#odkrywczaJESIEŃ inspiruje…

różne lokalizacje
01/09/2023

30/11/2023

Radosna, kolorowa, aktywna i pełna inspiracji! Taka jest #odkrywczaJESIEŃ z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. A co w tym roku nam przyniesie? Dla wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoje pasje przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć. Oczywiście, nie zabraknie spotkań z podróżnikami, koncertów, wernisaży, spektakli teatralnych i rozgrywek sportowych. Pojawi się również kilka nowości. Zaglądajcie zatem na naszą stronę i śledźcie nasz profil na Facebook’u. Niczego nie przegapcie!

 

 

Zajęcia artystyczne i sportowe

Rozpoczynamy nowy sezon artystyczno-sportowy w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Czeka na Was mnóstwo rewelacyjnych propozycji zajęć i warsztatów. Z naszej oferty mogą skorzystać maluszki, dzieci i młodzież, a także dorośli. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Więcej informacji -> Zajęcia artystyczne i sportowe – ZAPISY

 

Wycieczki górskie

Kontynuujemy wycieczki górskie. We wrześniu i październiku wybierzemy się w Tatry Wysokie, Beskid Śląsko-Morawski, Beskid Żywiecki i na Małą Fatrę.

Więcej informacji -> Harmonogram wycieczek górskich – sezon 2023

 

2 września, od godz. 13.00, Rzozów

POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością Starosta Krakowski, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się 2 września (sobota) w Rzozowie.

Więcej informacji -> POWIATOWO-GMINNE DOŻYNKI RZOZÓW 2023

 

8-10 września, Hala Widowiskowo-Sportowa

XI Turniej Siatkarskich Czwórek

Już po raz jedenasty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkarskich Czwórek! Więcej informacji -> XI Turniej Siatkarskich Czwórek

 

17 września, Błonia Skawińskie

V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny

17 września odbędą się V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny organizowane przez Klub Sportowy Optima Skawina. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej -> V Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny

 

23 września

Jesienna wyprawa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Wybierz się na jesienną wyprawę do malowniczej krainy położonej pomiędzy Krakowem, a Częstochową. Jura to niepowtarzalne miejsce, które poznacie dzięki naszej wycieczce. Region słynie przede wszystkim ze Szlaku Orlich Gniazd, czyli wielu zamków i warowni wzniesionych za czasów króla Kazimierza Wielkiego w celu ochrony polskiej granicy. Nie zabraknie również akcentów przyrodniczych, bo gdzie indziej w Polsce znajdziecie chociażby pustynię?

Więcej informacji -> [ZAPISY] Jesienna wyprawa do Jury Krakowsko-Częstochowskiej

 

25 września, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

Muzyczny Poniedziałek „W kręgu opery i operetki”

Z radością zapraszamy na inauguracyjny koncert nowego sezonu cyklu Muzyczne Poniedziałki, który zabierze nas w piękny świat arii operowych i operetkowych. Od „Czarodziejskiego fletu” po „Don Giovanniego”, od „Dziewcząt z Barcelony” po „Księżniczkę Czardasza” – zobaczymy wszystkie gorące kolory MIŁOŚCI obecne na scenie teatralnej na przestrzeni ostatnich 250 lat.

Najbardziej znane arie i duety wykonają Mariola Siepak – sopran i Adam Dobek – baryton. Akompaniować im będzie profesor Bogumiła Gizbert-Studnicka, inicjatorka koncertu.

Więcej o ->„W kręgu opery i operetki” – otwarcie sezonu Muzycznych Poniedziałków

 

29 września, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

Zapraszamy na nowy sezon spotkań Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności. Już we wrześniu obieramy kierunek: Ameryka Południowa. Naszym przewodnikiem będzie Wojciech Ganczarek – urodzony w 1988, absolwent matematyki stosowanej i fizyki teoretycznej, w latach 2013 – 2023 w niekończącej się trasie rowerowej po Ameryce Łacińskiej. Autor relacji, reportaży i esejów prasowych, a także książek: „Upały, mango i ropa naftowa”, „Zabrali mi kraj. Rozmowy z Wenezuelczykami na emigracji” i „Sprzedani. Reportaże z peryferii”. Twórca pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Soy paraguayo” i kilku krótszych form dokumentalnych, obecnie w trakcie postprodukcji cyklu „Synowie tej ziemi. Rozmowy z ludnością rdzenną Argentyny”. Regularnie gości w ogólnopolskich mediach jako ekspert od Ameryki Łacińskiej.

Więcej informacji -> Paragwaj: reportaże z peryferii

 

30 września, 1 października, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

Spektakl Teatru Maska RIO

„RIO” Marka Kochana to przewrotna historia opowiedziana w zwykłym oddziale małego parabanku. Po żmudnym dniu roboczym, wyczekana chwila zamknięcia komputera i trzaśnięcia za sobą drzwiami przez atrakcyjną urzędniczkę przerwana jest pojawieniem się chętnego założenia lokaty – tajemniczego klienta. Początkowo wszystko wydaje się standardową obsługą petenta, ale rozmowa zaczyna wymykać się z szablonowych ram pytań i odpowiedzi. Skoro podczas tych, wydaje się zwyczajnych bankowych rozmów, pojawia się myśl o wspólnej wyprawie do tytułowej stolicy karnawału, nic nie jest standardowe. To naprawdę zaskakujący spektakl, pełen zwrotów akcji, trochę absurdalnych, trochę wzruszających. To opowieść o prawdzie, fałszu, życiowych rolach, skrywanej miłości, zauroczeniu…

Więcej informacji -> Spektakl Teatru Maska RIO

 

9 października, godz. 17.30, Pałacyk Sokół

Teatr Dzieciom – „Detektyw kot” w wykonaniu Teatru Kultureska

Historia Maryli Kotowicz – najbardziej znanej kociej wokalistki. Będziemy mieć okazję być świadkami jubileuszowego koncertu wyjątkowej artystki. Jednak ze względu na zagubienie ważnego atrybutu scenicznego zrodzi się ryzyko odwołania wydarzenia. Stąd na scenie pojawi się detektyw Kot, który wraz z asystentką Kocimiętką ruszy na poszukiwanie zguby artystki… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko jak rozwiązać ogrom ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszechczasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.

więcej informacji -> Teatr Dzieciom – „Detektyw kot”

 

różne lokalizacje