FERIE Z CENTRUM 2022

Basen Camena
Skawina
Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
inna lokalizacja
Pałacyk "Sokół"
Skawina
17/01/2022

28/01/2022

Z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie z Centrum 2022” proponujemy sześć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca oraz cztery propozycje zajęć stacjonarnych, dzięki którym zostaniemy m.in.: szalonymi naukowcami podczas wybuchowych warsztatów, najlepszymi zawodnikami w wielu olimpiadach sportowych oraz znakomitymi specjalistami kuchni włoskiej. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Zapisy od 5 stycznia (środa) poprzez formularz on-line dostępny pod artykułem.

PROGRAM FERII Z CENTRUM 2022
17 stycznia (poniedziałek)
Wycieczka do Parku Trampolin Go Jump /GOair + przystanek w McDonald’s – BRAK MIEJSC
Cena: 60 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, instruktora, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.20, planowana godzina powrotu: ok. 15.00 

W programie: godzinny trening w Parku Trampolin z instruktorami, 1 godzina zabawy w GOair oraz przystanek w McDonald’s

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie. Na wszystkich gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m² czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. W ramach naszej wycieczki odwiedzimy również Powietrzne Miasto – GoAir, z 20 dmuchanymi atrakcjami. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół. Po wysiłku – regeneracja w restauracji McDonald’s.

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych (w cenie 6 zł), wymaganych w Parku Trampolin GoJump. W GOair obowiązuje strój sportowy, bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami. Obowiązkowe są również specjalne skarpetki GOair – do kupienia na miejscu (w cenie 6 zł). Prosimy o dostarczenie uzupełnionej zgody na korzystanie z atrakcji Parku (zgoda do pobrania na dole strony).

 

18 stycznia (wtorek)
SUPERMOCNI – zajęcia stacjonarne: zajęcia na basenie, warsztaty z pierwszej pomocy, zajęcia z samoobrony, rywalizacja sportowa – BRAK MIEJSC
Cena: 40 zł

Zbiórka i miejsce zajęć: Hala Sportowa w Skawinie, godz. 8.00 – 16.00.

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie, obiad oraz bilet wstępu na basen.

W zimie wieje nudą? Nie, gdy spędzacie czas z nami! Będziemy pracować razem nad poprawą formy sportowej na zajęciach na Basenie Camena pod czujnym okiem instruktora, który umili Wam czas świetnymi zabawami. Następnie udamy się do Hali Widowiskowo- Sportowej, gdzie zostaną przeprowadzone zajęcia z samoobrony oraz poczujecie ducha walki i rywalizacji przy rozgrywkach sportowych. Odpowiedni strój na basen oraz obuwie zamienne i wygodne ubranie w tym dniu to podstawa.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

19 stycznia (środa)
Wycieczka do Laserowego Zoltar Parku – BRAK MIEJSC
Cena: 55 zł

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.30, planowana godzina powrotu: ok. 14.00

W programie 2,5 godziny zabawy (2 gry po 30 min w laser parku, laserowa strzelnica oraz zwiedzanie labiryntu luster) pod okiem instruktora.

Laser tag to podbijająca serca Polaków nowa forma rozrywki, będąca połączeniem gry ruchowej z interaktywną, jako alternatywy dla klasycznego paintballa, idealna niezależnie od wieku i płci. Duża intuicyjność w obsłudze sprzętu, ogromne możliwości konfiguracji rozgrywek (szeroki wybór scenariuszy), charakter zabawy preferujący spryt, celność i zmysł taktyczny ponad siłę i szybkość oraz największa i poruszająca wyobraźnię, w pełni zaadaptowana pod charakter rozrywki arena, sprawiają, że jest to idealna propozycja dla każdego. Rozgrywka jest przeniesiona z realiów gier typu FPS, ale zapewnia ogromną dawkę aktywności fizycznej.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

20 stycznia (czwartek)
Ahoj przygodo! – zajęcia stacjonarne: warsztaty kreatywne, zajęcia na basenie, gra terenowa Poszukiwacze skarbów” – BRAK MIEJSC
Cena: 40 zł

Zbiórka i miejsce zajęć: Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie, godz. 8.00 – 16.00, 

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie, obiad oraz bilet wstępu na basen.

