#aktywneLATO będzie gorące!

różne lokalizacje
01/06/2022

31/08/2022

Lato! Lato wszędzie! Ale takie #aktywneLATO może być tylko w CKiS. Na letnie miesiące szykujemy dla Was mnóstwo aktywności sportowych i kreatywnych zajęć. Będą wakacyjne wycieczki dla dzieci, letnie kino plenerowe, wieczorki muzyczne i koncerty. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku. Bądźcie na bieżąco.

 

1 czerwca, godz. 14.00 – 18.00, Park Miejski w Skawinie

Dzień Dziecka z Centrum

1 czerwca to data, która wywołuje uśmiech na twarzy. Team CKiS chce dołożyć powodów do radości i zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. W pięknych okolicznościach przyrody, w skawińskim Parku Miejskim zaplanowaliśmy szereg atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji -> Dzień Dziecka z Centrum

 

3 czerwca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wernisaż „Twórczość trzech pokoleń”

Zapraszamy na „Twórczość trzech pokoleń”. Już 3 czerwca 2022 roku o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Magdaleny Lasek, Andrzeja Janowskiego oraz Mieczysława Janowskiego. Dziadek, tata i córka  w swoich pracach zaprezentują indywidualne historie opowiedziane językiem plastycznym. Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną głównie pejzaże i malunki zwierząt wykonane techniką olejną oraz obrazy malowane na szkle.

Więcej informacji -> „Twórczość trzech pokoleń”

 

4 czerwca, godz. 9.00, hala sportowa Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie

VI Otwarty Turniej Siatkarski

W sobotę, 4 czerwca w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbędzie się VI Otwarty Turniej Siatkarski. Organizatorem tego wydarzenia jest, jak co roku, Uczniowski Klub Sportowy „JEDYNKA” Skawina, natomiast współorganizatorem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> Turniej Siatkarski

 

11 i 12 czerwca, Starorzecze Skawinki, Park Miejski

Dni Skawiny 2022

I oto nadszedł ten czas! Po 2 latach przerwy wracają Dni Skawiny! Cieszy nas to tym szczególniej, że możemy w tym roku wspólnie świętować 30-lecie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie w szeregu propozycji. Przed nami 2 dni świetnej zabawy, 10 atrakcyjnych wydarzeń i mnóstwo niespodzianek. Nie może Was zabraknąć na największej imprezie plenerowej w powiecie krakowskim!

Więcej informacji -> Dni Skawiny 2022

 

20-24 czerwca, Pałacyk „Sokół”

XVII Skawiński Tydzień Teatralny

Z piękną przygodą teatralną spotykamy się po raz siedemnasty, rok przed uzyskaniem pełnoletności Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. W tym roku w ciągu 5 dni zobaczymy 10 spektakli. Scenę na wszystkie wieczorne spektakle o dwudziestej oddaliśmy naszym gościom, teatrom, które mogli już Państwo u nas zobaczyć i te, które zaprezentują się u nas po raz pierwszy.

Więcej informacji -> Skawiński Tydzień Teatralny

 

24 czerwca, godz. 20.00, Pałacyk „Sokół”

Monodram Jana Peszka

Z ogromną radością już dziś zapraszamy na wyjątkowy i niepowtarzalny spektakl, który przez tego samego aktora nieprzerwanie grany jest na scenach świata od czterech dekad. W tym roku na zakończenie XVII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego będziemy mieć okazję zobaczyć spektakl „Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” Bogusława Schaeffera, w  reżyserii i wykonaniu Jana Peszka!

Więcej informacji -> Monodram Jana Peszka

 

25 czerwca, Hala Widowiskowo-Sportowa

IX Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym

po raz dziewiąty spotkają się uczestnicy IX Memoriału Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym, aby uczcić pamięć wybitnego skawińskiego trenera – Sylwestra Guzika. Organizatorem tego wydarzenia od początku jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, z którym trener Guzik był związany długie lata, a Partnerem, także od pierwszej edycji jest Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Więcej informacji -> Memoriał

 

25 czerwca, godz. 20.00, Pałacyk „Sokół”

Recital Katarzyny Szybisty

„Oto Ja” to recital Katarzyny Szybisty, aktorki, wokalistki, a przede wszystkim trenerki wokalnej prowadzącej od paru lat sekcje wokalne w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Pani Kasia wykona autorski koncert dyplomowy, kończący edukację w NATURAL VOIC PERFECTION INSTITUTE, gdzie szkoliła swoje umiejętności trenerskie i wokalne pod okiem Katarzyny Godzisz, Lilianny Kowalskiej-Ziębińskiej, Sławomira Ramiana, Marcina Maziarza i Serge Robinsona juniora.

