Zostań w domu z CKiS #3

różne lokalizacje
14/04/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

17 kwietnia 2020

Na weekend proponujemy prawdziwą gratkę dla fanów musicalu: „Upiór w operze” prosto z Royal Albert Hall w Londynie!

Grany nieprzerwanie od 1986 roku „Upiór w operze” jest drugim najdłużej wystawianym spektaklem na West Endzie (zaraz po „Nędznikach”) i bezdyskusyjnie numerem 1 wśród fanów na całym świecie. Arcydzieło Andrew Lloyd Webbera i Tima Rice’a, pełne muzycznych hitów, zostało sfilmowane na deskach Royal Albert Hall w 25. rocznicę obecności na afiszu i właśnie tę jubileuszową wersję widzowie na całym świecie będą mieli możliwość zobaczyć nieodpłatnie. Streaming będzie dostępny od piątku 17 kwietnia, godz. 20.00 przez kolejne 48 godzin.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

16 kwietnia 2020

Już jest kolejny odcinek cyklu „Nie tylko dla chłopców”, w którym Aleksander Szklarski pokaże, jak uszyć rękawicę kuchenną. Maszyna do szycia oczywiście znacznie ułatwi cały proces, ale dzięki instrukcji krok po kroku poradzicie sobie również bez niej.

Koniecznie zobaczcie, nad czym pracuje pod czujnym okiem i uchem instruktorki sekcji wokalu Katarzyny Szybisty zespół MiniTANTO. Gdzie? TU!

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

15 kwietnia 2020

Wiemy, jak ważny w budowaniu odporności, zachowaniu sprawności i dobrego humoru jest ruch, dlatego – tak, jak zapowiadaliśmy – przygotowaliśmy trening specjalnie dla Seniorów, ale do jego wykonania możecie zaprosić domowników w każdym wieku. ROZGRZEWKĘ 50+ prowadzi fizjoterapeuta Katarzyna Sroka.

Rozwiązaliśmy konkurs na najpiękniejsze jajo wielkanocne! Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, wyniki znajdziecie TU

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

14 kwietnia 2020

Zapraszamy najmłodszych na kolejne spotkanie w „Kolorowym ogródku sztuk”.  W najnowszym odcinku sposobu na nudę poszukamy z gościem specjalnym, aktorem Teatru Maska, Łukaszem Pierożkiem.

Mamy również propozycję dla miłośników szachów. W naszym „Kąciku szachowym” polecamy inspirujące materiały do nauki tej królewskiej gry. Dziś analiza partii mistrzów: Kasparov vs. Topalov.

Przedłużyliśmy czas trwania konkursu na „Najpiękniejsze jajo wielkanocne”. Na prace czekamy do 15 kwietnia, listę zgłoszeń zamkniemy w samo południe. Trzy najpiękniejsze jaja nagrodzimy ręcznie malowanymi filiżankami do espresso. Szczegóły konkursu wraz z regulaminem znajdziecie TU.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ oraz TUTAJ

różne lokalizacje