#aktywneLATO z CKiS

różne lokalizacje
24/06/2021

20/09/2021

 

Lato! Wytęsknione, wyczekiwane, dla jednych zaplanowane co do dnia, dla innych spontaniczne, zawsze – aktywne, bo gdy ciało jest w ruchu, głowa odpoczywa najlepiej. Na letnie miesiące szykujemy dla Was mnóstwo aktywności sportowych i kreatywnych zajęć. Jakich? Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku, żeby być na bieżąco.

 

 

CZERWIEC

Przez cały czerwiec (a nawet do 2 lipca!) na Basenie „Camena” trwa promocja Happy Hours. Na tanie pływanie zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00 – 14.00.

18 czerwca wracamy do zaległego spotkania, które z przyczyn od nas niezależnych nie mogło odbyć się w maju. Zapraszamy na godzinę 18.00 na nasz profil Facebook, gdzie będzie można posłuchać kończący trzeci sezon, ostatni wykład w ramach cyklu „Żyj Świadomie”. Więcej informacji TU.

19 czerwca w Hali Sportowej CKiS rozegramy VII Skawiński Turniej Crossmintona STARS Cup 2021. Informacje o zgłoszeniach TU.

19 czerwca wyruszamy również na pierwszą w tym sezonie wycieczkę górską z CKiS. Na początek pojedziemy w Gorce. Więcej informacji TU.

20 czerwca zapraszamy do udziału w VII Górskim Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany. O biegu przeczytacie TU.

Na 22 czerwca zaplanowaliśmy warsztaty „Wakacyjne BOHO-mazy, czyli Artystyczne Triki Małgosi i Moniki”. Transmisja on-line w grupie CKiS LIVE i na kanale You Tube CKiS w Skawinie o godzinie 18.00. Więcej informacji TU.

28 czerwca rozpoczynamy „Wakacje do kwadratu”, czyli trzy turnusy półkolonii z #teamCKiS; każdy tydzień to inny temat:
TURNUS 1 „Pirackie potyczki” – 28 czerwca do 2 lipca
TURNUS 2 „Potworny tydzień” – 5 do 9 lipca
TURNUS 3 „Szalone laboratorium” – 12 do 16 lipca
Szczegóły TU.

Tych, którym potrzeba znacznie więcej ruchu, zapraszamy na sportowe półkolonie z KS Optima. Do wyboru cztery turnusy:
I turnus, 28.06 – 2.07.2021
II turnus, 5.07 – 9.07.2021
III turnus, 26.07 – 30.07.2021
IV turnus, 2.08 – 6.08.2021
Podczas każdego mnóstwo dobrej zabawy. Więcej informacji TU.

Przez całe wakacje, czyli od 28 czerwca do 31 sierpnia (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 17.00), dzieci i młodzież mogą korzystać z przygotowanej specjalnie na ten czas oferty „Wakacje z Cameną”, w ramach której za godzinę pływania zapłacą jedynie 6 zł. Więcej szczegółów TU.

Mamy również coś dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. W każdy wtorek do końca wakacji proponujemy energetyczne zajęcia zumby w plenerze. Kliknijcie TU, aby dowiedzieć się więcej.

LIPIEC

W każdy lipcowy wtorek zapraszamy do udziału w zajęciach otwartych tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży w wieku 5 – 16 lat. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie TU.

3 lipca zapraszamy na wycieczkę górską w Beskid Żywiecki, podczas której zdobędziemy Babią Górę. Informacje o zapisach TU.

Weekend 16 – 18 lipca będzie okazją do spędzenia rodzinnego, aktywnego czasu w plenerze. Szukajcie strefy zabaw dla małych i dużych na zielonym terenie za Dworkiem Skawińskim (Park Miejski). Wśród atrakcji zjeżdżalnie, statek piratów, suchy basen i inne dmuchańce oraz strefa gastronomiczna. Więcej przeczytacie TU.

17 lipca to termin kolejnej wycieczki. Tym razem naszym celem będzie Królowa Beskidu Wyspowego – Mogielica. Szczegółowe informacje znajdziecie TU.

