimi przeszkodami terenowymi stanowi wspaniałą szkołę hartowania silnej woli i samozaparcia. Orientacja w terenie zmusza również do szybkiego rozwiązywania wielu zadań umysłowych. Uczy precyzyjnego analitycznego myślenia i błyskawicznego podejmowania decyzji. Wymaga spostrzegawczości, koncentracji, ale także podzielności uwagi, pomimo zmęczenia wynikającego z długości trasy, różnej dla poszczególnych kategorii wiekowych.

Na czym polega? -> Poznaj BNO

To nie jest trudne, a sprawia mnóstwo frajdy, dlatego już teraz …

… ZAPISZ SIĘ i PRZEŻYJ TO SAM lub W RODZINNYM DUECIE!

[Aktualizacja, 25.05.2023]

ZAPISY ZAMKNIĘTE, ale  istnieje możliwość zapisu i opłaty startowej w dniu biegu, w biurze zawodów od godziny 9.00 do 9.30.

 

JAK CZYTAĆ MAPĘ ?zobacz poniżej

Legenda BnO_Sprint_ISSOM_Baner1_150cmx100cm

Opisy BnO_Baner2_150cmx100cm

Mapa BnO_Baner3_150cmx100cm

 

Parkowanie w miarę wolnych miejsc na parkingach znajdujących się obok hali sportowej i basenu CKiS oraz Parku Miejskiego, ul. Żwirki i Wigury w Skawinie.

 

Barbara Brodzińska

(AZG)

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

Park Miejski


Skawina,

Skawińskie BłoniaStarorzecze Skawinki