Zostań w domu z CKiS #9

różne lokalizacje
25/05/2020

01/06/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

29 maja + propozycje na weekend

#zostańwdomu ZE SPORTEM… i pokaż dzieciom, jak grać w gumę!
Kostki – łydki – kolana – uda, pamiętacie? Do zabawy wystarczy gotowa guma ze sklepu sportowego, albo kawałek gumki „na metry” kupiony w pasmanterii. Korzyści płynących z gry w gumę jest całe mnóstwo! Aktywność fizyczna, zapamiętywanie sekwencji, zwinność i płynność ruchów… W zabawie nie ma znaczenia różnica wieku, można skakać samemu z wykorzystaniem np. krzeseł lub rywalizować z rodzicami i rodzeństwem na wiele sposobów. Jak? Zobaczcie kilka inspiracji TU

Chcecie zobaczyć w akcji instruktora gitary #teamCKiS? Włączcie transmisję on-line koncertu zespołu Polish Floyd w Polskim Radio Rzeszów i posłuchajcie, co potrafi Marcin Kruczek! Dziś (piątek, 29 maja) o 19.00 pod TYM linkiem.

Na nadchodzący weekend polecamy interaktywną zabawę dla całych rodzin, przygotowaną on-line przez warszawskie Muzeum POLIN specjalnie z okazji Dnia Dziecka. Dzień Dziecka w Królestwie króla Maciusia to wspólna zabawa w rycerzy i rycerki; młodzi gracze będą mogli stanąć w szranki i zdecydować o tym, jaki powinien być rycerz króla Maciusia. Aby rozpocząć grę, wystarczy w niedzielę 31 maja wejść do bajkowego świata stworzonego na stronie internetowej www.dziendziecka.polin.pl. Do wyboru cztery trasy podróży po krainie Maciusia, a po drodze zadania do wykonania. Start punktualnie o godzinie 11.00.

W niedzielę 31 maja o godz. 15.00 Muzeum POLIN i warszawski Nowy Teatr zapraszają młodych rycerzy i rycerki na premierę on-line  sztuki „Piotruś Pan” w reż. Łukasza Kosa. Nagranie będzie dostępne na stronie www.polin.pl przez 24 godziny. Przedstawienie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

 Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

28 maja 2020

Dziś w „Kolorowym ogródku sztuk”  Kasia Szybisty zdradza tajniki „kuchni” animatora zabaw i pokazuje, jak zrobić z kolorowych balonów pieska, kwiat i… Co jeszcze? Pędźcie zobaczyć!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

27 maja 2020

Czekając na odgórne wytyczne nie tracimy czasu i szykujemy inną niż dotychczas ofertę letniego wypoczynku dla dzieci . „WAKACJE DO KWADRATU” to cztery tematyczne tygodnie animacji sportowo-kulturalnych po 9 godzin dziennie, 100% znakomitej zabawy i gwarancja aktywnego lata. Szczegóły już wkrótce! Jak #teamCKiS pracuje nad nową ofertą? Zobaczcie TU.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

26 maja 2020

Dziś w „Kąciku szachowym” uczymy się debiutów i analizujemy sposób otwarcia partii znany pod nazwą „gambit słonia”, a dla Mam w dniu Ich Święta mamy muzyczne niespodzianki:

od młodych uczestników sekcji wokalnej CKiS

od zespołu TANTO.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

25 maja 2020

W taki dzień jak dziś dodatkowy zastrzyk energii jest obowiązkowy, a my wiemy, gdzie go szukać.
Źródło pozytywnej energii ma na imię Ula i czeka z krótkimi tanecznymi filmikami na naszym kanale You Tube na playliście #zostańwdomuzCKiS. „Zatańcz z Ulą” to przygotowane przez instruktorkę sekcji Fun Dance Urszulę Gąsior proste choreografie do muzycznych hitów, które wprowadzą Was w dobry humor .

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji:

Zostań w domu z CKiS #8

Zostań w domu z CKiS #7

Zostań w domu z CKiS #6

Zostań w domu z CKiS #5

Zostań w domu z CKiS #4

Zostań w domu z CKiS #3

Zostań w domu z CKiS #2

Zostań w domu z CKiS #1

 

różne lokalizacje