[Aktualizacja] Działalność CKiS do 28 marca

różne lokalizacje
12/02/2021

30/03/2021

[WPIS ARCHIWALNY] Uwaga! W związku z wprowadzeniem przez władze centralne rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce informujemy o zawieszeniu działalności CKiS w Skawinie na okres 20 marca – 9 kwietnia 2021 r. Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ.

[AKTUALIZACJA | 12.03.2021] W związku z utrzymaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa do 28 marca 2021 r. informujemy, że niezmiennie dostępne pozostaną dla Państwa Basen „Camena” (wraz ze wszystkimi atrakcjami wodnymi i sauną) oraz obiekty sportowe na wolnym powietrzu, a także część zajęć sportowo-rekreacyjnych i artystyczno-kulturalnych. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

[AKTUALIZACJA | 26.02.2021] Już dziś o godzinie 16:00 uruchamiamy ponownie wszystkie atrakcje wodne oraz saunę na Basenie „Camena”. Szczegółowe informacje TU.

[AKTUALIZACJA | 25.02.2021] Otwarty Basen „Camena” oraz obiekty sportowe na wolnym powietrzu, dostępna część zajęć sportowo-rekreacyjnych i artystyczno-kulturalnych – tak w związku z utrzymaniem dotychczasowych zasad bezpieczeństwa funkcjonować będzie Centrum Kultury i Sportu w Skawinie do 14 marca 2021 r. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Odwołując się do wydanej przez Kancelarię Premiera informacji (TUTAJ) nt. nowych wytycznych mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa zawiadamiamy, że działalność Centrum Kultury i Sportu w Skawinie utrzymana zostanie na dotychczas obowiązujących warunkach opisanych poniżej.

Przypomnijmy: 12.02.2021 r. weszły w życie przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. To kolejna zmiana do ograniczeń wprowadzonych 21 grudnia 2020 r. (https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000026701.pdf). W związku z tym poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o zakresie prowadzonej działalności CKiS:

 

BASEN CAMENA – ponownie otwarty!

Zasady funkcjonowania Basenu zostały szczegółowo opisane w odrębnym artykule dostępnym pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ.

 

SEKCJE ARTYSTYCZNE I KULTURALNE (przedłużenie obowiązujących wcześniej ograniczeń do 28 lutego

Stacjonarnie, w trybie podwyższonego reżimu sanitarnego, odbywać się będą następujące zajęcia:

 1. „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” – kontynuacja ze względu na terapeutyczny charakter zajęć. Specyfika zajęć charakteryzuje się cyklicznością/powtarzalnością, a dłuższa przerwa w zajęciach może skutkować negatywnymi nawykami w kształtowaniu mowy dziecka. Fundamentalnymi elementami zajęć są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń.
 2. Nauka gry na gitarze – zajęcia indywidualne lub w grupach 2-3 osobowych. Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż są fundamentem cyklu przygotowawczego (stanowią próby, ćwiczenia oraz mają charakter edukacyjny) do realizacji wydarzeń artystycznych, stanowiących podstawę działalności CKiS: Koncert z okazji Dnia Kobiet, Koncert z okazji Dnia Matki, Dni Skawiny – koncert podsumowujący sezon artystyczny.
 3. Próby Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa – odbywać się będą z podziałem na grupy, z zachowaniem zasad podwyższonego reżimu sanitarnego. Zajęcia będą kontynuowane, ze względu na to, iż stanowią one cykl przygotowawczy do realizacji wydarzeń artystycznych będących podstawą działalności CKiS: Koncert Walentynkowy, koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, koncert z okazji Dnia Matki, koncert z okazji Dni Skawiny, koncert dożynkowy.
 4. Warsztaty wokalne – zajęcia indywidualne oraz zajęcia grup: MiniTanto, Tanto, grupy początkujące (1 i 2) od 1 lutego odbywają się na żywo, według ustalonych harmonogramów. Zajęcia będą stanowiły przygotowanie do wydarzeń: koncert z okazji Dnia Kobiet, Koncert „Mam tę moc”, koncert z okazji Dnia Matki, koncert podsumowujący sezon artystyczny. Zajęcia odbywają się z zachowaniem  zasad  podwyższonego reżimu.
 5. Klub tańca towarzyskiego – jest członkiem Małopolskiego Związku Tańca i posiada aktualną licencję, na mocy której może uczestniczyć w treningach oraz turniejach tanecznych. Zajęcia odbywają się z zachowaniem  zasad  podwyższonego reżimu.

W trybie zdalnym odbywać się będą następujące zajęcia:

1.Baletu klasycznego – zgodnie z harmonogramem zajęć on-line. Zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM (dane do logowania oraz szczegółowe instrukcje prześlemy indywidualnie uczestnikom zajęć).

2. Teatru Maska – zgodnie z ustalonym harmonogramem prób.

3. Zumba Kids – grupy Pani Alicji Ożóg działają on-line od dnia 08.02.2021 r., poprzez platformę Zoom, zgodnie z harmonogramem:

 • grupa 4-6 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 17:00
 • grupa 7-10 lat (połączone grupy ze Skawiny i Radziszowa) – poniedziałki o godz. 18:00

4. Zumba Kids& Junior – grupa wiekowa 7-10 lat, prowadzona przez Panią Patrycję Tarasiuk, od dnia 17.02.2021 r. działa poprzez platformę Zoom, zgodnie z harmonogramem:

 • grupa 7-10 lat (połączone grupy środowa i piątkowa) – środy o godz. 16:00

Grupy 4-6 lat oraz 11+ są zawieszone, ze względu na zbyt małą liczbę osób chętnych do udziału w zajęciach on-line.

Zawieszamy następujące zajęcia do 28 lutego 2021 r.:

 1. „AKTYWNI 18+”, czyli następujący pakiet: zumba dla dorosłych, ćwiczenia „zdrowy kręgosłup”, „AKTYWNA MAMA” (okres obowiązywania karnetów zostanie przedłużony o tyle, ile korzystanie z oferty będzie niedostępne – bez ingerencji klientów)
 2. Zumba Kids&Junior – grupy 4-6 lat oraz 11+ Pani Patrycji Tarasiuk
 3. artystyczne w Pracowni „Vinci”
 4. plastyczne dla najmłodszych – „Plastusie”
 5. artystyczne – „Sztukaj z nami”
 6. rytmiczno-ruchowe – „Klub Smoka Obiboka”
 7. tańca nowoczesnego hip/hop, dancehall
 8. tańca współczesnego
 9. teatralne – „Mrówy”
 10. teatralne – „Wszystko gra”
 11. Zespół kameralny „Cantica”

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Realizacji Projektów Kultury (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

 

SEKCJE SPORTOWE I REKREACYJNE (przedłużenie obowiązujących wcześniej ograniczeń do 28 lutego)

Ogłoszone 11.02.2021 r. rozporządzenie podtrzymuje ograniczenie organizowania sportu do wymiaru zawodowego (szczegółowe wytyczne znajdują się we wskazanym na początku artykułu linku do rozporządzenia). W związku z tym nadal zawieszeniu podlegają zajęcia sportowe i rekreacyjne, zgodnie z poniższym wykazem:

 1. Fun Dance
 2. Gimnastyka dla seniorów w Hali Widowiskowo-Sportowej
 3. Gimnastyka Korekcyjna
 4. Sekcja Crossmintona
 5. Sekcja tenisa stołowego (z wyłączeniem grupy sportowej)
 6. Sekcja siatkówki (z wyłączeniem grupy młodziczek)
 7. Sekcja szachowa
 8. Zajęcia dla dzieci i niemowląt „Aquadzieciaki” – rozważane wznowienie zajęć. W przypadku powrotu zajęć wszelkie niezbędne informacje zostaną przekazane bezpośrednio do zainteresowanych.

W trybie zajęć zdalnych pozostaje sekcja brydża sportowego.

Sekcje sportowe dzieci i młodzieży posiadające licencje polskiego związku sportowego, uczestniczące w rozgrywkach organizowanych przez Polski Związek Sportowy (bądź jego regionalne struktury) kontynuują zajęcia w Hali Sportowej/Basenie Camena zgodnie z poniższym wykazem:

 1. Siatkówka – grupa młodziczek
 2. Tenis Stołowy – grupa sportowa
 3. Sekcja pływacka – wznawiane zajęcia na Basenie Camena

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Sportu i Rekreacji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

UDOSTĘPNIANIE ZEWNĘTRZNYCH OBIEKTÓW SPORTOWYCH

WAŻNE: zmianie ulegają zasady udostępniania obiektów zewnętrznych. Z kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” mogą korzystać wszyscy, także grupy nieformalne/klienci indywidualni.

Z zasadami działania kompleksów boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” zapoznają się Państwo pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Administracji (dane kontaktowe dostępne są po kliknięciu w link: https://ckis.pl/contact-us/dzialy/).

PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI INTERNETOWYCH

Zapraszamy Państwa do udziału w naszych aktywnościach w ramach akcji #szalonaZIMA, natomiast wszystkim pozostającym w domu polecamy playlistę na YouTube pełną propozycji aktywnego i twórczego spędzenia wolnego czasu, przygotowaną przez naszych instruktorów: playlista #zostańwdomuZESPORTEM_ZKULTURĄ.

INFORMACJA O VOUCHERACH NA USŁUGI CKiS: Wszystkie ewentualne problemy wynikające z niedostępności oferty spowodowanej pandemią, rozstrzygamy zawsze na korzyść klienta. W przypadku voucherów na usługi CKiS ich ważności zostanie przedłużona, o okres odpowiadający zawieszeniu działalności.

 

Artykuły archiwalne:

Zmiany w działalności do 14 lutego

https://ckis.pl/event/zmiany-w-dzialalnosci-od-28-grudnia/

https://ckis.pl/event/zmiany-w-dzialalnosci-ckis-od-7-listopada/

różne lokalizacje