Więcej informacji -> Recital

 

26 czerwca, godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie, Live-Book Cafe

„WOPR. Życiu na ratunek”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Dawidem Górą – autorem poruszającego reportażu „WOPR. Życiu na ratunek”, skawinianinem.

Więcej informacji -> WOPR

 

1 lipca, godz. 10.00, kompleks basenów otwartych „Gubałówka”

Otwarcie basenów

1 lipca rozpoczynamy sezon kąpieli pod gołym niebem!

Codziennie, w godzinach 10.00 – 18.00, zapraszamy do Ośrodka Kulturalno – Rekreacyjnego „Gubałówka” (Skawina, ul. Spacerowa 4), gdzie czekają dwa baseny, brodzik ze zjeżdżalnią dla najmłodszych, a oprócz tego dużo cienia i zielonej przestrzeni do relaksu .

Więcej informacji -> baseny otwarte „Gubałówka”

 

3 lipca, godz. 17.00, amfiteatr przy Pałacyku „Sokół”

„Razem dla Ukrainy”

W niedzielę 3 lipca o godzinie 17.00 zapraszamy gorąco do amfiteatru przy Pałacyku ,,Sokół” na wyjątkowy koncert „Razem dla Ukrainy” w wykonaniu znakomitych ukraińskich artystów.

Więcej informacji -> koncert charytatywny

 

4-15 lipca, wycieczki wyjazdowe

Wakacje z Centrum

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych (w wieku od 7 lat, tj. urodzonych nie później niż w 2015 roku).

W tegorocznym cyklu wycieczek pod hasłem „Wakacje z Centrum 2022” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca Małopolski, dzięki którym m.in.: zaszalejemy na rollercoasterze, posmakujemy krakowskich specjałów, odwiedzimy wioskę indiańską oraz park ekologiczny. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Więcej informacji -> Wakacje z Centrum

 

24 lipca, godz. 17.00 – 21.30, Rynek w Skawinie

Gramy „Dla Emilki”

Stowarzyszenie „Dzieci Są Ważne” wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają na koncert charytatywny Gramy „Dla Emilki”. Weźcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych, sąsiadów i przyjdźcie na Rynek w Skawinie. Będą koncerty, spektakl plenerowy, animacje dla dzieci, malowanie buziek, wielki grill i masa innych atrakcji. Wszystko po to, by wesprzeć Emilkę w walce z ciężką chorobą.
Więcej informacji -> koncert charytatywny

 

5 sierpnia, od godz. 14.00, Rynek w Skawinie

79. Tour de Pologne w Skawinie

Tour de Pologne, czyli najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowej przejedzie przez Skawinę już 5 sierpnia. Z olbrzymią niecierpliwością wyczekujemy przybycia do naszego miasta najlepszych na świecie kolarzy, szczególnie, że to właśnie Skawina jest miastem, z którego startuje finałowy etap wyścigu. Z tej okazji na skawińskim Rynku odbędzie się wielkie sportowe święto!

Więcej informacji -> 79. Tour de Pologne w Skawinie

 

7 sierpnia, godz. 19.30, Rynek w Skawinie

BABIE LATO: Muzyczne „Podróże” z Małgorzatą Szybisty

7 sierpnia, przed seansem filmowym w ramach Letniego Kina Plenerowego, spotkamy na skawińskim rynku znaną i lubianą przez publiczność Małgorzatę Szybisty. Koncert „Podróże” to muzyczna wycieczka, na którą serdecznie Was zapraszamy.

