[AKTUALIZACJE!] Otwieramy orliki w Skawinie

Orlik obok Basenu "Camena"
Skawina
Stadion Miejski
Skawina
04/05/2020

15/06/2020

[AKTUALIZACJA, 8.06.2020]: Kilka dni temu przyjęliśmy nowe wytyczne odnośnie ilości osób, a od dziś już nieco swobodniej możemy korzystać z obiektów sportowych.  Ruszamy #ostrożnienaprzód pamiętając o zgodnym z aktualnymi wytycznymi rygorze sanitarnym, a w szczególności o:

– zachowaniu dystansu społecznego,

– weryfikacji liczby uczestników,

– dezynfekcji urządzeń, szatni, pomieszczeń po każdym użyciu i każdej grupie,

– obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,

– korzystaniu z osobistego sprzętu treningowego bądź udostępnianiu go wyłącznie za zgodą upoważnionego pracownika, biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa i wytyczne dotyczące dezynfekcji.

 

zarządzenie 30.2020 ws. określenia zasad korzystania z obiektów infrastruktury sportowej

 

[AKTUALIZACJA, 3.06.2020]: Informujemy, iż w związku z wprowadzonymi przez rząd w ramach IV etapu odmrażania aktywności sportowej zmianami w wytycznych i obostrzeniach dotyczących funkcjonowania obiektów sportowych o charakterze otwartym i zamkniętym, od 3 czerwca 2020 r. przyjmujemy zasady dotyczące limitu osób na administrowanych przez Centrum Kultury i Sportu obiektach mieszczących się w zakresie przedstawionych wytycznych.

Jednocześnie zaznaczamy, iż o wprowadzeniu kolejnych zmian w funkcjonowaniu obiektów, w tym o możliwości korzystania z szatni, będziemy informować z początkiem nowego tygodnia, tj. z dniem 8 czerwca 2020 r.

 

[AKTUALIZACJA, 21.05.2020]: W związku z nowymi godzinami korzystania z boisk prosimy o pilny kontakt tel. 784-031-283 do godz. 14.00 w poniedziałek (25.05.2020) przedstawicieli grup korzystających z Orlików.

Informujemy, że od kilku dni na otwartych obiektach CKiS obowiązują nowe, związane z III etapem odmrażania sportu, wytyczne, dzięki którym z wyżej wymienionych obiektów może korzystać jednocześnie większa liczba osób.

zarządzenie 26.2020 ws. określenia zasad korzystania z otwartych obiektów infrastruktury sportowej (2)

W najbliższych dniach przywrócona zostanie możliwość korzystania z niektórych obiektów sportowych zlokalizowanych w Skawinie. Kto będzie mógł z nich korzystać, jakie będą obowiązywały zasady i które obiekty zostaną otwarte w pierwszej kolejności – o tym wszystkim przeczytacie Państwo poniżej.

Przypomnijmy: 25 kwietnia, podczas konferencji prasowej premier RP Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan przywracania funkcjonowania niektórych obiektów sportowych. Zgodnie z jego założeniami Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ma możliwość udostępnienia obiektów sportowych o charakterze otwartym – w tym:

Są to obecnie jedyne spośród administrowanych przez nas obiektów, które spełniają założenia wdrażanego przez rząd II etapu planu aktywizacji w ramach nowej sportowej rzeczywistości. Mając na uwadze troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo zdecydowaliśmy, że wraz z wejściem w życie nowych wytycznych, proces otwierania obiektów zostanie zrealizowany dwuetapowo.

W pierwszym etapie (którego założenia planujemy wdrożyć w dniach 4-6 maja) udostępnimy wymienione wyżej obiekty, a w szczególności przynależące do nich boiska piłkarskie i wielofunkcyjne.

Będą one dostępne od poniedziałku do piątku, w godzinach 14:00-20:00, zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych lecz, pierwszeństwo rezerwacji będzie przysługiwało stowarzyszeniom sportowym prowadzącym działalność na terenie gminy Skawina.

W drugim etapie (którego założenia planujemy wdrożyć w dniach 13-15 maja) – pod warunkiem, że sprawdzi się zaproponowany model funkcjonowania obiektów, a także biorąc pod uwagę zgłaszane zapotrzebowanie – dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia obiektów oraz ich udostępnienie także w weekendy.

Na terenie obiektów będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa, zgodne z przedstawionymi przez władze wytycznymi:

 • zachowanie dystansu społecznego,
 • obowiązek zasłaniania twarzy (do momentu dotarcia na boisko),
 • ograniczona liczba osób,
 • weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
 • brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
 • dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
 • obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
 • korzystanie z osobistego sprzętu treningowego.

Dodatkowe informacje dla rodzica:

 • w przypadku zaprowadzania bądź dowożenia dzieci na zajęcia prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, w tym zgodnie z koniecznością o utrzymywanie dystansu społecznego,
 • każdorazowo to trener bądź opiekun grupy odbiera dzieci i zaprowadza na boisko, a także odprowadza po zakończonych zajęciach,
 • w przypadku kompleksu boisk sportowych orlik przy basenie „Camena” przed rozpoczęciem zajęć uczestnicy będą wchodzić na obiekt głównym wejściem, a wychodzić bramką od strony „Skawy”,
 • kontrolę nad zachowaniem procedur powierza się pracownikom obiektów.

Ponad powyższe wytyczne liczymy na świadomość uczestników zajęć i pozostałych aktywności fizycznych, rekomendując zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z obiektów.

Rezerwacja terminów (także dla osób indywidualnych):

 • dla konieczności zachowania wytycznych, w szczególności w zakresie maksymalnej ilości osób, skorzystanie z obiektu możliwe jest wyłącznie po uprzedniej rezerwacji.
 • rezerwacji terminu dokonuje się telefonicznie z upoważnionym przez administratora pracownikiem, pod numerem telefonu: 784-031-283, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00.
 • każdorazowo konieczne jest podanie przedstawiciela grupy, a także liczby osób korzystających.

Wszyscy musimy pamiętać, że cały proces stopniowego wracania do standardowego funkcjonowania obiektów sportowych służy naszemu bezpieczeństwu i ma powodować zachowanie ostrożności zarówno przez administratorów tych obiektów, jak i korzystających. Otworzenie obiektów w zaistniałej sytuacji będzie stanowić duże wyzwanie z uwagi na wszystkie związane z tym kwestie organizacyjne oraz szeroko rozumianą sytuację CKiS. Przyjęliśmy nowe wytyczne nie bez obaw, ale i z dozą optymizmu. Mamy świadomość roli sportu w obliczu obecnej sytuacji, a zachęcanie do aktywności fizycznej to jedna z naszych pasji, jednak do otwarcia obiektów musimy podejść z dużą dozą ostrożności.

Wszelkie szczegółowe informacje będziemy zamieszczać na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku – prosimy o ich bieżące śledzenie. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową: centrumks@ckis.pl lub za pośrednictwem naszego profilu FB.

[Archiwalna wersja komunikatu: TU]

zarządzenie 25.2020 ws. określenia zasad korzystania z otwartych obiektów infrastruktury sportowej

Orlik obok Basenu "Camena"


Skawina,

Stadion Miejski

ul. Mickiewicza 52, 30-052
Skawina,