24 i 25 lipca (a także w sierpniu, o czym poniżej) zapraszamy na Rynek w Skawinie na seanse Letniego Kina Plenerowego, gdzie oprócz strefy dla kinomanów wyposażonej w leżaki i stoiska z popcornem będą czekały dmuchane atrakcje dla najmłodszych oraz „coś na ząb” dla wielbicieli włoskiej kuchni.  Co na afiszu? Repertuar TU.

Miesiąc zamkniemy kolejną wycieczką górską. 31 lipca: Beskid Mały – Łamana Skała. Więcej przeczytacie TUTAJ.

SIERPIEŃ

W każdy wtorek sierpnia swoje podwoje otwiera pracownia plastyczna VINCI. Na warsztaty plastyczne w plenerze zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7 – 15 lat. Szczegółowe informacje TUTAJ.

1 sierpnia warto być w Parku Miejskim i wypatrywać muzycznej niespodzianki, jaką zaplanowaliśmy razem z Orkiestrą Dętą „Sygnał” z Radziszowa. Uszy nastawione, a oczy szeroko otwarte, bo będzie się działo!

Mamy nadzieję, że upalne lato potrwa kilka tygodni, ale 22 sierpnia rozgrzejemy Was jeszcze bardziej. „Lato w mieście” to wspólne hasło kilku gorrrących wydarzeń, które zaplanowaliśmy na tę sierpniową niedzielę.

Od 23 sierpnia zapraszamy do udziału w otwartych zajęciach piłki siatkowej oraz crossmintona. Zajęcia otwarte są dobrym sposobem na zapoznanie się z daną sekcją przed rozpoczęciem wrześniowych zapisów. To również świetna okazja na poznanie trenerów CKiS. Informacje i link do zapisów TUTAJ

28 – 29 sierpnia to kolejny weekend z Letnim Kinem Plenerowym na skawińskim rynku.  Dwa wakacyjne wieczory, dwa wciągające filmy. Szczegóły TUTAJ. Wydarzenie przeniesione na 11-12 września.

 

WRZESIEŃ

Przez cały wrzesień trwają zapisy do sekcji sportowych i artystycznych. O szczegółach naszej oferty możecie przeczytać TUTAJ.

4 września, Turniej Siatkarskich Czwórek. Więcej informacji TU.

BABIE LATO to cykl muzycznych spotkań z piosenką artystyczną, poetycką, a także autorską. Na recitale trzech młodych utalentowanych wokalistek Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na Rynek w Skawinie lub, w razie niesprzyjającej pogody, do Pałacyku „Sokół”. Wstęp wolny. Po szczegóły zapraszamy TU.

10 września, godz. 19.00  – Recital Małgorzaty Szybisty „Lubię farbować wróble”

11 -12 września, godz. 20.00Letnie Kino Plenerowe. Szczegóły TUTAJ.

17 września, godz. 19.00 – Recital Cecylii Biel z akompaniamentem Krzysztofa Kowalczyka „Słowa dźwiękiem malowane”

11 września – Dożynki Gminne – Msza Dożynkowa, godz. 15.00, Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Skawinie

18 września – Plenerowy Maraton Zumby, czyli 3 godziny świetnej zabawy przy energetycznych rytmach, godz. 16.00, Rynek w Skawinie. Informacje -> TUTAJ.

19 września – XVIII Bieg Skawiński organizowany przez UKS „Jedynka” przy współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, w ramach którego odbędą się również: IX Bieg Skawiński na Rolkach, XII Mistrzostwa Polski Energetyków, XI Mistrzostwa Gminy Skawina i IV Memoriał im. Tomasza Staszczaka. Więcej na temat Biegu znajdziecie TU.

25-26 września – Zawody Mistrzostw Polski w Inline Alpine organizowane przez Stowarzyszenia Wspierania Sportu i Rekreacji „SKIMKA” we współpracy z CKiS.

26 września XII Pływackie Mistrzostwa Skawiny organizowane przez KS Optima we współpracy z CKiS.

 

różne lokalizacje