Zostań w domu z CKiS #4

różne lokalizacje
20/04/2020

27/04/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

24 kwietnia 2020

Już dziś o godzinie 18.00 pierwsze spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności on-line. Tematem slajdowiska, które zaprezentuje podróżniczka Renata Matusiak, będzie Wenezuela. Zapraszamy do grupy CKiS LIVE na Facebooku!

Na weekend zostawiamy Was z kolejną zagadką z Teatrem Maska w tle (szukajcie na naszym profilu FB po godzinie 16.00) oraz propozycjami wydarzeń, które możecie obejrzeć w sieci:

-> W ubiegłym tygodniu proponowaliśmy na weekend nie lada gratkę – czyli musical „Upiór w operze”, w ten weekend – od piątku 24 kwietnia, od godziny 20.00 naszego czasu przez kolejne 48 godzin – zobaczymy mało znaną kontynuację historii Upiora i Christine „LOVE NEVER DIES”. Akcja toczy się 10 lat po wydarzeniach w Operze Paryskiej, kiedy losy Christine i Upiora znowu się przecinają.

-> Dla wielbicieli pięknych głosów wyjątkową niespodziankę przygotowała także Metropolitan Opera, która zaprasza na recitale na żywo z domów swoich największych gwiazd. Wyjątkowy koncert ponad 40 artystów, obecnie rozsianych po całym świecie, wśród których zobaczymy m.in: Roberto Alagna, Dianę Damrau, Annę Netrebko, Renee Fleming, Aleksandrę Kurzak i Piotra Beczałę jest organizowany w ramach kampanii #TheVoiceMustBeHeard, która ma na celu zbieranie funduszy na rzecz wspierania artystów podczas trwającego kryzysu. Wirtualna AT-HOME GALA rozpocznie się w sobotę 25 kwietnia o godzinie 19.00 naszego czasu, a jej zapis będzie dostępny do północy dnia następnego TU.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

23 kwietnia 2020

Świeża porcja propozycji od CKiS już na Was czeka. W kolejnym odcinku „Nie tylko dla chłopców”, Aleksander Szklarski pokaże, jak wykonać wirujące śmigło, a także, jak przy jego użyciu zaaranżować zabawę dla całej rodziny. Gorąco polecamy!

Każdego roku, mniej więcej w tym czasie, rozpoczynaliśmy sezon wycieczek górskich. Pierwszą wyprawą była zawsze, ciesząca oko, wędrówka wśród pięknych tatrzańskich krokusów. Nasze wspólne wyprawy musimy na razie odłożyć, jednak zapewniamy, że gdy tylko będzie to możliwe, ponownie ruszymy na szlaki. A tymczasem Tatrzański Park Narodowy zabiera nas na wirtualny spacer.

Jesteśmy LIVE! W czasie #zostańwdomu nie możemy spotykać się z Wami osobiście, dlatego na Facebooku stworzyliśmy grupę, w której będziemy prowadzić transmisje „na żywo” z naszych wydarzeń. Dołączajcie do grupy CKiS LIVE, powiedzcie o niej znajomym, zaproście rodzinę. Już jutro pierwsze spotkanie – slajdowisko „Wenezuela dzisiaj” w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

22 kwietnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmiku z ćwiczeniami od fizjoterapeutki Katarzyny Sroki. Tym razem Kasia przygotowała gimnastykę dla dziecka i rodzica, a my jesteśmy przekonani, że ten zestaw spodoba się i małym, i dużym. Ćwiczcie we dwoje, ale pamiętajcie, że konfiguracje mogą być różne – do naszej gimnastyki na czas #zostańwdomu możecie zaprosić każdego z domowników: tatę, ciocię, siostrę czy partnera.

Na naszym profilu FB pojawiła się następna teatralna zagadka. Razem z Teatrem Maska zapraszamy do zabawy!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

21 kwietnia 2020

Dziś wtorek, więc dla najmłodszych mamy kolejny odcinek „Kolorowego ogródka sztuk”, w którym Pani Kasia razem ze swoim gościem zabierze dzieci na pełen smaków i zapachów stragan z warzywami.

W Kąciku Szachowym analizujemy debiut, czyli otwarcie partii o nazwie Caro-Kann Defence w trzech wariantach. Wielkim entuzjastą tego debiutu był arcymistrz Anatolij Karpow.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

20 kwietnia 2020

Jak dobrze zacząć tydzień? Zapraszamy na „Zatańcz z Ulą”. Kilkuminutowy układ, przez który krok po kroku przeprowadzi Was instruktorka naszej sekcji Fun Dance z pewnością doda energii.  To już trzeci film z tego cyklu, wszystkie znajdziecie na playliście #zostańwdomuzCKiS na naszym profilu YouTube.

Na naszym profilu FB rozpoczęliśmy kolejny cykl zagadek z Teatrem Maska w tle. Tym razem skupimy się na teatralnych charakteryzacjach. Zagadka pierwsza TU – zapraszamy do zabawy!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ i TUTAJ oraz TUTAJ

różne lokalizacje