Udźwignij swój talent! Sekcje artystyczne czekają

Pałacyk "Sokół"
Skawina
07/09/2020

20/10/2020

Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany moment – nowy sezon artystyczny wystartował, a wraz z nim Wasze ulubione zajęcia 🙂

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą i do zapisów przez formularz on-line TUTAJ.

Zajęcia rozpoczynamy od października.

Informacji na temat sekcji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, email: sokol@ckis.pl  lub zapisy@ckis.pl 

 

BALET KLASYCZNY

Zajęcia prowadzone są w 4 grupach o różnym stopniu zaawansowania. Na zajęciach baletu klasycznego dla najmłodszych najważniejsze jest przygotowanie uczestników do występów scenicznych, kształtowanie umiejętności interpretacji muzyki i wrażliwości estetycznej, oraz praca z rekwizytem i elementy pantomimy.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia.

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/balet

 

NAUKA GRY NA GITARZE

Zajęcia gry na gitarze prowadzone są w grupach 3-osobowych, w których uczestnicy dobierani są pod kątem zaawansowania i wieku. Lekcja trwa 60 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dzieci (od 10 roku życia), jak i dorośli. W ramach zajęć uczymy się czytania z nut i akordów gitarowych, ćwiczenia obejmują także granie melodii z pamięci, naukę rytmów (uderzeń) i naukę gry piosenek oraz innych utworów.

Zapisy: dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorośli.

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/muzyka/gitara 

 

PLASTUSIE

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym (4 – 6 lat). Najmłodsi adepci sztuki poznają warsztat pracy artysty, podstawy technik plastycznych, a przede wszystkim uruchamiają wyobraźnię wykonując prace z rozmaitych materiałów. Dzięki pracy zespołowej uczestnicy zajęć nabywają umiejętności współpracy i twórczego myślenia.

Zapisy: dzieci w wieku 4 – 6 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/plastyka/plastusie 

 

PRACOWNIA PLASTYCZNA „VINCI”

Uczestnicy pracowni w ramach zajęć mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zamiłowań z dziedziny plastyki oraz doskonalenia umiejętności plastycznych. Dzięki zapewnieniu uczestnikom zajęć stałego dostępu do sztuki poprzez inspiracje istniejącymi dziełami mistrzów, poszerzaniu informacji na temat historii sztuki, pobudzamy i rozwijamy w nich wrażliwość na piękno otaczającego świata. Dobór odpowiednich technik plastycznych oraz dbałość o kunszt warsztatu pracy ma ogromny wpływ na wyraz artystyczny. Różnorodna tematyka, dostosowana do wieku uczestnika sekcji, z wykorzystaniem podstaw w nauczaniu rysunku i malarstwa pozwala na tworzenie małych, niepowtarzalnych dzieł.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/plastyka/plastyka-szkolna

 

„KLUB SMOKA OBIBOKA” – RYTMIKA

Zajęcia rytmiczne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat, mające na celu kształtowanie wrażliwości dziecka, rozwijające jego predyspozycje muzyczne, kształtujące motorykę, sprawność i estetykę ruchu. Obejmują ćwiczenia: ruchowej interpretacji różnych wartości, elementów formotwórczych (kształcenie umiejętności wyczucia formy), improwizacje muzyczno-ruchowe (wypowiadanie się poprzez gest, ruch całego ciała, dające poczucie swobody i własnych możliwości), zabawy muzyczno-ruchowe (kształcenie poziomu kultury muzycznej wpływające na rozwój fizyczny dziecka), śpiewanie piosenek (przemawianie do wyobraźni dziecka i pobudzanie jego zainteresowania i uwagi).

