#odkrywczajesień z CKiS, czyli idealne lekarstwo na nudę

inna lokalizacja
różne lokalizacje
22/09/2021

30/11/2021

#aktywneLATO już za nami. Robi się coraz chłodniej, dzień jest coraz krótszy… Ale to nie powód, by zaszywać się w domu i popadać w nudę! Przecież w CKiS rozpoczyna się #odkrywczajesień, przepełniona różnorodnymi atrakcjami i ofertą dla każdego, bez względu na wiek. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

 

Odkrywamy nowe talenty… czyli nabór do sekcji artystycznych i sportowych

Zapisy i informacje TUTAJ.

 

23 września – 31 października

Zapraszamy na wystawę plenerową zlokalizowaną na skawińskim rynku, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej na Polskę, pt. „WRZESIEŃ 1939 POLSKA WOBEC NIEMIECKIEJ I SOWIECKIEJ AGRESJI”.

Więcej informacji na temat ekspozycji znajdziecie Państwo ->TUTAJ

 

25 – 26 września

Mistrzostwa Polski Inline Alpine

Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie po raz trzeci organizuje Mistrzostwa Polski w Inline Alpine. Po licznych sportowych sukcesach, jakie odnieśli skawińscy zawodnicy oraz po wzorowym przeprowadzeniu mistrzostw w latach poprzednich, Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Szczegóły -> TU

 

26 września, Basen Camena

XII Pływackie Mistrzostwa Skawiny

pływackie Mistrzostwa Skawiny to duża impreza sportowa z udziałem pływaków amatorów, zawodników zrzeszonych w klubach i szkółkach pływackich bez licencji oraz profesjonalnych zawodników, a o jej popularności świadczy wzrastająca z roku na rok liczba startujących. Otwarta formuła zawodów, duży przekrój kategorii wiekowych, ciekawe konkurencje, okolicznościowe puchary – to wszystko zachęca miłośników pływania do startów w tym, skawińskim wydarzeniu sportowym. Więcej informacji TUTAJ.

 

30 września – 3 października

Mistrzostwa Polski Młodzików w Brydżu Sportowym w Żerkowie

Liczna grupa zawodników CKiS będzie walczyła o najcenniejsze miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików. Mając na uwadze wcześniejsze sukcesy naszych podopiecznych m.in. 8 medali na ostatnich, XXXIV Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej, mamy podstawy, aby mocno wierzyć w ich zwycięstwo.

 

9 października

Zakończenie sezonu wycieczek górskich

Ostatnia wycieczka górska: BESKID SĄDECKI – BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ. Trasa piesza: Szczawnik –  Jaworzynka – Bacówka nad Wierchomlą – Wierchomla Mała. Skala trudności wycieczki szacowana jest na średnią przez co może w niej uczestniczyć każdy. Zwieńczeniem ostatniej wycieczki będzie dwugodzinne ognisko, integrujące uczestników. Więcej informacji TUTAJ.

 

11 października, godz. 17.30 sala teatralna Pałacyku „Sokół”

„Bajka o Gajowym Chrobotku” w wykonaniu aktorów z grupy O! Teatr

Wraz z aktorami z grupy O! Teatr rozpoczynamy piąty sezon poniedziałkowych spotkań w ramach cyklu „Teatr Dzieciom”. Więcej informacji TUTAJ.

 

15 października, godz. 11.30, Pałacyk Sokół

„Spotkanie z Folklorem” – przedstawienie prezentujące tradycje naszego regionu w wykonaniu uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Borku Szlacheckim, pod przewodnictwem p. Agaty Lasek.

 

15 października, godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”

Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

„Gasherbrum II: mój pierwszy ośmiotysięcznik”, slajdowisko z wyprawy w magiczne Karakorum przedstawi Radosław Woźniak. Więcej informacji TUTAJ.

 

16 października, godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”

[Aktualizacja | 6.10.2021 r.] Recital w wykonaniu Julii Krzywoń zostanie zorganizowany w nowym terminie tj. 24 października, o godz. 18.00.

Koncert z cyklu „Babie Lato” w wykonaniu Julii Krzywoń pt. „W serca zakamarkach”.

Przeczytaj więcej -> TU

 

17 października, godz. 10.00 – 15.00, Pałacyk „Sokół”

Międzypokoleniowe Gry Planszowe

Chcesz przystąpić do gildii dziarskich złodziejaszków, ułożyć mauretańską mozaikę lub zostać bajarzem? To wszystko, a nawet więcej będzie możliwe już w najbliższą niedzielę w Skawinie. Serdecznie zapraszamy do Pałacyku „Sokół” na pełne emocji i wrażeń wspólne granie, w czasie którego cała rodzina będzie się wyśmienicie bawić. Więcej informacji TUTAJ

 

20, 21, 22 października (środa i czwartek w godz. od 12.00 do 20.00, w piątek – od 12.00 do 16.00), plac obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie

Kino 9D – pokazy filmowe pełne specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, magiczne okulary, klakson, dym, wibracje i świetny system audio. Szczegóły znajdziecie TU

Bilety będą dostępne bezpośrednio przed seansem.

 

21 października, Pałacyk „Sokół”

VI Małopolski Konkurs Artystyczny im. Marii Grucy

Śladami Wielkich Mistrzów. Mistrz i Uczeń – Matejko, Wyspiański, Mehoffer, Tetmajer, Malczewski.

Wystawa pokonkursowa. Organizator: Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie. Współorganizator: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

 

22 października, godz. 18.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Kabaret Nowaki „Za granicą żartu”

To najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech, jakiego jeszcze nie zaznaliście. Więcej informacji TUTAJ.

 

25 października, godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”

Koncerty „Barokowa jesień”

„Królestwo instrumentów barokowych – KLAWESYN I FLET TRAVERSO” – koncert w wykonaniu duetu „MUSICA GRAZIOSA”: Paulina Tkaczyk – flet traverso i klawesyn, prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn. Szczegóły TU

 

29 października, godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Tkanina woskiem malowana” – wernisaż wystawy prac Magdaleny Wesołowskiej–Kuta

Serdecznie zapraszamy na wernisaż niecodziennej wystawy prac Magdaleny Wesołowskiej–Kuta, wykonanych techniką batiku. Więcej informacji TUTAJ.

 

Październik, Konkurs plastyczny „Impresje jesienne”

Choć jesień jest czasem przemijania i przygotowywania się do zimowego snu, to zachwyca bogactwem kształtów i kolorów. Ta wyjątkowa pora roku zasługuje na uwiecznienie tego, co piękne, choć tak ulotne, w postaci barwnych obrazów, które wyjdą spod pędzla początkujących młodych artystów.

Konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z Gminy Skawina. O szczegółach przeczytaj TUTAJ

 

Październik, Akademia Czasu Wolnego, Radziszów, Rzozów, Jurczyce

Pilotażowy projekt oparty na idei wielokierunkowości i interdyscyplinarności. Różnorodna oferta zawierająca propozycje zajęć, szkoleń, warsztatów, prelekcji, spektakli, koncertów i różnych form aktywności kulturowych i sportowych. Skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców, realizowana na terenie 16 sołectw znajdujących się w Gminie Skawina.

Zapraszamy na październikowe zajęcia ACW:

„Klub Malucha” – poniedziałki, godzina 10.00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

„Warsztatowiska” – środy, godzina 17.00, Świetlica w Jurczycach

„Kreatywka” – piątki, godzina 17.00, OSP w Rzozowie

Dowiedz się więcej TU

 

 6 listopada, godzina 18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”

„Dom z kryształu” monodram Joanny Gądek (Teatr Maska)

„Dom z kryształu”, to monodram Teatru Maska, którym powracamy po ogromnie długiej przerwie na deski teatralne Pałacyku „Sokół”. Mimo, że mija pięć lat od premiery, wciąż jesteśmy głodni emocji stworzonych przez aktorkę, która znakomicie unosi ciężar całego przedstawienia. Kreację bohaterki monodramu, Mariny Vlady, stworzyła niezapomniana z licznych wyjątkowych ról, Joanna Gądek.

Więcej o spektaklu przeczytacie TUTAJ.

 

8 listopada, godzina 17.30, sala teatralna Pałacyku „Sokół”

„Historia zaginionego snu”, Teatr za Jeden Uśmiech,

Zapraszamy na czterdziesty spektakl, który zobaczymy w ramach cyklu „Teatr Dzieciom”.

Bilety w cenie 15 zł ulgowy (od 2 roku życia), 20 zł normalny – do nabycia w Kasie Głównej CKiS, I piętro/Basen Camena w godzinach 8.00 – 15.00, lub w Pałacyku „Sokół” na godzinę przed każdym spektaklem.

