Zostań w domu z CKiS #6

inna lokalizacja
04/05/2020

11/05/2020

 

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

8 maja 2020

Jesteście głodni literackich smaków w ramach rozpoczynającego się dziś Tygodnia Bibliotek 2020? W tym roku Tydzień w całości będzie odbywać się w przestrzeni internetowej. Zobaczcie jakie specjały przygotowały dla Was nasze zaprzyjaźnione biblioteki:

„Literacka Restauracja” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie otwiera swe kulinarne podwoje – wejdźcie i dajcie się oczarować literackimi daniami… Usiądźcie wygodnie i przejrzyjcie biblioteczne menu. Więcej informacji: bit.ly/3becY5X
Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie: swoje przysmaki znajdą tu mali i duzi. Przedszkolaki mogą zilustrować audiobookową bajkę, a rodzice i nauczyciele dostaną gotowy tekst i propozycje pracy z pociechami, które nie lubią owoców i warzyw. Więcej informacji: bit.ly/2zgrpZR 

 

W najbliższą niedzielę, 10 maja polecamy dwa koncerty on-line na żywo:

➡ O godzinie 11.00 koncert rodzinny z cyklu DŹWIĘKOWISKO prosto z Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Znakomitą atmosferę zapewnią prowadzący, czyli Bobobrzmienia, a w programie usłyszycie piosenki i utwory dla dzieci, rodziców i dziadków.

BOBOBRZMIENIA to koncerty umuzykalniające dla dzieci i niemowląt, prowadzone z wykorzystaniem nowatorskiej metody prof. Edwina E. Gordona, która pozwala profesjonalnie i efektywnie kierować edukacją muzyczną małego dziecka, by mogło ono twórczo posługiwać się językiem muzyki, zarówno poprzez formę aktywnej pracy z dziećmi, jak i poprzez czynny udział rodziców w koncertach. Koncerty są śpiewane i instrumentalizowane, co uwrażliwia dzieci na piękno dobrej muzyki każdego rodzaju i wpływa na szybszy, wszechstronny rozwój dziecka.

➡ O godzinie 18.00 WIRTUALNA SCENA JANKA MŁYNARSKIEGO , koncert z serii mini-koncertów połączonych z opowieściami, dzięki którym poznacie klasykę stołecznej muzyki, usłyszycie historie ludzi, miejsc i klimatów Warszawy z czasów odbudowy. Ubarwią je utwory, które były grywane w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady. Jankowi Młynarskiemu towarzyszą goście, tacy jak Piotr Zabrodzki czy Sebastian Jastrzębski z Warszawskiego Combo Tanecznego.

Janka Młynarskiego nie trzeba przedstawiać. Jego projekt Jazz Band Młynarski-Masecki z pianistą Marcinem Maseckim odświeżył i przywrócił publiczności szlagiery przedwojennej Warszawy. Sam współpracował z Warszawskim Combo Tanecznym, które kultywuje tradycję miejskich kapel podwórkowych. W radiowej Trójce prowadził audycję „Dancing, salon, ulica”, dzieląc się ze słuchaczami swoją pasją do polskiej muzyki retro.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

7 maja 2020

Lubicie majsterkować? Tworzyć coś z niczego? Właśnie dla Was instruktor #teamCKiS Aleksander Szklarski przygotował cykl „Nie tylko dla chłopców” – krótkie filmiki z przepisem krok po kroku na szybkie i proste stworzenie „czegoś”: pożytecznego, ładnego lub po prostu zabawnego. Cały cykl znajdziecie na playliście #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale YouTube. Każdy odcinek to gotowy pomysł na spędzenie rodzinnego popołudnia i świetna zabawa dla małych i dużych. Polecamy!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

6 maja 2020

Na playliście  #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale YouTube jest już kolejny film z ćwiczeniami przygotowanymi przez fizjoterapeutkę Katarzynę Srokę. Tym razem proponujemy wzmocnienie odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej sylwetki mięśni posturalnych.

Znamy już termin kolejnego wydarzenia na żywo w grupie CKiS LIVE. Tym razem w przestrzeń wirtualną przeniesiemy spotkanie z naszego prozdrowotnego cyklu „Żyj świadomie – biologia życia”. Będzie to ostatnie w sezonie spotkanie z tego cyklu, a poświęcimy je suplementom. Widzimy się już w najbliższy poniedziałek 11 maja o godzinie 18.00.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

5 maja 2020

Dziś zachęcamy do ćwiczeń ze skakanką. Ten nieco zapomniany przyrząd był kiedyś nieodłącznym elementem każdej podwórkowej zabawy, w czasie #zostańwdomu pomoże urozmaicić zajęcia ruchowe małych i dużych. Inspiracji szukajcie na naszym profilu Facebook.

Co zrobić ze skarpetkami nie do pary? Dać im drugie życie w postaci… SKARPECIAKÓW. Jak to zrobić dowiecie się z kolejnego odcinka Kolorowego ogródka sztuk”.

Mamy też coś dla szachistów! W „Kąciku szachowym” prześledzimy piękną partię, jaką w 1993 roku rozegrali Grigory Serper i Ioannis Nikolaidis.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

4 maja 2020

Po wyjątkowej, bo spędzanej w społecznej izolacji i przestrzeni wirtualnej,„Majówce z Centrum”, pora na porcję ruchu. Czy widzieliście już filmiki z ćwiczeniami, jakie przygotowała Katarzyna Sroka, fizjoterapeuta z #teamCKiS? Zestawy prostych ćwiczeń możecie wykonywać w domu – zawsze, gdy potrzebujecie odrobiny ruchu. Dotychczas zaprezentowaliśmy Wam:
Rozgrzewkę 50+, która pomoże z energia rozpocząć dzień
Gimnastykę dla dziecka i rodzica, czyli ćwiczenia do wykonania w parach

Już wkrótce ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne!

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ

 

inna lokalizacja