Zapisy: dzieci 4 – 6 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/rytmika

 

TANIEC NOWOCZESNY

Nasze zajęcia to wybuchowy miks różnych stylów tanecznych, w którym znajdziemy elementy Disco Dance, Hip-Hop, House i Dancehall. Przyświeca nam misja nauki przez zabawę i rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczestnicy poznają prawidłowe techniki rozciągania i rozgrzewki, kształtują poczucie rytmu i koordynację ruchów oraz pamięć ciała.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia i młodzież do 18 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/taniec-nowoczesny

 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski to dla jednych forma wyrazu, pasja i hobby, a dla innych zawód i wymagający sport turniejowy. Ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy pasjonat tańca na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Nauka tańca, który łączy w sobie elementy artystyczne i sportowe, jest znakomitym sposobem na kształtowanie postaw młodych ludzi i estetyki zachowań w życiu codziennym.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 roku życia

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/taniec-towarzyski

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY – MODERN JAZZ – RADZISZÓW

Taniec współczesny jest oparty na tańcu klasycznym, ale pozbawiony jest jego sztywnych zasad. Kładzie nacisk nie tylko na technikę, ale przede wszystkim na ekspresję tancerza, przekazywanie pewnej historii za pomocą ciężaru ciała, grawitacji, oddechu, swingów oraz elementów improwizacji. Na zajęciach skupiamy się na poznaniu możliwości własnego ciała. Zajmujemy się techniką, nauką choreografii, a także poszukiwaniem własnego ruchu i ekspresji, rozwijaniem kreatywności.

Zapisy: dzieci w wieku 8 – 13 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/taniec-wspolczesny

 

TEATR MRÓWY

Zajęcia mają na celu kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie prawidłowej wymowy, zachowania scenicznego, wyrażania emocji, trening pamięci oraz co najważniejsze, kształtowanie i rozwój osobowości dziecka. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, uczy się odpowiedzialności za swoje działanie i ma świadomość, że w grupie pełni bardzo ważną rolę.

Zapisy: dzieci 7 – 11 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/teatr/teatrmrowy-7-11-lat 

 

TEATR WSZYSTKO GRA

Grupa przez cały sezon pracuje nad warsztatem, przygotowując jednocześnie spektakl, który zaprezentowany zostanie w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Oprócz zajęć typowo aktorskich tj.: praca nad prawidłową wymową, zachowaniem scenicznym, wyrażaniem emocji, kreowaniem postaci, w ramach cotygodniowych spotkań nie zabraknie dobrej zabawy.

Zapisy: młodzież 12 – 15 lat

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/teatr/teatrwszystko-gra-12-15-lat

 

TEATR MASKA

Grupa teatralna „MASKA” zadebiutowała w 1998 roku przedstawieniem „Kupiec” na Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich Szkół Średnich Wadowice. Od tego czasu działa nieprzerwanie, co roku racząc widzów znakomitymi inscenizacjami dramatów z kanonu ścisłej klasyki, najchętniej sięgając po sztuki mistrzów absurdu i groteski (Mrożek, Gombrowicz, Ionesco). Kulminacją pracy sezonowej zespołu jest zainaugurowany w 2004 roku Skawiński Tydzień Teatralny i odbywający się co roku w ostatnim tygodniu czerwca.

Zapisy: młodzież od 16 roku życia

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/teatr/teatr-maska-od-16-lat

 

WARSZTATY WOKALNE

Warsztaty wokalne to propozycja zajęć indywidualnych oraz zajęć w grupie, podczas których pracuje się nad warsztatem wokalnym: emisją głosu, dykcją, pracą z mikrofonem, kształceniem słuchu. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności podczas wydarzeń organizowanych przez CKiS w Skawinie oraz corocznego koncertu podsumowującego sezon artystyczny. Biorą udział w konkursach i przeglądach wokalnych.

Zapisy: dzieci od 7 roku życia i młodzież

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/muzyka/wokal

 

ZUMBA KIDS&JUNIOR – SKAWINA/RADZISZÓW

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny, ale też intelektualny dziecka. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, budują pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia, młodzież

Więcej informacji o sekcji: https://ckis.pl/zajecia/taniec/zumba-kids-junior/

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Nowość w naszej ofercie! Logopedyczne Przygody w Krainie Słów to cykl spotkań odbywających się raz w tygodniu, których elementami są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwecyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych.

Zapisy: dzieci w wieku 5 – 6 lat

Więcej informacji o kursie: https://ckis.pl/zajecia-logopedyczne

 

PLIKI DO POBRANIA:

OŚWIADCZENIE SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2020

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021

Regulamin sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021

 

Joanna Kurpiel

 

 

 

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl