Lato czeka!

różne lokalizacje
01/06/2023

31/08/2023

Lato, lato, lato czeka… Razem z latem czeka… mnóstwo rewelacyjnych propozycji od #teamCKiS. Na ten, uwielbiany przez wszystkich, słoneczny czas, przygotowaliśmy atrakcje godne tej wyjątkowej pory roku. Będą koncerty, turnieje sportowe, ciekawe wycieczki w ramach Wakacji z Centrum, kino plenerowe na skawińskim Rynku i oczywiście huczne Dni Skawiny. Zaglądajcie do nas często. Nie przegapcie niczego!

 

 

 

1 czerwca, godz. 15.00-19.00, Park Miejski w Skawinie

Dzień Dziecka z Centrum

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, jak co roku, zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. 1 czerwca zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji -> Dzień Dziecka z Centrum

 

10-11 czerwca, Starorzecze Skawinki, Park Miejski

Dni Skawiny 2023

Mocne brzmienia, kultowe przeboje, kolorowe wybuchy radości, strefa gastronomiczna, lunapark i wspaniała, rodzinna atmosfera! O czym mowa? Oczywiście o Dniach Skawiny 2023! W tym roku na Starorzeczu Skawinki bawimy się 10 i 11 czerwca, a niekwestionowaną gwiazdą Święta Miasta będzie zespół Wilki.

Więcej informacji -> Dni Skawiny 2023

 

18 czerwca, godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Turniej Szachowy o Koronę Króla Kazimierza

Już po raz kolejny zapraszamy wszystkich szachowych pasjonatów do wzięcia udziału w Turnieju Szachowym o Koronę Króla Kazimierza, który odbędzie się 18 czerwca.

Więcej informacji -> Turniej Szachowy o Koronę Króla Kazimierza

 

19-23 czerwca, Pałacyk „Sokół”

Pełnoletni – XVIII Skawiński Tydzień Teatralny!

Z ogromną radością i nieskrywanym oczekiwaniem odliczamy dni do rozpoczęcia wkraczającego w pełnoletniość Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. W zeszłym roku scenę Pałacyku „Sokół” oddaliśmy naszym gościom, teatrom, które mogli już Państwo u nas zobaczyć i tym, które zaprezentowały się u nas po raz pierwszy. Nasz gospodarz i inicjator tego niezwykłego wydarzenia, Teatr Maska miał wówczas czas na popandemiczną rekonwalescencję. Nabierał sił, by w tym roku, głodny sceny powrócić z trzema premierami. Będziemy gościć po raz pierwszy w Skawinie Teatr Sztolnię z pobliskiej Wieliczki. Oddamy także scenę Teatrowi „Perełki” – laureatowi tegorocznej Melpomeny. Natomiast w wielkim finale Tygodnia Teatralnego, podczas recitalu rozkoszować będziemy się aktorskim kunsztem wyjątkowej postaci scen teatralnych i dużych ekranów – Stanisławą Celińską.

Więcej informacji -> Pełnoletni – XVIII Skawiński Tydzień Teatralny!

 

23 czerwca, godz. 20.00, Pałacyk „Sokół”

Stanisława Celińska Kameralnie (BILETY WYPRZEDANE)

Wspaniała, wyjątkowa, niepowtarzalna – STANISŁAWA CELIŃSKA wystąpi kameralnie na zakończenie XVIII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Atramentowa, Malinowa, Jesienna – odsłoni się przed nami po raz pierwszy w Skawinie podczas koncertu w piątek 23 czerwca, o godzinie 20.00 w Pałacyku „Sokół”.

Więcej informacji -> Stanisława Celińska Kameralnie

 

24 czerwca, Skawina

Wyścig by Tomasz Marczyński

24 czerwca ruszy ze Skawiny pierwszy z wyścigów gravelowych sygnowanych nazwiskiem Tomasza Marczyńskiego. Będzie świetna zabawa, bogate pakiety startowe, a po zakończeniu wszystkich wyścigów, można wylosować rower Rondo MYLC oraz tygodniowe wakacje dla dwóch osób w sieci hoteli Helios w Hiszpanii.

Więcej informacji -> Wyścig by Tomasz Marczyński

 

25 czerwca, godz. 9.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Jubileuszowy X Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym

25 czerwca w skawińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej już po raz dziesiąty spotkamy się, aby uczcić pamięć wybitnego trenera tenisa stołowego – Sylwestra Guzika. Liczymy, iż Jubileuszowy X Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym przyciągnie wielu zawodników.

Więcej informacji -> Jubileuszowy X Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym

 

29 czerwca – 31 sierpnia, Pałacyk „Sokół”

Wystawa „Przebudzenie” – Obrazy Duszą Podszyte

Kolejna, tym razem wakacyjna propozycja wernisażu dla Was – wystawa prac, która będzie kolorowa i dynamiczna, jak nadchodzące lato, ale też mocno refleksyjna i symboliczna. A to za sprawą obrazów Agnieszki Węglińskiej.

Więcej informacji -> Wystawa „Przebudzenie” – Obrazy Duszą Podszyte

 

Basen w OK-R  „Gubałówka”

1 lipca rozpocznie się sezon kąpieli pod gołym niebem!

Codziennie, w godzinach 10.00 – 18.00, zapraszamy do Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego „Gubałówka” (Skawina, ul. Spacerowa 4), gdzie czekają dwa baseny, brodzik ze zjeżdżalnią dla najmłodszych, a oprócz tego dużo cienia i zielonej przestrzeni do relaksu.

Więcej informacji -> Baseny otwarte „Gubałówka” czynne już od 1 lipca!

 

3-14 lipca

WAKACJE Z CENTRUM 2023

Wakacje już za progiem, tradycyjnie zatem zapraszamy do spędzenia ich z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W tegorocznym cyklu pod hasłem „Wakacje z Centrum 2023” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca, dzięki którym m.in.: zaszalejemy na rollercoasterze, posmakujemy krakowskich specjałów, odwiedzimy prawdziwe ranczo oraz pracownię artystów, a także potrenujemy zręczność w parku linowym. Na pewno nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Więcej informacji -> WAKACJE Z CENTRUM 2023 – OFERTA

 

LETNIE KINO PLENEROWE 2023

Jak przyjemnie spędzić letni wieczór? Najlepiej z dobrym filmem pod gołym niebem! Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe 2023 na skawińskim Rynku. W tegorocznym cyklu pokażemy  8 propozycji. Tym razem postawiliśmy na filmy rodzinne, komedie i klasyki kina, mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej informacji -> LETNIE KINO PLENEROWE 2023

 

15 lipca, godz. 19.00, skawiński rynek

Koncert Kwartetu Blaszanego Brass Riders i polska muzyka filmowa

„Polska muzyka filmowa w aranżacji na kwartet blaszany”  to niepowtarzalny ze względu na dobór repertuaru projekt, mający na celu upowszechnienie dorobku polskich twórców muzyki filmowej. Pomysłodawcą projektu jest Tomasz Stolarczyk, uznany polski puzonista, prowadzący bardzo ożywioną działalność artystyczną w kraju i zagranicą. Artysta wybrał utwory cenionych polskich twórców muzyki filmowej, które zostaną zaprezentowane w aranżacjach na kwartet blaszany, stworzonych przez niego na potrzeby tego projektu. Usłyszymy genialne w swej istocie tematy muzyczne m.in. ze: „Stawki większej niż życie”, „Alternatywy 4”, „Janosika”, „Polskich dróg” czy „Vabanku”.

Więcej informacji -> Koncert Kwartetu Blaszanego Brass Riders i polska muzyka filmowa

 

22 lipca, 26 sierpnia, godz. 10.00, zbiórka przed wejściem do basenu Camena

Wakacyjna joga

Wraz z certyfikowanym nauczycielem HATHA YOGI, Izabelą Danilewicz-Wójciak zapraszamy na dwa, nieodpłatne spotkania z jogą, które odbędą się w plenerach Skawiny.

Więcej informacji -> Wakacyjna joga

 

Wycieczki górskie

W sezonie wiosna – lato – jesień 2023, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało atrakcyjną ofertę turystyczną, składającą się z propozycji jednodniowych wyjazdów krajowych i zagranicznych (Czechy, Słowacja) o różnym stopniu trudności.

Więcej -> Wycieczki górskie

 

6 sierpnia, godz. 19.30, Rynek w Skawinie

„Natchnienia” – recital Julii Dąbrowskiej

To już nie pierwszy raz, kiedy skawiński Rynek zatętni muzyką… ale pierwszy raz za sprawą Julii Dąbrowskiej, która 6 sierpnia podczas swojego pierwszego w Skawinie recitalu odsłoni nam swoją niezwykle wrażliwą, muzyczną duszę…

Więcej informacji -> „Natchnienia”… recital Julii Dąbrowskiej na Skawińskim Rynku

 

2 września, godz. 13.00, Rzozów

Powiatowo-Gminne Dożynki Rzozów 2023

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością Starosta Krakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na Dożynki Powiatu Krakowskiego, które odbędą się 2 września (sobota) w Rzozowie.

Więcej informacji -> POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

 

8-10 września,Hala Widowiskowo-Sportowa

XI Turniej Siatkarskich Czwórek

Już po raz jedenasty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkarskich Czwórek!

Więcej informacji -> XI Turniej Siatkarskich Czwórek

 

różne lokalizacje