Zapisy do sekcji artystycznych w sezonie 2023/2024

Basen Camena
Skawina
Dwór Ludwikowskich
Hala Widowiskowo - Sportowa
Skawina
OKR "Gubałówka"
Skawina
Pałacyk "Sokół"
Skawina
27/08/2023

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą zajęć kulturalnych i do zapisów przez formularz on-line, który będzie aktywny od 1 września 2023, od godziny 9:00.

Po przesłaniu dokładnie uzupełnionego zgłoszenia przez formularz internetowy, otrzymają Państwo imiennego zwrotnego maila z informacją potwierdzającą zapisanie do sekcji lub (w przypadku zamknięcia list) na listę oczekujących. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona.
UWAGA – zgłoszenia niekompletne, z brakującymi danymi, nie będą brane pod uwagę przy zapisie uczestnika do sekcji.

Zajęcia rozpoczynamy od 1 października 2023 r.

Informacji na temat sekcji artystycznych udziela Dział Realizacji Projektów Kultury z siedzibą w Pałacyku „Sokół”, tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl.

 

BALET KLASYCZNY

Zajęcia prowadzone są w 4 grupach o różnym stopniu zaawansowania. Na zajęciach baletu klasycznego dla najmłodszych najważniejsze jest przygotowanie uczestników do występów scenicznych, kształtowanie umiejętności interpretacji muzyki i wrażliwości estetycznej oraz praca z rekwizytem i elementy pantomimy. Starsi, zaawansowani umiejętnościami prezentują już krótkie układy choreograficzne z elementami tańca na pointach.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia.

Więcej informacji o sekcji: BALET


NAUKA GRY NA GITARZE

Zajęcia gry na gitarze prowadzone są w grupach 3-osobowych, w których uczestnicy dobierani są pod kątem zaawansowania i wieku. Lekcja trwa 60 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dzieci (od 10 roku życia), jak i dorośli. W ramach zajęć uczymy się czytania z nut i akordów gitarowych, ćwiczenia obejmują także granie melodii z pamięci, naukę rytmów (uderzeń) i naukę gry piosenek oraz innych utworów.

Zapisy: dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorośli.

Więcej informacji o sekcji: GITARA


PLASTUSIE

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym (4 – 6 lat). Najmłodsi adepci sztuki poznają warsztat pracy artysty, podstawy technik plastycznych, a przede wszystkim uruchamiają wyobraźnię wykonując prace z rozmaitych materiałów. Dzięki pracy zespołowej uczestnicy zajęć nabywają umiejętności współpracy i twórczego myślenia.

Zapisy: dzieci w wieku 4 – 6 lat

Więcej informacji o sekcji: PLASTUSIE


PRACOWNIA PLASTYCZNA „VINCI”

Uczestnicy pracowni w ramach zajęć mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zamiłowań z dziedziny plastyki oraz doskonalenia umiejętności plastycznych. Dzięki zapewnieniu uczestnikom zajęć stałego dostępu do sztuki poprzez inspiracje istniejącymi dziełami mistrzów, poszerzaniu informacji na temat historii sztuki, pobudzamy i rozwijamy w nich wrażliwość na piękno otaczającego świata. Dobór odpowiednich technik plastycznych oraz dbałość o kunszt warsztatu pracy ma ogromny wpływ na wyraz artystyczny. Różnorodna tematyka, dostosowana do wieku uczestnika sekcji, z wykorzystaniem podstaw w nauczaniu rysunku i malarstwa pozwala na tworzenie małych, niepowtarzalnych dzieł.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia

Więcej informacji o sekcji: PRACOWNIA PLASTYCZNA


TANIEC NOWOCZESNY/HIP-HOP

Nasze zajęcia to wybuchowy miks różnych stylów tanecznych, w którym znajdziemy elementy Disco Dance, Hip-Hop, House i Dancehall. Przyświeca nam misja nauki przez zabawę i rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczestnicy poznają prawidłowe techniki rozciągania i rozgrzewki, kształtują poczucie rytmu i koordynację ruchów oraz pamięć ciała.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia i młodzież do 18 lat

Więcej informacji o sekcji: TANIEC NOWOCZESNY

 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski to dla jednych forma wyrazu, pasja i hobby, a dla innych zawód i wymagający sport turniejowy. Ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy pasjonat tańca na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Nauka tańca, który łączy w sobie elementy artystyczne i sportowe jest znakomitym sposobem na kształtowanie postaw młodych ludzi i estetyki zachowań w życiu codziennym.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 roku życia

Więcej informacji o sekcji: TANIEC TOWARZYSKI


TEATR MRÓWY

Zajęcia mają na celu kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie prawidłowej wymowy, zachowania scenicznego, wyrażania emocji, trening pamięci oraz – co najważniejsze – kształtowanie i rozwój osobowości dziecka. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, uczy się odpowiedzialności za swoje działanie i ma świadomość, że w grupie pełni bardzo ważną rolę.

Zapisy: dzieci 7 – 11 lat

Więcej informacji o sekcji: MRÓWY

 

TEATR WSZYSTKO GRA

Grupa przez cały sezon pracuje nad warsztatem, przygotowując jednocześnie spektakl, który zaprezentowany zostanie w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Oprócz zajęć typowo aktorskich tj.: praca nad prawidłową wymową, zachowaniem scenicznym, wyrażaniem emocji, kreowaniem postaci – w ramach cotygodniowych spotkań nie brakuje dobrej zabawy.

Zapisy: młodzież 12 – 15 lat

Więcej informacji o sekcji: WSZYSTKO GRA


WARSZTATY WOKALNE

Warsztaty wokalne to propozycja zajęć indywidualnych oraz zajęć w grupie, podczas których pracuje się nad warsztatem wokalnym: emisją głosu, dykcją, pracą z mikrofonem, kształceniem słuchu. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności podczas wydarzeń organizowanych przez CKiS w Skawinie oraz corocznego koncertu, podsumowującego sezon artystyczny. Biorą udział w konkursach i przeglądach wokalnych oraz współtworzą programy artystyczne z uczestnikami innych sekcji.

Zapisy: dzieci od 6 roku życia i młodzież.
UWAGA! Przesłuchania do sekcji odbywają się podczas castingu, o którego terminie uczestnicy zostaną poinformowani mailowo, na adres podany w formularzu zapisów. 

Więcej informacji o sekcji: WARSZTATY WOKALNE


ZUMBA KIDS&JUNIOR 

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny, ale też intelektualny dziecka. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, budują pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia, młodzież

Więcej informacji o sekcji: ZUMBA KIDS

 

NOWOŚĆ! WARSZTATY TEATRALNE dla młodzieży i dorosłych.

Zapisy: młodzież (16+) i dorośli

Więcej informacji: WARSZTATY TEATRALNE

 

W swoje szeregi zapraszają ZESPOŁY:

ZESPOŁ WOKALNY SING SING

ORKIESTRA SYGNAŁ z RADZISZOWA

 

UWAGA WAŻNE!

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, na podany w nim adres e-mail otrzymają Państwo odpowiedź z informacją o statusie uczestnika w konkretnej sekcji (przyjęcie do sekcji lub wpisanie na listę rezerwową).

Nowi uczestnicy otrzymają link aktywacyjny do platformy Sportbm po 15 września. Sportbm to platforma informatyczna, przez którą komunikujemy się z uczestnikami i trenerami oraz dokonujemy płatności za zajęcia. Rejestracja na platformie jest OBOWIĄZKOWA.

Życzymy owocnego nowego sezonu kulturalnego!

Joanna Kurpiel

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

 

Basen Camena

ul. Żwirki i Wigury 11, 32-050
Skawina,

camena@ckis.pl

Dwór LudwikowskichHala Widowiskowo - Sportowa

ul. Konstytucji 3 Maja 4, 32-050
Skawina, małopolskie

12 276-40-56

halackis@ckis.pl

OKR "Gubałówka"

ul. Spacerowa 4, 32-050
Skawina,

12 256 95 60 w. 24

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl