#odkrywczaJESIEŃ inspiruje…

różne lokalizacje
01/09/2023

Radosna, kolorowa, aktywna i pełna inspiracji! Taka jest #odkrywczaJESIEŃ z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. A co w tym roku nam przyniesie? Dla wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoje pasje przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć. Oczywiście, nie zabraknie spotkań z podróżnikami, koncertów, wernisaży, spektakli teatralnych i rozgrywek sportowych. Pojawi się również kilka nowości. Zaglądajcie zatem na naszą stronę i śledźcie nasz profil na Facebook’u. Niczego nie przegapcie!

 

 

Zajęcia artystyczne i sportowe

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczno-sportowy w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Czeka na Was mnóstwo rewelacyjnych propozycji zajęć i warsztatów. Z naszej oferty mogą skorzystać maluszki, dzieci i młodzież, a także dorośli. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Więcej informacji -> Zajęcia artystyczne i sportowe – ZAPISY

 

Wycieczki górskie

Kontynuujemy wycieczki górskie. We wrześniu i październiku wybierzemy się w Tatry Wysokie, Beskid Śląsko-Morawski, Beskid Żywiecki i na Małą Fatrę.

Więcej informacji -> Harmonogram wycieczek górskich – sezon 2023

 

2 września, od godz. 13.00, Rzozów

POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością Starosta Krakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się 2 września (sobota) w Rzozowie.

Więcej informacji -> POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

 

8-10 września, Hala Widowiskowo-Sportowa

XI Turniej Siatkarskich Czwórek

Już po raz jedenasty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkarskich Czwórek! Więcej informacji -> XI Turniej Siatkarskich Czwórek

 

17 września, Błonia Skawińskie

V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny

17 września odbędą się V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny organizowane przez Klub Sportowy Optima Skawina. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej -> V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny

 

23 września

Jesienna wyprawa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Wybierz się na jesienną wyprawę do malowniczej krainy położonej pomiędzy Krakowem, a Częstochową. Jura to niepowtarzalne miejsce, które poznacie dzięki naszej wycieczce. Region słynie przede wszystkim ze Szlaku Orlich Gniazd, czyli wielu zamków i warowni wzniesionych za czasów króla Kazimierza Wielkiego w celu ochrony polskiej granicy. Nie zabraknie również akcentów przyrodniczych, bo gdzie indziej w Polsce znajdziecie chociażby pustynię?

Więcej informacji -> [ZAPISY] Jesienna wyprawa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

 

25 września, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

Muzyczny Poniedziałek „W kręgu opery i operetki”

Z radością zapraszamy na inauguracyjny koncert nowego sezonu cyklu Muzyczne Poniedziałki, który zabierze nas w piękny świat arii operowych i operetkowych. Od „Czarodziejskiego fletu” po „Don Giovanniego”, od „Dziewcząt z Barcelony” po „Księżniczkę Czardasza” – zobaczymy wszystkie gorące kolory MIŁOŚCI obecne na scenie teatralnej na przestrzeni ostatnich 250 lat.

Najbardziej znane arie i duety wykonają Mariola Siepak – sopran i Adam Dobek – baryton. Akompaniować im będzie profesor Bogumiła Gizbert-Studnicka, inicjatorka koncertu.

Więcej o ->„W kręgu opery i operetki” – otwarcie sezonu Muzycznych Poniedziałków

 

29 września, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

Zapraszamy na nowy sezon spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Już we wrześniu obieramy kierunek: Ameryka Południowa. Naszym przewodnikiem będzie Wojciech Ganczarek – urodzony w 1988, absolwent matematyki stosowanej i fizyki teoretycznej, w latach 2013 – 2023 w niekończącej się trasie rowerowej po Ameryce Łacińskiej. Autor relacji, reportaży i esejów prasowych, a także książek: „Upały, mango i ropa naftowa”, „Zabrali mi kraj. Rozmowy z Wenezuelczykami na emigracji” i „Sprzedani. Reportaże z peryferii”. Twórca pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Soy paraguayo” i kilku krótszych form dokumentalnych, obecnie w trakcie postprodukcji cyklu „Synowie tej ziemi. Rozmowy z ludnością rdzenną Argentyny”. Regularnie gości w ogólnopolskich mediach jako ekspert od Ameryki Łacińskiej.

