My się zimy nie boimy, czyli #szalonaZIMA z CKiS

różne lokalizacje
01/12/2021

20/03/2022

Puk, puk, puk… to już zima? Może jeszcze nie kalendarzowa, ale pogoda coraz częściej przypomina już zimową aurę. Na szczęście jesteśmy przygotowani: wyposażeni w czapki, szaliki, rękawiczki oraz masę propozycji kulturalnych i sportowych. Kreatywność #teamCKiS nie zna granic więc możecie być pewni, że nadchodzi #szalonaZIMA.

 

4 grudnia, godz. 16.00 – 19.00, Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS w Skawinie

Mikołajowy Maraton Zumby

Trzygodzinny trening poprowadzi mocny skład instruktorski: EMILIA FURMAN, KATARZYNA LICHNOWSKA, ALICJA OŻÓG, PATRYCJA TARASIUK oraz – prosto z gorącej Hiszpanii – SELUCO FERNANDEZ i polska „MAMA ZUMBA” – IZA KIN! Będzie energetycznie, klimatycznie i wesoło. Poziom endorfin sięgnie zenitu. Jak zawsze, nie zabraknie niespodzianek w trakcie zabawy, także tych mikołajowych.

Więcej informacji TUTAJ.

 

5 grudnia, godz. 17.00, Hala Widowiskowo-Sportowa CKiS w Skawinie

Spektakl muzyczny „Kryształowa Królowa Śniegu”

Zapraszamy w przeddzień Świętego Mikołaja na widowisko familijne oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena. Muzyczny spektakl wzbogacony będzie efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami. Autorskie melodyjne piosenki porwą publiczność do wspólnego śpiewania, a interaktywne momenty sprawią, że mali widzowie staną się częścią tej historii.

Więcej informacji TUTAJ.

 

5 grudnia, godz. 9.00, Hala Sportowa Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie

Mikołajowy Turniej Siatkarski

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” Skawina. Współorganizatorem jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W licealnej hali będzie rywalizować 12 drużyn z województwa małopolskiego.

Więcej informacji TUTAJ.

 

11 grudnia- 28 lutego, wystawa na skawińskim Rynku

11 grudnia na skawińskim Rynku otwarta została wystawa pt. „STAN WOJENNY 1981 – 1983″.
Wymieniona wystawa jest już trzecią, eksponowaną w ramach współpracy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie.
Więcej informacji na temat ekspozycji znajdziecie Państwo->TUTAJ

 

12 grudnia, Basen „Camena”

 V Mikołajowe Zawody Pływackie

To już kolejna odsłona zawodów pływackich organizowanych przez KS Optima we współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Świętujmy na sportowo!

 

13 grudnia: Godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

[Aktualizacja | 13.12.2021 r.] Informujemy, że z przyczyn niezależnych od wszystkich, zamiast „Opowieści Wigilijnej” 13grudnia zobaczymy „Legendę o św. Mikołaju Biskupie” – również w wykonaniu Teatr Eden z Wieliczki.

Teatr Dzieciom: „Opowieść wigilijna”

Grudniowy czas przywołuje zapach choinki i pieczonych pierniczków… My zbliżamy się do kolejnego spotkania z Teatrem Dzieciom, a „Opowieść Wigilijna” niewątpliwie będzie doskonałą propozycją na nadchodzący, wyjątkowy, bożonarodzeniowy czas. Spektakl ten oparty jest na jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa. Bohaterem opowiadania jest Scrooge, stary kupiec, ponury samotnik nielubiący ludzi i stroniący od nich. Jego historię opowie nam Teatr Eden z Wieliczki.

Więcej informacji TUTAJ.

 

18 grudnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Tango” Sławomira Mrożka, spektakl w wykonaniu Teatru MASKA, reżyseria Andrzej Morawa. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek. Rezerwacja: tel. 12 276 34 64.

Więcej informacji TUTAJ.

 

7 stycznia, godz. 18.00, sala widowiskowa CKiS

Galowy Koncert Noworoczny SkaVienna 2022 – „Węgierska Rapsodia”

Znów będziemy mogli przeobrazić naszą Halę Widowiskowo-Sportową w piękną, elegancką salę koncertową i być świadkami wspaniałego wydarzenia. W tym roku muzyczna wędrówka zaprowadzi nas do Budapesztu. Usłyszymy walce, polki i gorące czardasze. Wystąpią dla nas czołowi soliści Operetki Budapeszteńskiej, którym towarzyszyć będzie niezrównana Orkiestra Straussowska Obligato pod dyrekcją Maestro Jerzego Sobeńko.

Więcej informacji TUTAJ.

