Zostań w domu z CKiS #2

różne lokalizacje
06/04/2020

13/04/2020

 

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

9 kwietnia 2020

Jest już drugi odcinek „Nie tylko dla chłopców”, w którym Aleksander Szklarski pokazuje, jak zrobić rodzinną grę planszową. Skorzystajcie z jego instrukcji, a potem zagrajcie z najbliższymi!

Na Wielkanocny Poniedziałek polecamy gorąco jednorazowy pokaz on-line wyjątkowego monodramu „DANUTA W.” w wykonaniu Krystyny Jandy prosto z Teatru Polonia w Warszawie. Monodram w reżyserii Janusza Zaorskiego oparty jest na bestsellerowej autobiografii Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, której życie, wbrew jej woli, wplątane zostało w tryby Wielkiej Historii. Bohaterka opowiada własną wersję wydarzeń, wspomina wspaniałe chwile i szczerze mówi o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Link do transmisji będzie dostępny 13 kwietnia od godz. 18.00 do 23.59 TU.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

8 kwietnia 2020

W związku ze zbliżającymi się Świętami mamy dla Was konkurs na „Najpiękniejsze jajo wielkanocne”. Na prace czekamy do 13 kwietnia, pamiętajcie więc zrobić zdjęcia zanim pisanki powędrują z koszyczka do żołądka. Trzy najpiękniejsze jaja nagrodzimy ręcznie malowanymi filiżankami do espresso. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdziecie TU.

W połowie wyjątkowego przedświątecznego tygodnia polecamy cykl koncertów „Muzyka na Wielki Tydzień”. Recitale domowe on-line zaprezentują muzycy Opery Krakowskiej, m. in. Radosław Bukała i Kristina Kutnik, których gościliśmy podczas Muzycznych Poniedziałków w Pałacyku „Sokół”.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

7 kwietnia 2020

Zapraszamy najmłodszych na kolejne spotkanie w „Kolorowym ogródku sztuk”. Dziś pani Kasia zabierze Was do domowego laboratorium, gdzie wykonamy prawdziwy EKSPERYMENT.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

6 kwietnia 2020
„Zatańcz z Ulą”
Poprzedni odcinek obejrzycie TU

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ

 

różne lokalizacje