[WPIS ARCHIWALNY] DZIAŁALNOŚĆ CKIS DO 14 LUTEGO

różne lokalizacje
01/02/2021

21/02/2021

W związku z przedłużeniem przez władze centralne obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa do 14 lutego 2021 r. (więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ), informujemy o dalszych ograniczeniach w prowadzeniu przez nas działalności artystyczno-kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące od 28 grudnia 2020 r. niemalże w całości ograniczyły możliwość prowadzenia przez nas działalności. Zaledwie niewielka jej część pozostała dostępna w trybie podwyższonego reżimu sanitarnego, w zdecydowanej większości została jednak zawieszona (z zastrzeżeniem realizacji części zajęć w formule zdalnej).

 

SEKCJE ARTYSTYCZNE I KULTURALNE (aktualizacja zasad obowiązujących do 14 lutego)

Stacjonarnie, w trybie podwyższonego reżimu sanitarnego, odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” – kontynuacja ze względu na terapeutyczny charakter zajęć. Specyfika zajęć charakteryzuje się cyklicznością/powtarzalnością, a dłuższa przerwa w zajęciach może skutkować negatywnymi nawykami w kształtowaniu mowy dziecka. Fundamentalnymi elementami zajęć są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń.
 2. Nauka gry na gitarze – zajęcia indywidualne lub w grupach 2-3 osobowych. Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż są fundamentem cyklu przygotowawczego (stanowią próby, ćwiczenia oraz mają charakter edukacyjny) do realizacji wydarzeń artystycznych, stanowiących podstawę działalności CKiS: Koncert z okazji Dnia Kobiet, Koncert z okazji Dnia Matki, Dni Skawiny – koncert podsumowujący sezon artystyczny.
 3. Próby Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa – odbywać się będą z podziałem na grupy, z zachowaniem zasad podwyższonego reżimu sanitarnego. Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż stanowią one cykl przygotowawczy do realizacji wydarzeń artystycznych będących podstawą działalności CKiS: Koncert Walentynkowy, koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, koncert z okazji Dnia Matki, koncert z okazji Dni Skawiny, koncert dożynkowy.
 4. Warsztaty wokalnezajęcia indywidualne oraz zajęcia grup: MiniTanto, Tanto, grupy początkujące (1 i 2) od 1 lutego będą się odbywać na żywo, według ustalonych harmonogramów. Zajęcia będą stanowiły przygotowanie do wydarzeń: koncert z okazji Dnia Kobiet, Koncert „Mam tę moc”, koncert z okazji Dnia Matki, koncert podsumowujący sezon artystyczny.
 5. Klub tańca towarzyskiego – jest członkiem Małopolskiego Związku Tańca i posiada aktualną licencję, na mocy której może uczestniczyć w treningach oraz turniejach tanecznych. Zajęcia odbywają się z zachowaniem  zasad  podwyższonego reżimu.

W trybie zdalnym odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. Baletu klasycznego – zgodnie z harmonogramem zajęć on-line. Zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM (dane do logowania oraz szczegółowe instrukcje prześlemy indywidualnie uczestnikom zajęć).
 2. Teatru Maska – zgodnie z ustalonym harmonogramem prób.
 3. Zumba Kids – grupy Pani Alicji Ożóg działają on-line od dnia 08.02.2021 r., poprzez platformę Zoom, zgodnie z harmonogramem:
 • grupa 4-6 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 17:00
 • grupa 7-10 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 18:00

Zawieszamy następujące zajęcia do 14 lutego 2021 r.:

 1. „AKTYWNI 18+”, czyli następujący pakiet: zumba dla dorosłych, ćwiczenia „zdrowy kręgosłup”, „AKTYWNA MAMA” (okres obowiązywania karnetów zostanie przedłużony o tyle, ile korzystanie z oferty będzie niedostępne – bez ingerencji klientów)
 2. Zumba Kids&Junior
 3. artystyczne w Pracowni „Vinci”
 4. plastyczne dla najmłodszych – „Plastusie”
 5. artystyczne – „Sztukaj z nami”
 6. rytmiczno-ruchowe – „Klub Smoka Obiboka”
 7. tańca nowoczesnego hip/hop, dancehall
 8. tańca współczesnego
 9. teatralne – „Mrówy”
 10. teatralne – „Wszystko gra”
 11. Zespół kameralny „Cantica”

