Zostań w domu z CKiS #8

różne lokalizacje
18/05/2020

25/05/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

22 maja 2020 + propozycje na weekend

Aby przyjemnie rozpocząć piątek i bez pośpiechu wprowadzać się w weekendowy nastrój, na naszym profilu Facebook zaglądamy na lekcje nauki gry na gitarze. TU zobaczycie, jak ze swoimi podopiecznymi w czasie #zostańwdomu pracuje instruktor Marcin Kruczek.

Już dziś o godzinie 18.00 kolejne wydarzenie „na żywo” w grupie CKiS LIVE. W ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności zapraszamy na slajdowisko „Dwie pory Arktyki”, podczas którego podróżnik Kamil Kozłowski opowie o swoim życiu na dalekiej północy.

Jeżeli szukacie inspiracji na nadchodzący weekend proponujemy zwrócić uwagę na poniższe wydarzenia:

  • do 26 maja trwają Wirtualne Targi Książki, podczas których możemy spotkać się z ulubionymi autorami on-line, odkryć nowości wydawnicze i skorzystać z atrakcyjnych rabatów przy zakupie książek. Książki z autografami, premiery książkowe od blisko 40 wydawnictw, wirtualne spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami na żywo oraz rabaty cenowe nawet do 65% – to wszystko czeka na fanów książek w dniach 20 – 26 maja w ramach pierwszych Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik. Tylko tutaj swoją premierę będzie miała nowa „Jadłonomia po polsku” Marty Dymek. Sama autorka, jak i ponad 30 innych pisarzy, weźmie udział w spotkaniach na żywo z czytelnikami. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest TU.
  • Od piątku 22 maja godz. 20.00 przez kolejne 48 godzin możemy obejrzeć broadwayowski musical wszech czasów „Dźwięki muzyki” z Carrie Underwood w roli głównej. Ta wzruszająca opowieść oparta na prawdziwej historii rodziny von Trapp autorstwa Richarda Rodgersa (muzyka) i Oscara Hammersteina II po raz pierwszy została wystawiona na Broadwayu w 1959 roku i natychmiast podbiła serca widzów. Młoda dziewczyna imieniem Maria, odbywająca nowicjat w klasztorze benedyktynek na salzburskim Nonnbergu opuszcza konwent, by przyjąć posadę guwernantki u barona Georga von Trappa. Jej podopieczni, siódemka dzieci barona, szybko akceptują swoją opiekunkę, a baron zakochuje się w niej i prosi o jej rękę. Wszystko wskazuje na szczęśliwe zakończenie, jednak rodzinną idyllę burzy reżim nazistowski. Link do transmisji TU.
  • W niedzielę 24 maja zapraszamy do wysłuchania dobrze znanych tekstów Nicka Cave’a, PJ Harvey oraz Patti Smith w interpretacji charyzmatycznych aktorek Starego Teatru Małgorzaty Zawadzkiej i Marty Ojrzyńskiej podczas Krakowskiego Salonu Poezji on-line. Rockowej poezji będzie towarzyszyć naturalnie gitara, tym razem Krzysztofa Kaliskiego.Teksty w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego, Przemysława Rozenka i Romana Kołakowskiego. Wejście do transmisji TU.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

21 maja 2020

Już jest! Zupełnie nowy, jeszcze ciepły i pachnący jak… mydlane bańki odcinek „Kolorowego ogródka sztuk”, a w nim Katarzyna Szybisty ze swoim młodym asystentem zapraszają do zabawy pełnej kolorowych bąbelków. Szykujcie rurki, weźcie głęboki oddech i bawcie się z nam!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

20 maja 2020

Dziś, razem z Katarzyną Sroką z  #teamCKiS, pomożemy Wam zadbać o zdrowe kręgosłupy. Zapraszamy na trzecią część ćwiczeń wzmacniających mięśnie posturalne, wcześniejsze odcinki znajdziecie na playliście #zostańwdomuzCKiS na naszym kanale You Tube.

Na Facebooku sprawdzamy też, co słychać u naszych tenisistów. Członkowie sekcji tenisa stołowego pilnie trenują w domach, a my nie możemy doczekać się ich powrotu do hali sportowej.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

19 maja 2020

Dziś w „Kąciku szachowym” przyglądamy się krótkiej, ale arcyciekawej rozgrywce Rusakow vs. Verlinsky. Partia została rozegrana ponad 70 lat temu w Moskwie, a nadal zaskakuje i i budzi emocje.

Co porabia sekcja teatralna? Na naszym profilu Facebook zaglądamy na zajęcia „Wszystko Gra”.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

18 maja 2020

Dziś 100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na koncert Życie Św. Jana Pawła II pisane muzyką na dwa tenory, podczas którego bliskie sercu Papieża utwory wykona znany skawińskiej publiczności duet tenorów: Robert Budzyń i Andrzej Bober. Transmisja koncertu rozpocznie się o godzinie 19.30 w grupie CKiS LIVE na naszym profilu Facebook.

Niespodziankę z okazji rocznicy urodzin Papieża Polaka przygotowali również zespół TANTO i przyjaciele z warsztatów wokalnych CKiS. Wyjątkowe nagranie zobaczycie TU.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji: KLIKNIJ TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ , TUTAJ oraz TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

różne lokalizacje