Szczegółowe informacje dostępne TU

 

11 listopada, Skawiński Rynek, Pałacyk „Sokół”

Uroczyste obchody 103 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Mimo, że nie jest to żadna okrągła rocznica, czy jubileusz, każdy rok jest właściwy i dobry, by uczcić to jakże ważne i wyjątkowe wydarzenie dla narodu polskiego. W tym roku, jeśli tylko aura na to pozwoli, spotkamy się na Skawińskim Rynku. Usłyszymy pieśni legionowe, wojenne, harcerskie. Zaprosimy mieszkańców do wspólnego śpiewania. Ponownie zagoszczą grupy rekonstrukcyjne, które stworzą historyczną dioramę, przywołają kadry wspomnień, namalują żywy obraz karty historii, dzięki mundurom, stylizowanym strojom, wystawie broni czy naczyń i sprzętów użytkowych minionych lat. Nie obejdzie się też bez bratania przy posiłku – pajdą chleba i treściwą, wojskową grochówką podawaną z kuchni polowej opalanej drewnem. Oczywiście nie zabraknie oficjalnej części, gdzie z estymą, przy sztandarach i surmach w asyście delegacji zostanie oddany hołd ojczystej ziemi podczas dedykowanej Ojczyźnie Mszy Świętej.

[Aktualizacja | 6 listopada]

Informujemy, że widowiskowo muzyczne pt. „Siekiera, motyka …”  Zespołu Mini Tanto planowane na 11 listopada, na godz. 18.00 w Pałacyku Sokół nie odbędzie się

To wszystko na Skawińskim Rynku, a w tym dniu zaprosimy też na odsłonę innego obrazu – życia konspiracyjnej ulicy, tajnych kompletów. Scena Sokoła tym razem przepełniona ulotkami, podziemna prasą… ożyje piosenką, która w trudnych czasach dla ludzkości miała ożywić, rozweselić ciemiężony przez okupanta naród. Usłyszymy piosenki nie tylko warszawskiego podwórka … „Siekiera motyka”, „Kto handluje ten żyje” czy „Pałacyk Michla” to Zakazane Piosenki, które specjalnie z tej okazji zaśpiewa MINI TANTO. Więcej informacji TUTAJ

 

11 listopada

Bieg Górski Niepodległości

Przed nami coroczny Górski Bieg Niepodległości na trasie Skawina – Mogilany. To już VIII odsłona tej imprezy sportowej, każdego roku zrzeszająca wielu miłośników górskiego biegania. Jest to aktywny i oryginalny sposób na upamiętnienie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, integrując przy tym naszą skawińską społeczność.

Szczegóły na temat biegu dostępne po kliknięciu -> TU

 

19 listopada, godzina 18.00, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

„Barokowe piękno”

Koncert w wykonaniu duetu „MUSICA GRAZIOSA”: Paulina Tkaczyk – flet traverso i klawesyn, prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn.

Więcej o koncercie przeczytacie TUTAJ

 

20 listopada

Turniej Crossmintona 250-tka

Fani ultraszybkich lotek staną do rywalizacji na polach gry w Hali Widowiskowo–Sportowej CKiS 20.11.2021 w ramach IV Międzynarodowego Turnieju Crossmintona. Udział w imprezie jest możliwy dla każdego miłośnika tej dyscypliny – profesjonalnych zawodników oraz nowych adeptów tego sportu. Przeczytaj więcej TU

 

26 listopada, godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”

Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

26 listopada – „Norymberga” – tajemnice tysiącletniego miasta odkryje przed nami Andrzej Pasławski. Więcej TU

 

Listopad, Krzęcin, Gołuchowice, Wola Radziszowska

Akademia Czasu Wolnego

„Klub Malucha” – poniedziałki, godzina 10.00, Świetlica w Krzęcinie

„Warsztatowiska” – środy, godzina 17.00, Gołuchowice

„Kreatywka” – piatki, godzina 17.00, Świetlica w Woli Radziszowskiej

Dowiedz się więcej TU

 

Rozgrywki ligowe Mini Siatkówki – nasi zawodnicy w wieku 10-12 lat rozpoczynają przygodę z nowym sezonem Ligi Mini-siatkówki. Mamy w planach uczestnictwo w turniejach organizowanych przez CKiS oraz zawodach wyjazdowych.

Rozgrywki ligowe Siatkówki Młodziczek – zawodniczki drużyny CKiS w wieku 13-14 lat zaczynają zmagania w Lidze Młodziczek. Przed nami organizacja turniejów na naszych obiektach oraz wyjazdy na liczne zawody urządzane przez innych uczestników ligi.

Rozgrywki ligowe Tenisa Stołowego – nasi tenisiści biorą udział w meczach V Ligi Tenisa Stołowego. W naszej hali, w trwającym do 15 stycznia sezonie, planujemy rozegrać sześć meczów. Do naszego miasta przyjadą m.in. PKS „Porta” Kraków, SSL „Wielmożanka” Wielmoża I, LKS „Polonia” Wilczkowice III i inni. Pierwsze meczowe emocje czekają nas już w październiku.

 

inna lokalizacjaróżne lokalizacje