Co Wy na to, że już lato?

różne lokalizacje
01/06/2024

31/08/2024

„I cóż powiecie na to,/ Że już się zbliża lato?” #teamCKiS ma na to jedną odpowiedź: najwyższa pora ruszyć z propozycjami propozycjami wciągających wydarzeń kulturalnych, aktywności sportowych i kreatywnych zajęć 😃 W ramach akcji #aktywneLATO, jak co roku, porwiemy Was w plener, ale nie tylko. Będą gorące Dni Skawiny, emocjonujący Tydzień Teatralny, turnieje szachowe i tenisowe, zajęcia jogi na trawce, wakacyjne wycieczki dla dzieci, letnie kino plenerowe, wieczorki muzyczne i koncerty. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku. Bądźcie na bieżąco.

 

 

1 czerwca, godz. 15.00, amfiteatr przy Pałacyku „Sokół”

„ALE CYRK”, czyli Dzień Dziecka z Centrum

1 czerwca amfiteatr przy Pałacyku „Sokół” stanie się bardziej kolorowy niż zwykle. A to za sprawą zamków dmuchanych, trampolin, gier i zabaw, tańców animacyjnych oraz dziecięcych występów wokalnych, przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Ale to nie wszystko!

Więcej informacji -> „ALE CYRK”, czyli Dzień Dziecka z Centrum

 

8-9 czerwca, Starorzecze Skawinki

Dni Skawiny 2024

Obchody Święta Miasta to weekend pełen atrakcji dla całych rodzin, który rokrocznie przyciąga tysiące mieszkańców naszej gminy i nie tylko. W ramach Dni Skawiny 2024 zaplanowaliśmy aż 8 koncertów, plenerową dyskotekę, widowiskowy pokaz laserów, a także Festiwal Kolorów i ekstremalny bieg z przeszkodami. Usłyszymy wiele przebojów miedzy innymi „Jeszcze będzie pięknie” B.R.O. czy hit „Piątunio”, który zaśpiewa dla nas Liber & InoRos. Zwieńczeniem dwudniowej zabawy będzie koncert legendarnej grupy DŻEM z Sebastianem Riedlem na czele. Nie może Was zabraknąć 8 i 9 czerwca na Starorzeczu Skawinki!

Więcej informacji -> Dni Skawiny 2024

 

15 czerwca

Przemyśl i Krasiczyn – zobacz perły wschodu

15 czerwca 2024 wybierzemy się na wycieczkę do wschodniej Polski. Trochę nieodkrytej, trochę tajemniczej, ale niezwykle pięknej i przyciągającej światowej klasy zabytkami. Na naszej trasie znajdą się prawdziwe turystyczne perły. Zamek w Krasiczynie od XVII wieku imponuje odwiedzającym go gościom, a sam Przemyśl zachwyca stromymi, brukowanymi uliczkami. Wschód naszego kraju to także historia zmagań wojennych i największego w Europie Środkowej systemu fortyfikacji okalających miasto, czyli osławionej Twierdzy Przemyśl.

Więcej informacji -> Przemyśl i Krasiczyn – zobacz perły wschodu

 

16 czerwca, godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Turniej Szachowy o Koronę Króla Kazimierza 2024

Po raz kolejny zapraszamy wszystkich szachowych pasjonatów do wzięcia udziału w Turnieju Szachowym o Koronę Króla Kazimierza, który odbędzie się 16 czerwca 2024 r.

Więcej informacji -> Turniej Szachowy o Koronę Króla Kazimierza 2024

 

16-22 czerwca, Pałacyk Sokół w Skawinie

XIX Skawiński Tydzień Teatralny

Przed nami XIX Skawiński Tydzień Teatralny, z tej okazji dla wszystkich amatorów spotkań z teatrem przygotowaliśmy aż dziesięć spektakli. Nasz maraton rozpoczniemy w niedzielę 16 czerwca, a skończymy finałowym pokazem Gościa tegorocznego Tygodnia Teatralnego – Piotra Cyrwusa, 22 czerwca.

Więcej informacji -> XIX Skawiński Tydzień Teatralny

 

22 czerwca – 31 sierpnia, OK-R Gubałówka

Baseny w OK-R Gubałówka otwarte

W wakacje codziennie, w godzinach 10.00 – 18.00, zapraszamy do Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego „Gubałówka” (Skawina, ul. Spacerowa 4), gdzie czekają dwa baseny, brodzik ze zjeżdżalnią dla najmłodszych, a oprócz tego dużo cienia i zielonej przestrzeni do relaksu.

Więcej informacji -> baseny otwarte

 

23 czerwca, godz. 8.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym

23 czerwca 2024 w skawińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej już po raz jedenasty spotkamy się, aby uczcić pamięć wybitnego trenera tenisa stołowego – Sylwestra Guzika. Liczymy, iż kolejny, już XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym, przyciągnie wielu zawodników.

Więcej informacji -> XI Memoriał Sylwestra Guzika w Tenisie Stołowym

 

24 czerwca – 30 sierpnia, basen Camena

Camena Wakacyjna

Przez całe wakacje (od 24 czerwca do 30 sierpnia) na skawińskiej pływalni obowiązywać będzie super cena dla wszystkich, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Więcej informacji -> Camena Wakacyjna

 

1-12 lipca

Wakacje z Centrum 2024

Z myślą o zbliżających się wakacjach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych. W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Wakacje z Centrum 2024” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe i rozrywkowe miejsca.

Więcej informacji -> Wakacje z Centrum 2024

 

WYCIECZKI GÓRSKIE -> https://ckis.pl/event_cat/wycieczki-gorskie/. 

różne lokalizacje