 

10 stycznia, godz. 17.30, Pałacyk Sokół w Skawinie

,,Bajeczna Fiesta” – spektakl dla dzieci

Zapraszamy na kolejny już z cyklu Teatru Dzieciom spektakl dla najmłodszych pt. „Bajeczna Fiesta” w wykonaniu Teatru Kultureska.

Więcej o spektaklu TU.

 

Ferie z Centrum 2022

Z myślą o zbliżających się feriach przygotowaliśmy dla dzieci ze szkół podstawowych ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych.
W ramach feryjnych wyjazdów odwiedzimy: Park Trampolin Go Jump, Zoltar Park, „Legendię” w Chorzowie, Centrum Wspinaczkowe Forteca, kręgielnię i kino w Galerii Kazimierz, Centrum Kultury, Nauki i Zabawy – Bajkę Pana Kleksa w Katowicach.
Natomiast zajęcia stacjonarne upłyną nam pod hasłami: „Supermocni”, Ahoj przygodo!”, „We włoskim stylu!” oraz „Wybuchowe zakończenie ferii”.
Zapisy od 5 stycznia wyłącznie przez formularz on-line dostępny TUTAJ.

Podczas tegorocznych ferii zimowych zaszalejemy również na basenie! Specjalnie dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia przygotowaliśmy super promocję -> bilet na Basen Camena w cenie 7 zł za godzinę.

 

21 stycznia, godz. 18.00, Pałacyk Sokół w Skawinie
Indochiny pachnące przyprawami – SAWiU

W styczniu Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zawiedzie nas do egzotycznych Indochin – rejonu dawnej kolonii francuskiej, który będziemy eksplorować z pasjonatem podróży – Piotrem Wnukiem. Usłyszymy opowieść o trzech wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy.
Więcej informacji TU.

 

22 stycznia, godz. 19.00, Kościół pw. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza
Koncert Kolęd i Pastorałek

Niesamowity, nastrojowy koncert w wykonaniu zespołów działających przy CKiS: Tanto, Mini Tanto i Sing Sing podczas, którego usłyszymy kilka znanych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach.
Więcej na temat koncertu TU

 

30 stycznia, godz. 16.00, transmisja online na profilu CKiS na Facebooku
30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak co rok Skawina zagra z największą orkiestrą świata, pomimo, iż po raz kolejny Finał odbędzie się online, wierzymy, że jak zawsze możemy liczyć na Państwa otwarte serca! W tym roku gramy pod hasłem PRZEJRZYJ NA OCZY i walczymy o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
A już teraz możecie wesprzeć Orkiestrę datkami przekazywanymi do e-Skarbonki CKiS -> https://eskarbonka.wosp.org.pl/nvdcq9 
Więcej informacji TUTAJ

 

13 lutego, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

„Karuzela” – artystyczny projekt Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia

Zapraszamy na intrygujący koncert Małgorzaty Szybisty i Roberta Budzynia, będący wypadkową ich autorskich poszukiwań i niebanalnych indywidualności artystycznych. Obojga nie trzeba przedstawiać skawińskiej publiczności. Talentami i osobowością wypracowali sobie szczególne miejsce na muzycznej mapie miasta. Więcej informacji TUTAJ.

 

14 lutego, godz.17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Król Maciuś” grupa O!Teatr

Zapraszamy wszystkich widzów w mądry świat Króla Maciusia w drugi poniedziałek lutego. Spektakl wyśmienicie połączy plan mieszany, w którym perfekcyjnie stworzone na potrzeby spektaklu lalki, animowane przez dwóch aktorów wykreują wiele postaci z otoczenia Maciusia: jego kolegę Felka, ministrów, dziennikarza i konkurenta Maciusia – złowrogiego króla. Mimo, że jest to spektakl dla dzieci, to mądrości z niego może wynieść każdy widz bez względu na metrykę… Zapraszamy!

Więcej informacji TUTAJ.

[Aktualizacja | 11.02.2022] Limit 30% biletów dla osób niezaszczepionych został wyprzedany. Bilety mogą zakupić tylko osoby posiadające Unijny Certyfikat Covid. W związku z powyższym nie będzie prowadzonej sprzedaży przed spektaklem w Pałacyku „Sokół”.

 

25 lutego,godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

SAWIU – ARCTIC VAGABOND – 78°N SVALBARD

Zapraszamy na kolejne spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Więcej informacji TUTAJ.

 

Akademia Czasu Wolnego

Pilotażowy projekt oparty na idei wielokierunkowości i interdyscyplinarności. Różnorodna oferta zawierająca propozycje zajęć, szkoleń, warsztatów, prelekcji, spektakli, koncertów i różnych form aktywności kulturowych i sportowych. Skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców, realizowana na terenie 16 sołectw znajdujących się w Gminie Skawina.

Dowiedz się więcej TU.

różne lokalizacje