Więcej informacji -> Paragwaj: reportaże z peryferii

 

30 września, 1 października, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

Spektakl Teatru Maska RIO

„RIO” Marka Kochana to przewrotna historia opowiedziana w zwykłym oddziale małego parabanku. Po żmudnym dniu roboczym, wyczekana chwila zamknięcia komputera i trzaśnięcia za sobą drzwiami przez atrakcyjną urzędniczkę przerwana jest pojawieniem się chętnego założenia lokaty – tajemniczego klienta. Początkowo wszystko wydaje się standardową obsługą petenta, ale rozmowa zaczyna wymykać się z szablonowych ram pytań i odpowiedzi. Skoro podczas tych, wydaje się zwyczajnych bankowych rozmów, pojawia się myśl o wspólnej wyprawie do tytułowej stolicy karnawału, nic nie jest standardowe. To naprawdę zaskakujący spektakl, pełen zwrotów akcji, trochę absurdalnych, trochę wzruszających. To opowieść o prawdzie, fałszu, życiowych rolach, skrywanej miłości, zauroczeniu…

Więcej informacji -> Spektakl Teatru Maska RIO

 

9 października, godz. 17.30, Pałacyk Sokół

Teatr Dzieciom – „Detektyw kot” w wykonaniu Teatru Kultureska

Historia Maryli Kotowicz – najbardziej znanej kociej wokalistki. Będziemy mieć okazję być świadkami jubileuszowego koncertu wyjątkowej artystki. Jednak ze względu na zagubienie ważnego atrybutu scenicznego zrodzi się ryzyko odwołania wydarzenia. Stąd na scenie pojawi się detektyw Kot, który wraz z asystentką Kocimiętką ruszy na poszukiwanie zguby artystki… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko jak rozwiązać ogrom ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszechczasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.

więcej informacji -> Teatr Dzieciom – „Detektyw kot”

 

20-22 października, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

4. Memoriałem Leszka Nowaka „Oja”

Wielkimi krokami zbliża się kolejne brydżowe wydarzenie w Skawinie. W dniach 20-22 października w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS odbędzie się 4. Skawiński Mityng Brydżowy, będący 4. Memoriałem Leszka Nowaka „Oja”.

W związku z powyższym zapraszamy na cztery turnieje, w tym dwa rangi ogólnopolskiej, do naszego pięknego miasteczka. To tu 31 lat temu zaczęła się moda na brydża oraz gdzie, mówiąc pół żartem, pół serio, niedługo będzie tylu medalistów mistrzostw świata w brydżu co mieszkańców.

Więcej informacji -> Brydżowe święto w Skawinie

 

21 października

Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj z CKiS”. Tym razem udamy się na Śląsk. Głównym celem wycieczki będą Tarnowskie Góry – miejsce, które w XV wieku ogarnęła prawdziwa „gorączka srebra”. Zwiedzimy między innymi słynną kopalnię srebra wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wiele więcej.

Więcej informacji -> Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach

 

23 października, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek: „Spowiedź podrywacza”

W październiku zapraszamy na błyskotliwą, zabawną i refleksyjną Spowiedź podrywacza”. To muzyczna opowieść młodego mężczyzny, szukającego miłości swojego życia – pełna zabawnych anegdot, ale i przejmujących chwil. Wybrane piosenki i teksty literackie stały się pretekstem do opowiedzenia historii pewnej relacji i niejednego zawodu miłosnego.

Więcej informacji ->Muzyczny Poniedziałek: „Spowiedź podrywacza”

 

27 października, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Korea Południowa i Japonia – okiem centusia z Krakowa

W październiku zabierzemy Państwa w podróż do „azjatyckich tygrysów”, gdzie sprawdzimy, w jaki sposób tradycyjna kultura i religia współgra z zaawansowaniem technologicznym i wzorcowym rozwojem gospodarczym. Naszą przewodniczką po najdroższych krajach Azji – Korei Południowej i Japonii – będzie Iwona Marczak.