Więcej informacji -> muzyczne „Podróże”

 

12 sierpnia, godz. 18.00, Galeria Pałacyku Sokół

„PRZETWORZENIA” – wernisaż wystawy prac Grzegorza Skowronka

Wystawę będzie można zwiedzać do 30 września w galerii Pałacyku „Sokół” (kawiarnia) w godzinach otwarcia kawiarni.

Więcej informacji -> wernisaż

 

21 sierpnia, godz. 19.00, teren koło pomnika Jana Pawła II w Skawinie (ul. Jana Pawła II)

Przeżyjmy to jeszcze raz… 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Skawinie

21 sierpnia 2022 r. (niedziela) na mobilnej scenie usytuowanej przy pomniku Jana Pawła II wyświetlimy materiał zdjęciowy ukazujący podniosłe wydarzenie z przed 20 lat, jakim jest rocznica wizyty Jana Pawła II w Skawinie . Na scenie wystąpią młodzi artyści z zespołu TANTO oraz zespół Dzień dobry, z którymi na finał wykonamy wspólnie utwór ,,Barka”.

Więcej informacji -> 20. rocznica wizyty Jana Pawła II w Skawinie

 

Letnie kino plenerowe

Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe 2022 na skawińskim Rynku. W tegorocznym cyklu pokażemy aż 10 propozycji, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zobaczcie, jakie seanse przygotowaliśmy specjalnie dla Was:

16 lipca (sobota), godz. 21:00 „Aida” (reż. Jasmila Žbanić, 2020)

17 lipca (niedziela), godz. 21:00 „I tak Cię kocham” (reż. Michael Showalter, 2017)

23 lipca (sobota), godz. 21:00 „Jeźdźcy sprawiedliwości” (reż. Anders Thomas Jensen, 2020)

5 sierpnia (piątek), godz. 21:00 „Najlepszy” (reż. Łukasz Palkowski, 2017)

6 sierpnia (sobota), godz. 21:00 „Matthias i Maxime” (reż. Xavier Dolan, 2019)

7 sierpnia (niedziela), godz. 21:00 „Moje wspaniałe życie” (reż. Łukasz Grzegorzek, 2021)

13 sierpnia (sobota), godz. 21:00 „Minari” (reż. Lee Isaac Chung, 2020)

14 sierpnia (niedziela), godz. 21:00 „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże” (reż. Philippe de Chauveron, 2019)

27 sierpnia (sobota), godz. 21:00 „Złoty człowiek” (reż. Alexander Korda, 1918) – film niemy z muzyką na żywo

28 sierpnia (niedziela), godz. 21:00 „Babyteeth” (reż. Shannon Murphy, 2019)

W razie deszczu seanse odbędą się w Pałacyku „Sokół”.

Więcej informacji -> kino plenerowe

 

28 sierpnia, godz.19.30, Rynek w Skawinie

„Bezdroża” – recital Cecylii Biel

W niedzielę 28 sierpnia zapraszamy na recital Cecylii Biel „Bezdroża”. Będzie poetycko, nastrojowo, lirycznie i romantycznie. Cecylia – aktorka Teatru MASKA, świadoma i ukształtowana wokalistka, o charakterystycznym głosie i niewątpliwej osobowości scenicznej, zabierze nas do krainy kobiecych emocji, rozterek i nadziei.

Więcej informacji -> recital Cecylii Biel

 

3 września, godz. 8.30, „Orlik 2012” przy ul. Mickiewicza 52 oraz przy ul. Konstytucji 3-go Maja

X Turniej Siatkarskich Czwórek

Już po raz dziesiąty, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkarskich Czwórek.

Turniej ma charakter otwarty z ograniczeniem ilości drużyn do 12 zespołów. Dopuszczalne są drużyny mieszane. Każdy uczestniczący w turnieju zespół musi składać się z minimum 4  zawodników. Maksymalnie drużyna może liczyć 6 osób.

Więcej informacji -> Turniej Czwórek

 

3 września, godz. 14.30, Wielkie Drogi

Dożynki Gminne 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Wieckich Dróg oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września (sobota) w Wielkich Drogach.

Więcej informacji -> Dożynki 2022

 

 

różne lokalizacje