Otwieramy orliki w Skawinie [KOMUNIKAT ARCHIWALNY]

Orlik obok Basenu "Camena"
Skawina
Stadion Miejski
Skawina
30/04/2020

17/05/2020

ZAKTUALIZOWANA WERSJA KOMUNIKATU: https://bit.ly/2YuCNvE

 

[KOMUNIKAT ARCHIWALNY Z 30.04.2020]

W najbliższych dniach przywrócona zostanie możliwość korzystania z niektórych obiektów sportowych zlokalizowanych w Skawinie. Kto będzie mógł z nich korzystać, jakie będą obowiązywały zasady i które obiekty zostaną otwarte w pierwszej kolejności – o tym wszystkim przeczytacie Państwo poniżej.

Przypomnijmy: 25 kwietnia, podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan przywracania funkcjonowania niektórych obiektów sportowych. Zgodnie z jego założeniami Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ma możliwość udostępnienia obiektów sportowych o charakterze otwartym – w tym:

Są to obecnie jedyne spośród administrowanych przez nas obiektów, które spełniają założenia wdrażanego przez rząd II etapu planu aktywizacji w ramach nowej sportowej rzeczywistości. Mając na uwadze troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo zdecydowaliśmy, że wraz z wejściem w życie nowych wytycznych udostępnimy orliki, a cały proces otwierania obiektów zostanie zrealizowany dwuetapowo.

W pierwszym etapie (którego założenia planujemy wdrożyć w dniach 4-6 maja) udostępnimy dwa orliki. Będą one dostępne od poniedziałku do piątku, w godzinach 14:00-20:00, a pierwszeństwo rezerwacji będzie przysługiwało stowarzyszeniom sportowym prowadzącym działalność na terenie gminy Skawina. Dlaczego podjęliśmy taką decyzję? Uważamy, że w pierwszym etapie, gdy musimy dołożyć wszelkich starań, by korzystanie z obiektów odbywało się w bezpieczny sposób, to właśnie instruktorzy i trenerzy sprawujący bezpośrednią opiekę nad zawodnikami pomogą nam temu wyzwaniu sprostać. Naturalnie, pozostajemy w tym zakresie bardzo elastyczni, ale każdy przypadek będziemy rozpatrywać indywidualnie, a wszystkie nasze decyzje będą podyktowane względami bezpieczeństwa.

W drugim etapie (którego założenia planujemy wdrożyć w dniach 13-15 maja) – pod warunkiem, że sprawdzi się zaproponowany model funkcjonowania obiektów, a także biorąc pod uwagę zgłaszane zapotrzebowanie – przejdziemy do udostępnienia obiektów dla wszystkich chętnych. Wówczas dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia obiektów oraz ich udostępnienie także w weekendy.

Na terenie obiektów będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa, zgodne z przedstawionymi przez władze wytycznymi:

  • zachowanie dystansu społecznego,
  • obowiązek zasłaniania twarzy (do momentu dotarcia na boisko),
  • ograniczona liczba osób,
  • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
  • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
  • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
  • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego.

Ponad powyższe wytyczne liczymy przede wszystkim na świadomość uczestników zajęć i pozostałych aktywności fizycznych, rekomendując zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z obiektów.

Wszyscy musimy pamiętać, że cały proces stopniowego wracania do standardowego funkcjonowania obiektów sportowych służy naszemu bezpieczeństwu i ma powodować zachowanie ostrożności zarówno przez administratorów tych obiektów, jak i korzystających. Otworzenie obiektów w zaistniałej sytuacji będzie stanowić duże wyzwanie z uwagi na wszystkie związane z tym kwestie organizacyjne oraz szeroko rozumianą sytuację CKiS. Przyjęliśmy nowe wytyczne nie bez obaw, ale i z dozą optymizmu. Mamy świadomość roli sportu w obliczu obecnej sytuacji, a zachęcanie do aktywności fizycznej to jedna z naszych pasji, jednak do otwarcia obiektów musimy podejść z dużą dozą ostrożności.

Wszelkie szczegółowe informacje będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku – prosimy o ich bieżące śledzenie. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową: centrumks@ckis.pl lub za pośrednictwem naszego profilu FB.

 

Orlik obok Basenu "Camena"


Skawina,

Stadion Miejski

ul. Mickiewicza 52, 30-052
Skawina,