Zapraszamy Was do przeżycia niezapomnianej pirackiej przygody, podczas której zabawicie się m.in. w poszukiwaczy skarbów, biorąc udział w grze terenowej. Przeobrazicie się w prawdziwych piratów, wykonując własne stylizacje podczas kreatywnych warsztatów. Ponadto w tym dniu spróbujecie swoich sił w wodnym klimacie, na Basenie Camena, pod okiem profesjonalnego instruktora, który poprowadzi dla Was gry i zabawy w wodzie. Odpowiedni strój na basen oraz wygodne ubranie w tym dniu to podstawa.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

21 stycznia (piątek)
Wycieczka do Jamy Bazyliszka w Śląskim Wesołym Miasteczku „Legendia” w Chorzowie
Cena: 100 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, obiad, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół”, godz. 8.20, planowana godzina powrotu: 15.30

W programie 2 godziny niezapomnianej zabawy w Jamie Bazyliszka oraz obiad dla zgłodniałych wycieczkowiczów.
Wejdź do Jamy Bazyliszka. Odwiedź największe na Śląsku multimedialne centrum rodzinnej rozrywki! Jama Bazyliszka to ponad 2000 m2 magicznej zabawy! Przywita Was tutaj Gildia Łowców Potworów, ponieważ potrzebuje Waszej pomocy w pokonaniu legendarnego Bazyliszka. Po wytężonej walce odpoczniecie przy gorącym kakao, a następnie dzieci spędzą szalony czas w Gaju Urwisów – ogromnym, kilkupoziomowym ruraparku! Dla spragnionych mocniejszych wrażeń czeka Game Room wraz z 14 automatami zręcznościowymi, w tym VR, czyli stanowiska z grami w zaawansowanej technologii wirtualnej rzeczywistości. Ponadto na najmłodszych czeka beztroska zabawa w dmuchanym zamku, a nieco starsi mogą zmierzyć się w rozgrywkach planszowych.

24 stycznia (poniedziałek)
Wycieczka do Centrum Wspinaczkowego Forteca + wizyta w McDonald’s – BRAK MIEJSC
Cena: 55 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, wypożyczenie sprzętu: uprząż oraz liny, instruktorów wspinaczki, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 7.50, planowana godzina powrotu ok. 14.00

W programie: 2 godziny wspinaczki po ściankach o różnych stopniach trudności, pod okiem wyspecjalizowanych instruktorów.

Centrum Wspinaczkowe FORTECA to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce, oferujący olbrzymią powierzchnię ścian – na chwilę obecną to około 2000 m² powierzchni wspinaczkowej, 17-metrowa wieża z kutymi rysami oraz boulderownia, jaskinia i ściana drytoolowa. Ideą działalności FORTECY jest promowanie wspinaczki wśród możliwie najszerszego grona osób. Celem i ambicją instruktorów jest udowodnienie, że w sporcie tym można czerpać przyjemność i satysfakcję w każdym wieku. Wspinaczka jest niezwykłym sportem, płynnie łączącym w sobie bardzo odległe z pozoru dziedziny aktywności: począwszy od tańca i kulturystyki, na turystyce i obcowaniu z naturą kończąc.

Należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zamienne sportowe.

 

25 stycznia (wtorek)
We włoskim stylu! – zajęcia stacjonarne: wyjście na basen, warsztaty kreatywne, warsztaty pieczenia pizzy, zabawa karnawałowa – BRAK MIEJSC
Cena: 40 zł

Zbiórka i miejsce zajęć: Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 8.00 – 16.00. 

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie, warsztaty pieczenia pizzy i posiłek (własnoręcznie wykonaną pizzę + napój do wyboru) oraz bilet wstępu na basen.

Jeśli chcesz poznać tradycyjne receptury robienia pizzy, nauczyć się wyrabiać w domu ciasto i przygotowywać aromatyczny sos pomidorowy, odpowiednio dobierać oraz łączyć składniki, a przede wszystkim spróbować swoich sił wypiekając pizzę w profesjonalnym piecu, to właśnie to czeka Cię na warsztatach “Mały kucharz”. Ponadto w tym dniu spróbujecie swoich sił w wodnym klimacie, na Basenie Camena, pod okiem profesjonalnego instruktora, który poprowadzi dla Was zajęcia. Na zakończenie dnia spróbujecie swoich sił w tworzeniu własnej maski weneckiej oraz będziecie uczestnikami niezapomnianej, włoskiej zabawy karnawałowej.

Odpowiedni strój na basen oraz wygodne ubranie w tym dniu to podstawa.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie oraz obuwie zamienne.

 

26 stycznia (środa)
Wycieczka do Kręgielni + seans filmowy + przystanek w McDonald’s – BRAK MIEJSC
Cena: 70 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s)

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu na kręgielnię oraz na seans filmowy, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.00, planowana godzina powrotu: ok. 15.45

W programie: rywalizacja w kręgielni, seans filmowy w kinie CinemaCity, przystanek w McDonald’s

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra. A przed szaloną zabawą na kręgielni zabieramy Was do kina na film animowany „Sing 2” z małym przystankiem pomiędzy atrakcjami, w McDonald’s.

Na kręgielni obowiązuje obuwie zamienne, które będzie można wypożyczyć na miejscu (w cenie wycieczki).

 

27 stycznia (czwartek)
Wycieczka do Bajki Pana Kleksa w Katowicach
Cena: 90 zł

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, przewodnika, transport, opiekę, ubezpieczenie.

Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 7.05, planowana godzina powrotu ok. 15.45

W programie: wstępne szkolenie z przewodnikiem, zwiedzanie dwóch wystaw poświęconych Panu Kleksowi oraz warsztaty i eksperymenty w pracowniach Pana Kleksa.

Zapraszamy na wycieczkę w jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie zamiast suchej teorii będziemy mogli twórczo poeksperymentować! Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, dlatego w trosce o Wasze zdrowie stosujemy: ozonowanie Bajki oraz naświetlanie lampami UV-C, 2 tężnie solankowe i oczyszczacze powietrza z laserowym pomiarem, kamerę termowizyjną z pomiarem temperatury. Na dzieci czeka fantastyczna przygoda w świecie mądrej zabawy oraz multimedialna i sensoryczna ekspozycja. Innowacyjne atrakcje, stworzone w oparciu o najnowocześniejsze światowe rozwiązania, zapewniają najwyższą jakość rozrywki i wspierają rozwój dzieci na wszystkich jego etapach.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w prowiant.

 

28 stycznia (piątek)
Wybuchowe zakończenie ferii – zajęcia stacjonarne: wyjście na basen, warsztaty glutożelków, wybuchowe warsztaty w szalonym laboratorium – BRAK MIEJSC
Cena: 40 zł

Zbiórka i miejsce zajęć: Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 8.00 – 16.00

Cena obejmuje: opiekę animatorów, warsztaty, obiad, ubezpieczenie oraz bilet wstępu na basen.

Zakończyć nasze ferie możemy tylko z przytupem! Zapraszamy do udziału w wybuchowych zajęciach, podczas których własnoręcznie wykonamy uwielbiane przez wszystkich glutożelki oraz przeprowadzimy szereg eksperymentów pod czujnym okiem Szalonego Naukowca! Ponadto w tym dniu spróbujecie swoich sił w wodnym klimacie, na Basenie Camena, pod okiem profesjonalnego instruktora, który poprowadzi dla Was gry i zabawy w wodzie.

Odpowiedni strój na basen oraz wygodne ubranie w tym dniu to podstawa.

UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie oraz obuwie zamienne.

 

Zasady zapisu na Ferie z Centrum 2022
  1. Organizatorem zajęć i wycieczek w ramach oferty Ferie z Centrum 2022 jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
  2. Zapisy odbywają się wyłącznie przez formularz on-line (link pod artykułem ZAPISZ SIĘ).
  3. Po otrzymaniu maila potwierdzającego rejestrację uczestnika, na adres e-mail zapisy@ckis.pl należy przesłać wymagane przez CKiS wypełnione i podpisane zgody i oświadczenia (Oświadczenia i zgody – Ferie z Centrum 2022 oraz wymagane przez organizatorów atrakcji, tj. Zoltar Park, Go Jump/Go Air – pliki do pobrania znajdują się pod artykułem) a ich oryginały dostarczyć bezpośrednio do CKiS (skrzynki zewnętrzne przy budynkach: Basenu Camena, Pałacyku Sokół).
  4. Potwierdzeniem rejestracji jest dokonanie wpłaty do 12.01.2022 r. za wycieczki i zajęcia stacjonarne z pierwszego tygodnia ferii, do 19.01.2022 r. za wycieczki i zajęcia stacjonarne z drugiego tygodnia ferii.
  5. Wszystkie opłaty należy uregulować przelewem na konto CKiS w Skawinie: Bank Spółdzielczy w Skawinie 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, w tytule wskazując: imię i nazwisko uczestnika (uczestników) oraz daty wybranych zajęć/wycieczek.
  6. Istnieje możliwość zniżek dla rodzeństw:
    – dla rodzeństw biorących udział w jednej wycieczce: pierwsze dziecko obowiązuje pełna płatność, drugie i kolejne dzieci obowiązuje zniżka – 10 zł od ceny podstawowej,
    – dla rodzeństw biorących udział w tych samych zajęciach stacjonarnych: pierwsze dziecko obowiązuje pełna płatność, drugie i kolejne dzieci obowiązuje zniżka – 5 zł od ceny podstawowej.

Informacji udziela: Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail zapisy@ckis.pl

Regulaminy i zgody:

Oświadczenia i zgody – Ferie z Centrum 2022

Regulamin oferty Ferie z Centrum 2022

ZGODA rodzica/opiekuna dziecka – GO JUMP MEGAPARK

Zgoda-rodzica-GOair-Kraków

ZGODA rodzica/opiekuna dziecka – ZOLTAR PARK

Oświadczenie rodziców, opiekunów Centrum Wspinaczkowe Forteca

Regulamin – GoJump MEGAPARK

Regulamin – GoAIR_MEGAPARK

Regulamin Zoltar Parku

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl

Hala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

inna lokalizacjaPałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl