Zostań w domu z CKiS #5

inna lokalizacja
27/04/2020

04/05/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

30 kwietnia 2020

Jest już nowy odcinek „Nie tylko dla chłopców”, w którym razem z Aleksandrem Szklarskim zrobimy grę zręcznościową. „Mały balans” to wyrabiająca precyzję ruchów gra dla cierpliwych i tych, którym cierpliwości brakuje, ale chcą to zmienić. Kiedy, jeśli nie teraz, w czasie #zostańwdomu?

Przed nami świąteczny majowy weekend! Choć „Majówka z Centrum” będzie wyglądać w tym roku inaczej niż zwykle, robimy wszystko, żeby ogarnęła Was moc świętowania. Niech Wasze profile na Facebooku pokażą, że nie dajemy się sytuacji. Skorzystajcie z przygotowanej na tę okazję nakładki na zdjęcie profilowe, którą pobierzecie TU.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

29 kwietnia 2020

W Międzynarodowym Dniu Tańca przypominamy, że taneczne sekcje CKiS działają on-line, a dołączyć do nich możecie w każdej chwili. Harmonogram spotkań oraz wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie TU

Zabawa z Teatrem Maska w tle trwa, na naszym profilu Facebook czeka kolejna zagadka. Jesteśmy ciekawi, jak poradzicie sobie tym razem!

 

28 kwietnia 2020

Dziś wtorek, najmłodszych zapraszamy więc do „Kolorowego ogródka sztuk” . W najnowszym odcinku pani Kasia pokaże dwa fascynujące eksperymenty z użyciem wody, które z łatwością powtórzycie w domu.

W ubiegłym tygodniu w „Kąciku szachowym” uczyliśmy się debiutów, dziś o tym, czego unikać podczas otwarcia partii. Pułapki debiutowe warto znać, nie tylko po to, żeby umieć jej zastawić, ale przede wszystkim aby nie dać się złapać. Oglądamy i analizujemy tu: https://bit.ly/3bDmZKS

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

27 kwietnia 2020

Zabawa z Teatrem Maska nie dość, że trwa, to przyciąga coraz więcej chętnych. Jeśli oglądacie spektakle Maski, z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Zapraszamy, kolejna zagadka na profilu Facebook już czeka!

Przypominamy, że na naszym kanale YouTube znajdziecie playlistę #zostańwdomuzCKiS, a na niej m. in. wszystkie trzy filmiki z cyklu „Zatańcz z Ulą”. Możecie je odtwarzać i ćwiczyć z instruktorką #teamCKiS tak często, jak tego potrzebujecie.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ oraz TUTAJ

 

inna lokalizacja