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

 

SEKCJE SPORTOWE I REKREACYJNE

W obszarze działalności sportowej zakres obostrzeń nie ulega zmianie, obowiązują ogłoszone wcześniej wytyczne.W związku z tym nadal zawieszeniu podlegają  zajęcia sportowe i rekreacyjne, zgodnie z poniższym wykazem:

 1. Fun Dance
 2. Gimnastyka dla seniorów w Hali Widowiskowo-Sportowej
 3. Gimnastyka Korekcyjna
 4. Sekcja Crossmintona
 5. Sekcja pływacka (wszystkie grupy) – treningi na basenie
 6. Zajęcia dla dzieci i niemowląt „Aquadzieciaki”
 7. Tenis stołowy

W trybie zajęć zdalnych pozostaje sekcja brydża sportowego.

Sekcje sportowe posiadające licencje polskiego związku sportowego oraz licencje zawodnicze i biorące udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży kontynuują zajęcia w Hali Sportowej:

 1. Siatkówka – grupa młodziczek
 2. Tenis Stołowy – grupa sportowa
 3. Sekcja pływacka

WAŻNE: zawieszeniu podlega także korzystanie i wynajem obiektów sportowych – w tym hali sportowej i orlików, za wyjątkiem stowarzyszeń posiadających odpowiedni dokument polskiego związku sportowego stwierdzający posiadanie licencji oraz udział we współzawodnictwie dzieci i młodzieży lub w przypadku grup dorosłych – uprawianie sportu zawodowego. Wszystkie przypadki, w których rozporządzenie dopuszcza organizowanie sportu, będą rozpatrywane indywidualnie, na wniosek zainteresowanego na gruncie obowiązujących przepisów.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Sportu i Rekreacji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

 

BASEN CAMENA

Basen „Camena” został całkowicie zamknięty z dniem 28 grudnia 2020 r. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem zawieszenie działalności basenów obowiązuje do 14 lutego 2021 r.

Ważne: okres, w którym obowiązują zakupione przez Państwa karnety ulegnie wydłużeniu o tyle dni, o ile nasz obiekt będzie pozostawał dla Państwa niedostępny. Działanie to nie będzie wymagało interwencji Klientów, a wszelkie czynności będą realizowane w sposób automatyczny.

Wszystkie opłacone zajęcia, które jesteśmy zmuszeni odwołać, postaramy się odrobić w uzgodnionych z Państwem terminach, zaś wobec braku takiej możliwości – dokonamy zwrotów wpłaconych składek.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Basen „Camena” (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

 

WRACAMY DO PROPOZYCJI AKTYWNOŚCI INTERNETOWYCH

Nieustająco zapraszamy Państwa do udziału w naszych aktywnościach w ramach akcji #szalonaZIMA, natomiast wszystkim pozostającym w domu polecamy playlistę na YouTube pełną propozycji aktywnego i twórczego spędzenia wolnego czasu, przygotowaną przez naszych instruktorów: playlista #zostańwdomuZESPORTEM_ZKULTURĄ.

INFORMACJA O VOUCHERACH NA USŁUGI CKiS: Wszystkie ewentualne problemy wynikające z niedostępności oferty spowodowanej pandemią, rozstrzygamy zawsze na korzyść klienta. W przypadku voucherów na usługi CKiS ich ważności zostanie przedłużona, o okres odpowiadający zawieszeniu działalności.

 

Artykuły archiwalne:

https://ckis.pl/event/zmiany-w-dzialalnosci-od-28-grudnia/

https://ckis.pl/event/zmiany-w-dzialalnosci-ckis-od-7-listopada/

 

różne lokalizacje