Zostań w domu z CKiS #7

różne lokalizacje
11/05/2020

18/05/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

15 maja 2020

W związku z przypadającą na poniedziałek 18 maja 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II, krakowscy Artyści przygotowali specjalne wydarzenia w związku z tą wyjątkową datą.

W niedzielę 17 maja Krakowski Salon Poezji poświęcony będzie twórczości Karola Wojtyły. Wiersze Ojca Świętego wykonają aktorzy Starego Teatru: Anna Dymna, Dorota Pomykała i Roman Gancarczyk, a na flecie będzie im akompaniował Stefan Błaszczyński. Transmisja na żywo o godzinie 12.00 na kanale YouTube Narodowego Starego Teatru.

Zespół Opery Krakowskiej, chcąc uczcić stulecie urodzin św. Jana Pawła II – pomimo trudnych okoliczności – zarejestrował Agnus Dei z Mszy Koronacyjnej C-dur KV 317 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Nagranie zostało dokonane bez udziału publiczności w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie. Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha, Agnieszka Cząstka-Niezgódka, Tomasz Kuk, Adam Szerszeń; solistom na organach towarzyszy Arkadiusz Bialic, wirtualnie dołącza Chór pod kierownictwem Jacka Mentla, a całością dyryguje Tomasz Tokarczyk.  Projekt zrealizowali: Dariusz Pawelec (reżyseria i realizacja obrazu), Laco Adamik (konsultacja reżyserska), Jędrzej Rusin i Marcin Lisiecki (realizacja i montaż ścieżki dźwiękowej). Zapraszamy do obejrzenia w najbliższą niedzielę, 17 maja o godzinie 18:30 na kanale YouTube Opery Krakowskiej.

Dla spragnionych rekreacji i ruchu ma propozycję Stacja Muzeum Czernichów Główny, która zaprasza na bezpieczne rodzinne zwiedzanie pod hasłem ,,Jedna Rodzina Co Godzina”. Stacja przygotowała możliwość zwiedzania parku muzealnego w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa i izolacji. W majowe weekendy od godz. 10.00 do 19.00, co godzinę (o pełnej godzinie) na teren ogrodu będzie wpuszczana tylko jedna rodzina. Indywidualne zwiedzanie będzie trwało 45 – 50 minut, aby przygotować się na przyjęcie kolejnej rodziny (dezynfekcja miejsc newralgicznych). To bezpieczny sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu połączony z możliwością obejrzenia zabytkowych lokomotyw, wejścia do niektórych z nich, a także zapoznania się z ich historią. Jeśli zaopatrzycie się w rękawiczki jednorazowe, będziecie mogli odbyć także krótką przejażdżkę drezyną. Zwiedzanie odbędzie się w swobodnej, bezpiecznej atmosferze, na zamkniętym, prywatnym terenie. Więcej informacji TU.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

14 maja 2020

Zapraszamy do „Kolorowego ogródka sztuk”! W najnowszym odcinku razem ze skarpeciakami bawimy się w domowy teatrzyk.To doskonała propozycja zabawy dla najmłodszych na deszczowy dzień.

Wszystkie filmiki z cyklu „Kolorowy ogródek sztuk” znajdziecie na playliście #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale YouTube.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

13 maja 2020

Dziś fizjoterapeutka Katarzyna Sroka zaprasza do wykonania kolejnej partii ćwiczeń, dzięki którym zadbacie o kluczowe w utrzymaniu prawidłowej sylwetki mięśnie posturalne.  Pierwszą część ćwiczeń wzmacniających mięśnie posturalne znajdziecie TU, a wszystkie filmy z ćwiczeniami przygotowanymi przez Kasię Srokę na playliście #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale YouTube.

Na Facebooku wspominamy wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II w Skawinie.  Zajrzyjcie na nasz profil, publikujemy tu dużo archiwalnych zdjęć i zachęcamy do dzielenia się Waszymi fotograficznymi wspomnieniami.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

12 maja 2020

Teatr Maska nie próżnuje i w rzeczywistości #zostańwdomu pracuje nad kolejną premierą. Co zobaczymy? Na naszym profilu Facebook uchylamy rąbka tajemnicy…

W „Kąciku szachowym” przenosimy się do roku 1972, kiedy to, podczas mistrzostw świata w Reykjaviku, Robert James Fischer i Boris Spassky rozegrali partię, która przeszła do historii jako rozgrywka stulecia. Uczmy się od najlepszych!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

11 maja 2020

Już dziś o godzinie 18.00 w wirtualnej przestrzeni grupy CKiS LIVE ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Żyj świadomie – biologia życia”, które poświęcimy suplementom. Jeśli jeszcze nie dołączyliście do grupy CKiS LIVE, zróbcie to koniecznie. Czekamy na Was!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ oraz TUTAJ i TUTAJ

różne lokalizacje