ZAPISY DO SEKCJI ARTYSTYCZNYCH CKIS W SKAWINIE

Pałacyk "Sokół"
Skawina
01/09/2021

30/09/2021

Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany moment – nowy sezon artystyczny, a wraz z nim Wasze ulubione zajęcia. Wszyscy pragniemy wrócić do normalności i pełnego wymiaru zajęć, dlatego zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą i do zapisów przez formularz on-line, aktywny od 1 września 2021.

Po przesłaniu dokładnie uzupełnionego zgłoszenia przez formularz internetowy, otrzymają Państwo zwrotnego maila z informacją potwierdzającą zapisanie do sekcji lub (w przypadku zamknięcia list) na listę oczekujących. Liczba miejsc w grupach jest ograniczona.
UWAGA – zgłoszenia niekompletne, z brakującymi danymi, nie będą brane pod uwagę przy zapisie uczestnika do sekcji.

Zajęcia rozpoczynamy od 1 października.

Informacji na temat sekcji udziela Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, email: zapisy@ckis.pl.

 

BALET KLASYCZNY

Zajęcia prowadzone są w 4 grupach o różnym stopniu zaawansowania. Na zajęciach baletu klasycznego dla najmłodszych najważniejsze jest przygotowanie uczestników do występów scenicznych, kształtowanie umiejętności interpretacji muzyki i wrażliwości estetycznej oraz praca z rekwizytem i elementy pantomimy. Starsi, zaawansowani umiejętnościami prezentują już krótkie układy choreograficzne z elementami tańca na pointach.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia.

Więcej informacji o sekcji TUTAJ. Jak się prezentujemy na scenie? TAK PIĘKNIE 🙂


NAUKA GRY NA GITARZE

Zajęcia gry na gitarze prowadzone są w grupach 3-osobowych, w których uczestnicy dobierani są pod kątem zaawansowania i wieku. Lekcja trwa 60 minut. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dzieci (od 10 roku życia), jak i dorośli. W ramach zajęć uczymy się czytania z nut i akordów gitarowych, ćwiczenia obejmują także granie melodii z pamięci, naukę rytmów (uderzeń) i naukę gry piosenek oraz innych utworów.

Zapisy: dzieci od 10 roku życia, młodzież i dorośli.

Więcej informacji o sekcji TUTAJ. A jak gramy? CAŁYM SERCEM!


PLASTUSIE

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym (4 – 6 lat). Najmłodsi adepci sztuki poznają warsztat pracy artysty, podstawy technik plastycznych, a przede wszystkim uruchamiają wyobraźnię wykonując prace z rozmaitych materiałów. Dzięki pracy zespołowej uczestnicy zajęć nabywają umiejętności współpracy i twórczego myślenia.

Zapisy: dzieci w wieku 4 – 6 lat

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ


PRACOWNIA PLASTYCZNA „VINCI”

Uczestnicy pracowni w ramach zajęć mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zamiłowań z dziedziny plastyki oraz doskonalenia umiejętności plastycznych. Dzięki zapewnieniu uczestnikom zajęć stałego dostępu do sztuki poprzez inspiracje istniejącymi dziełami mistrzów, poszerzaniu informacji na temat historii sztuki, pobudzamy i rozwijamy w nich wrażliwość na piękno otaczającego świata. Dobór odpowiednich technik plastycznych oraz dbałość o kunszt warsztatu pracy ma ogromny wpływ na wyraz artystyczny. Różnorodna tematyka, dostosowana do wieku uczestnika sekcji, z wykorzystaniem podstaw w nauczaniu rysunku i malarstwa pozwala na tworzenie małych, niepowtarzalnych dzieł.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

Zobaczcie, jak pracowaliśmy podczas PLENEROWYCH WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH.


TANIEC NOWOCZESNY/HIP-HOP

Nasze zajęcia to wybuchowy miks różnych stylów tanecznych, w którym znajdziemy elementy Disco Dance, Hip-Hop, House i Dancehall. Przyświeca nam misja nauki przez zabawę i rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Na zajęciach uczestnicy poznają prawidłowe techniki rozciągania i rozgrzewki, kształtują poczucie rytmu i koordynację ruchów oraz pamięć ciała.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia i młodzież do 18 lat

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

 

TANIEC TOWARZYSKI

Taniec towarzyski to dla jednych forma wyrazu, pasja i hobby, a dla innych zawód i wymagający sport turniejowy. Ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy pasjonat tańca na pewno znajdzie w nim coś dla siebie. Nauka tańca, który łączy w sobie elementy artystyczne i sportowe jest znakomitym sposobem na kształtowanie postaw młodych ludzi i estetyki zachowań w życiu codziennym.