Więcej informacji -> Korea Południowa i Japonia – okiem centusia z Krakowa

 

29 października, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

„Herbata z cynamonem” – koncert Mateusza Pierożka

Zapraszamy na klimatyczny koncert wyjątkowego, utalentowanego i wrażliwego wykonawcy – Mateusza Pierożka. Koncert pachnący aromatyczną herbatą i bułeczkami z cynamonem – jak spotkanie z przyjacielem w jesienny wieczór.

Więcej informacji -> „Herbata z cynamonem” – koncert Mateusza Pierożka

 

4 listopada, Hala Widowiskowo-Sportowa

Mistrzostwa Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim

Listopadowa aura nam nie straszna za sprawą czekającego nas wyjątkowo barwnego i temperamentnego tanecznego wydarzenia. Skawina znów zawiruje w rytmach tańców latynoamerykańskich i eleganckich standardów, bowiem na tanecznym parkiecie w Hali Widowiskowo-Sportowej zatańczą pretendenci do mistrzowskich tytułów w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego i Podkarpackiego w Tańcu Towarzyskim.

Więcej informacji -> Taneczny listopad w mistrzowskim stylu!

 

10 listopada, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wernisaż wystawy „Ottokar Skibiński – zapomniany artysta”

Jesień za oknem przypomina nam o upływie czasu i nieuniknionych zmianach. Dlatego najbliższy wernisaż będzie pełen refleksji, wspomnień i zadumy nad twórczością nieżyjącego już artysty, który przez lata związany był z nasza gminą. Zapraszamy na niecodzienny wernisaż pt. „Ottokar Skibiński – zapomniany artysta” przygotowany przez Janusza Birówkę

Więcej informacji -> Wernisaż wystawy „Ottokar Skibiński – zapomniany artysta”

 

11 listopada, Rynek w Skawinie

Skawina świętuje 105. urodziny Niepodległej

Jak co roku zapraszamy do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w Skawinie, które przebiegać będzie pod hasłem „Skawina świętuje 105. urodziny Niepodległej”. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i urodzinowych niespodzianek.

Więcej informacji -> Skawina świętuje 105. urodziny Niepodległej

 

11 listopada, Skawina-Mogilany

X Bieg Niepodległości

Przed nami X Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany. Spotykamy się już tradycyjnie 11 listopada 2023 o godz. 12.00 przed Szkołą Podstawową nr 6 w Skawinie. Jest to już kolejna edycja popularnej imprezy biegowej organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy współpracy z gminą Skawina i gminą Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie i Szkołą Podstawową w Mogilanach. Udział w biegu to godny i oryginalny sposób uczczenia Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP.

Więcej informacji -> Przed nami X Bieg Niepodległości Skawina- Mogilany!

 

13 listopada, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

„Różowy Kapturek” w wykonaniu Teatru ŻELAZNEGO

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce! Zapowiada się ciekawie? Zaskakujące przygody Czerwonego, a raczej Różowego Kapturka, poznamy na kolejnym spotkaniu z cyklu Teatr Dzieciom.

Więcej informacji -> „Różowy Kapturek” w wykonaniu Teatru ŻELAZNEGO

 

24 listopada, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wilno – barok na 7 wzgórzach

W listopadzie Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zawiedzie nas do Wilna. Na przechadzkę po ikonicznym mieście zabierze nas Andrzej Pasławski.

Więcej informacji -> Wilno – barok na 7 wzgórzach

 

25 listopada, Hala Widowiskowo-Sportowa,hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie

ICO CROSSMINTON CUP 250 points

Jesień tuż, tuż, a wraz z nią nadchodzi czas na cykliczne ICO CROSSMINTON CUP SKAWINA OPEN 2023 250 points. #teamCKiS zaprasza międzynarodowy team speedersów do udziału w skawińskich zawodach, które w tym roku odbędą się w sobotę, 25 listopada.

Więcej informacji -> Czas na ZAPISY do ICO CROSSMINTON CUP 250 points

 

różne lokalizacje