Zostań w domu z CKiS #10

różne lokalizacje
01/06/2020

07/06/2020

 

Nie dajemy się koronawirusowi i mamy dla Was mnóstwo propozycji aktywnego spędzenia czasu! Zobaczcie co #teamCKiS przygotował dla Was w ramach akcji #zostańwdomu. Oto propozycje na kolejny tydzień – zaglądajcie tu codziennie, ponieważ lista będzie na bieżąco aktualizowana.

 

 

5 czerwca 2020

Wraz ze znoszeniem odgórnych obostrzeń ruszamy #ostrożnienaprzód i zachęcamy do ruchu na świeżym powietrzu. W każdy czerwcowy wtorek zapraszamy na zajęcia zumby pod gołym niebem prowadzone przez instruktorkę #teamCKiS Alicję Ożóg. Informacje o zapisach na naszym profilu Facebook.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Nasi partnerzy i przyjaciele z pozostałych instytucji też mają głowy pełne pomysłów i przygotowali dla Was mnóstwo propozycji, zobaczcie sami:

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie przygotowała zbiorczą, uporządkowaną i aktualizowaną na bieżąco bazę „Kultura w czasach zarazy”, gdzie można znaleźć e-inicjatywy ze świata literatury, filmu, edukacji, czy szeroko pojętej sztuki.

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie udostępniła:

cykl autorskich bajek napisanych przez dr Lidię Ippoldt (do dwóch są również dostępne scenariusze zajęć, w tym teatrzyk kamishibai)

✅ zestawienia z propozycjami dla nauczycieli i linki z propozycjami zabaw dla dzieci: https://bit.ly/2XhKKUk

Muzeum Regionalne w Skawinie udostępniło wersje elektroniczne i zachęca do czytania „Muzealnych opowiadań”, które dodatkowo wzbogacono o całą masę kolorowanek dla najmłodszych (wszystko do pobrania na profilu Facebook’owym TU).

 

4 czerwca 2020

Lubimy dobre wiadomości! #teamCKiS pracuje intensywnie i wszystko wskazuje na to, że już 13 czerwca będziemy mogli ponownie zaprosić Was na Basen „Camena”. Aby być na bieżąco ze szczegółami otwarcia, śledźcie nasze komunikaty na Facebooku i stronie internetowej.

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecieTU

 

3 czerwca 2020

Ruszamy #ostrożnienaprzód i z dziecięcymi zabawami wychodzimy na zewnątrz. Dziś w ramach „Zapomnianych zabaw ruchowych” przypominamy grę w klasy. Co jest potrzebne do zabawy? Jakie są zasady? Sprawdźcie TU!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

2 czerwca 2020

Szukacie pomysłu na aktywny czas w domu? Pamiętajcie o naszej playliście #zostańwdomuzCKiS na kanale YouTube! Znajdziecie tu między innymi:

  • zestawy ćwiczeń przygotowane przez fizjoterapeutkę Katarzynę Srokę
  • choreografie instruktorki sekcji Fun Dance Urszuli Gąsior (cykl „Zatańcz z Ulą”)
  • wszystkie odcinki naszego cyklu dla maluchów „Kolorowy ogródek sztuk”
  • „Nie tylko dla chłopców”, czyli cykl filmików dla lubiących majsterkować i tworzyć coś z niczego.

 

W naszym „Kąciku szachowym” były już debiuty, pułapki, gambity, pora na… magię. Zapraszamy do prześledzenia wspaniałego pojedynku z 1986 roku, podczas którego zmierzyli się Czarodziej z Rygi Michaił Tal i estoński arcymistrz Lembit Antsovich Oll. To czyste piękno królewskiej gry!

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

1 czerwca 2020

W Dniu Dziecka rozdajemy radość! Mały, duży – w każdym tkwi roześmiane, beztroskie dziecko i właśnie to wewnętrzne dziecko #teamCKIS chciał dziś za pomocą kolorowych balonów obudzić. Piękna pogoda pomogła i na naszej trasie – w parku, na skawińskim Rynku, w Ratuszu i budynku Basenu „Camena” – spotkaliśmy mnóstwo młodszych i starszych DZIECI, które z radością przyjęły baloniki i na ukryte za maseczkami uśmiechy odpowiedziały również uśmiechem. Fotorelację z happeningu znajdziecie TU.

 

Informacje o naszych obiektach w związku z zagrożeniem koronawirusem znajdziecie TU

 

Archiwum naszych propozycji:

Zostań w domu z CKiS #9

Zostań w domu z CKiS #8

Zostań w domu z CKiS #7

Zostań w domu z CKiS #6

Zostań w domu z CKiS #5

Zostań w domu z CKiS #4

Zostań w domu z CKiS #3

Zostań w domu z CKiS #2

Zostań w domu z CKiS #1

różne lokalizacje