Zapisy: dzieci i młodzież od 7 roku życia

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ
Jak się prezentujemy na parkiecie? FANTASTYCZNIE 🙂 


TEATR MRÓWY

Zajęcia mają na celu kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie prawidłowej wymowy, zachowania scenicznego, wyrażania emocji, trening pamięci oraz – co najważniejsze – kształtowanie i rozwój osobowości dziecka. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, uczy się odpowiedzialności za swoje działanie i ma świadomość, że w grupie pełni bardzo ważną rolę.

Zapisy: dzieci 7 – 11 lat

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

 

TEATR WSZYSTKO GRA

Grupa przez cały sezon pracuje nad warsztatem, przygotowując jednocześnie spektakl, który zaprezentowany zostanie w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Oprócz zajęć typowo aktorskich tj.: praca nad prawidłową wymową, zachowaniem scenicznym, wyrażaniem emocji, kreowaniem postaci – w ramach cotygodniowych spotkań nie brakuje dobrej zabawy.

Zapisy: młodzież 12 – 15 lat

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ


TEATR MASKA

Teatr MASKA to marka sama w sobie, zbudowana pracą i kreatywnością założycieli: Marty Tyrpy i Andrzeja Morawy. Nieprzerwanie od 1998 roku raczy widzów znakomitymi inscenizacjami dramatów z kanonu ścisłej klasyki, najchętniej sięgając po sztuki mistrzów absurdu i groteski (Mrożek, Gombrowicz, Ionesco). Kulminacją pracy sezonowej zespołu jest zainaugurowany w 2004 roku Skawiński Tydzień Teatralny, odbywający się co roku w ostatnim tygodniu czerwca przegląd spektakli premierowych oraz ulubionych pozycji z afisza, także z udziałem zaproszonych gości. W sezonie MASKA raczy nas comiesięcznymi wieczorami z teatrem. Na nowe osoby czekają warsztaty pod wymagającym okiem reżysera Andrzeja Morawy.

Zapisy: młodzież od 16 roku życia

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

Jak Aktorzy MASKI radzą sobie poza spektaklem? WYŚMIENICIE 🙂


WARSZTATY WOKALNE

Warsztaty wokalne to propozycja zajęć indywidualnych oraz zajęć w grupie, podczas których pracuje się nad warsztatem wokalnym: emisją głosu, dykcją, pracą z mikrofonem, kształceniem słuchu. Uczestnicy prezentują swoje umiejętności podczas wydarzeń organizowanych przez CKiS w Skawinie oraz corocznego koncertu, podsumowującego sezon artystyczny. Biorą udział w konkursach i przeglądach wokalnych oraz współtworzą programy artystyczne z uczestnikami innych sekcji.

Zapisy: dzieci od 6 roku życia i młodzież.
UWAGA! Przesłuchania do sekcji odbędą się 29 września (środa), od godz. 17.00 w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym GUBAŁÓWKA, ul. Spacerowa 4. Uczestnicy przesłuchań zostaną poinformowani o godzinie castingu dla swojej grupy mailowo, na adres podany w formularzu zapisów. 

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

Jak śpiewamy i co robimy? KONIECZNIE ZOBACZCIE!


ZUMBA KIDS&JUNIOR – SKAWINA/RADZISZÓW

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej, zabawowej formie. Zumba dla dzieci składa się z krótkich układów, łatwych do powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników. Stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny, ale też intelektualny dziecka. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują umiejętność pracy w zespole, budują pewność siebie i pozytywną samoocenę.

Zapisy: dzieci od 4 roku życia, młodzież

Więcej informacji o sekcji: TUTAJ

Jak się prezentujemy na ważnych pokazach? SUPER! 🙂

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Logopedyczne Przygody w Krainie Słów to cykl spotkań odbywających się raz w tygodniu, których elementami są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwecyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych.

Zapisy: dzieci w wieku 5 – 6 lat

Więcej informacji o kursie: TUTAJ

Jak prowadzimy zajęcia? ZOBACZCIE SAMI

 

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.

 

Dokumenty do pobrania

OŚWIADCZENIE-SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2021-2022

Regulamin organizacyjny sekcji artystycznych w sezonie 2021 – 2022

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych w sezonie 2021 – 2022

 

Joanna Kurpiel

/IN/

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl