[AKTUALIZACJE!] Rozpoczynamy stopniowy powrót do działalności zamkniętych obiektów sportowych!

różne lokalizacje
21/05/2020

03/10/2020

[AKTUALIZACJA, 8 czerwca 2020]: Kilka dni temu przyjęliśmy nowe wytyczne odnośnie ilości osób, a od dziś już nieco swobodniej możemy korzystać z obiektów sportowych.  Ruszamy #ostrożnienaprzód pamiętając o zgodnym z aktualnymi wytycznymi rygorze sanitarnym, a w szczególności o:

– zachowaniu dystansu społecznego,

– weryfikacji liczby uczestników,

– dezynfekcji urządzeń, szatni, pomieszczeń po każdym użyciu i każdej grupie,

– obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

– korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego bądź udostępnianiu go wyłącznie za zgodą upoważnionego pracownika, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa i wytyczne dotyczące dezynfekcji.

 

zarządzenie 30.2020 ws. określenia zasad korzystania z obiektów infrastruktury sportowej

 

[AKTUALIZACJA, 3 czerwca 2020]: Informujemy, iż w związku z wprowadzonymi przez rząd w ramach IV etapu odmrażania aktywności sportowej zmianami w wytycznych i obostrzeniach dotyczących funkcjonowania obiektów sportowych o charakterze otwartym i zamkniętym, od 3 czerwca 2020 r. przyjmujemy zasady dotyczące limitu osób na administrowanych przez Centrum Kultury i Sportu obiektach mieszczących się w zakresie przedstawionych wytycznych.

Jednocześnie zaznaczamy, iż o wprowadzeniu kolejnych zmian w funkcjonowaniu obiektów, w tym o możliwości korzystania z szatni, będziemy informować z początkiem nowego tygodnia, tj. z dniem 8 czerwca 2020 r.

Wraz z ogłoszeniem przez rząd III etapu odmrażania aktywności sportowej pojawiła się możliwość wznowienia działalności zamkniętych obiektów sportowych. Począwszy od 25 maja stopniowo wznawiane będzie funkcjonowanie tych obiektów administrowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, które mieszczą się w przedstawionych przez władze wytycznych.

Otwarcie hali widowiskowo-sportowej: Od nowego tygodnia (25.05.2020 r.) wznawiamy działanie hali widowiskowo-sportowej w Skawinie, o godzinach funkcjonowania będziemy informować na bieżąco, aktualizując treść niniejszego artykułu.

Sekcje: Jednocześnie stopniowo i stawiając na pierwszym miejscu na bezpieczeństwo wracamy do zajęć sekcyjnych – szczegóły zostaną konsultowane z rodzicami, zachęcamy także to zapoznania się z informacjami dla użytkowników obiektu zamieszczonymi poniżej.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Dział Sportu i Rekreacji, tel. 12 256 95 60 wew. 35, e-mail: halackis@ckis.pl

Wynajmy na zajęcia sportowe: Powrót na obiekt jest możliwy także dla grup wynajmujących – godziny otwarcia obiektu uzależnione są od możliwości organizacyjno-finansowych CKiS, a także od zgłoszonego zapotrzebowania.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:

Dział Sportu i Rekreacji, tel. 12 256 95 60 wew. 35, e-mail: halackis@ckis.pl

Obowiązujące na obiekcie zasady:

 • Ograniczona liczba osób i weryfikacja jej przez obecnego na miejscu upoważnionego pracownika administratora. Przy obecnych wytycznych i warunkach obiektu:

Duża sala – 16 os. + 2 trenerów

Mała sala – 12 os. + 1 trener

„Olimpijka” – 12 os. + 1 trener

 • Zachowanie dystansu społecznego
 • Obowiązek zasłaniania twarzy (do momentu dotarcia na salę)
 • Brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC)
 • Dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie (podlegać jej będą przede wszystkim przedmioty mające bezpośredni kontakt z osobami, które ich użytkują)
 • Obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt
 • Korzystanie z osobistego sprzętu treningowego bądź udostępnienie go wyłącznie za zgodą upoważnionego pracownika, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa i wytyczne dotyczące dezynfekcji

 Dodatkowe informacje dla użytkowników: uczestników sekcji, rodziców, wynajmujących.

 • W przypadku zaprowadzania bądź dowożenia dzieci na zajęcia przez rodziców/opiekunów prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, w szczególności dystansu społecznego w obrębie parkingów oraz bezpośrednio przy wejściu na obiekt
 • Grupy zebrane przed wejściem do obiektu będą wprowadzane przez pracownika CKiS
 • W przypadku wyznaczenia strefy buforowej pomiędzy dużą a małą salą, grupy ćwiczące na dużej sali będą kierowane na obiekt przez wejście od strony trybun/parkingu przy Boisku Orlik.
 • O wszystkich działaniach, zmianach, procedurach będziemy informować na bieżąco – prosimy o wyrozumiałość.

 

Jak zawsze podkreślamy: ponad powyższe wytyczne liczymy na świadomość uczestników zajęć i pozostałych aktywności fizycznych, rekomendując zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z obiektów.

 

Informacja o obiektach otwartych (Stadion Miejski, Boiska Orlik) znajduje się TUTAJ

 

Zarządzenie nr 27 – ws. określenia zasad korzystania z zamkniętych obiektów infrastruktury sportowej

 

[Archiwalne informacje na temat obiektów zamkniętych znajdują się TU]

różne lokalizacje