Wiosna – ach, to TY!

różne lokalizacje
01/03/2023

31/05/2023

Wiosna, wiosna, wiosna – ach, to Ty! Każdy promień słońca, każdy pączek na drzewie, każdy krokusik zwiastują, że #wyczekiwanaWIOSNA już blisko. Szykujcie się więc na masę dobrej energii i mnóstwo pozytywnych wrażeń. Nadchodzimy z wydarzeniami, które znacie i lubicie najbardziej. Nie zabraknie też nowych propozycji. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku. Bądźcie na bieżąco!

 

 

 

5 marca, godz. 10.00, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka”

Jubileuszowo, po raz 15., brydżyści dla Patryka i… Zosi!

Charytatywny turniej brydża organizujemy już po raz piętnasty. Co roku gramy, by zebrać fundusze na leczenie, chorego na mukowiscydozę, syna naszego kolegi. Tym razem jednak zagramy nie tylko o „Uśmiech Patryka”, ale też o „Uśmiech Zosi – Śnieżnej Pantery”, która zmaga się z chorobą nowotworową. 5 marca zasiądziemy przy brydżowych stolikach w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, ale też w kilku innych miejscach całego kraju. Będziemy bowiem grać nie tylko na żywo, ale i w Internecie. Turniej, jak zawsze, będzie miał wysoką rangę OTP**, czyli najwyższą poza Mistrzostwami Polski i Grand Prix Polski. Do wygrania jest dużo punktów klasyfikacyjnych, sporo nagród rzeczowych, ale przede wszystkim – zdrowie, wdzięczność i uśmiechy naszych bohaterów.

Więcej informacji -> Jubileuszowo, po raz 15., brydżyści dla Patryka i… Zosi!

 

5 marca, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

„Babski wieczór”…Tylko dla kobiet!

Zapraszamy na „Babski wieczór”. Będziemy świętować Dzień Kobiet w iście kobiecym stylu! Beata Wojtoń Piękno & Uroda, reprezentująca markę Mary Kay, wprowadzi nas w tajniki prawidłowej pielęgnacji i dbałości o cerę. Zrelaksujemy się przy delikatnym, przyjemnym zabiegu na dłonie, a później obudzimy swoją zmysłowość podczas warsztatów ruchowo-tanecznych. Tym razem naszym ekspertem będzie instruktorka Ewelina Tutka.

Więcej informacji -> „Babski wieczór”…Tylko dla kobiet!

 

12 marca, godz. 8.30, Hala Widowiskowo-Sportowa

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

Fundacja „Dar Serca”, PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie mają zaszczyt zaprosić na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego, który odbędzie się 12 marca 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Otwórzmy serca i zagrajmy razem dla chorego Adasia z Jaśkowic.

Więcej informacji -> Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

 

13 marca,godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

„Złota rybka” marcową propozycją Teatru Dzieciom

Teatr Dzieciom zaprasza na kolejne poniedziałkowe spotkanie, na którym zobaczymy się już 13 marca.
Na scenie Teatr Żelazny z Katowic (poznany już za sprawą spektaklu „Pchła Szachrajka”) zaprezentuje najmłodszym opowieść zattułowaną „Złota Rybka”. 

Więcej informacji -> „Złota rybka” marcową propozycją Teatru Dzieciom

 

17-19 marca, Hala Widowiskowo-Sportowa

V Turniej Siatkarskich Czwórek – Skawina 2023

Już po raz piąty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Zimowym Turnieju Siatkarskich Czwórek.

Turniej ma charakter otwarty, z ograniczeniem ilości drużyn. Zostanie podzielony na 3 kategorie:

Kategoria do 12 lat (max. 6 zespołów)
Kategoria 12-16 lat (max. 6 zespołów)
Kategoria OPEN (max. 12 zespołów).

Więcej informacji -> V Turniej Siatkarskich Czwórek- Skawina 2023

 

20 marca, Pałacyk „Sokół”

68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje gminne

Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłasza 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem eliminacji gminnych Konkursu jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie

Więcej informacji -> 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje gminne

 

23-24 marca, Pałacyk „Sokół”

IV Gminny Festiwal Form Teatralnych „MELPOMENA”

Po raz kolejny Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie, zapraszają do udziału w IV już edycji Festiwalu Form Teatralnych „Melpomena”. Cieszymy się, że w tym roku możemy odstąpić od pandemicznej formuły festiwalu on-line, a spektakle będzie nam dane zobaczyć na żywo w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Teatry zaprezentują swoje przedstawienia w dniach 23 – 24 marca.

Więcej informacji -> IV Gminny Festiwal Form Teatralnych „MELPOMENA”

 

27 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek „W kręgu muzyki irlandzkiej”

W marcu – miesiącu Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii –  zapraszamy na wyjątkowy koncert oryginalnych melodii z Zielonej Wyspy, przywiezionych z muzycznych podróży przez Joannę Błażej-Łukasik i Pawła Łukasika. Oryginalne pieśni i tańce, opracowane na duet altówki z fortepianem zyskują nowe brzmienie, zachowując swoją niepowtarzalną stylistykę i narrację. Artystom towarzyszyć będzie także sopranistka Katarzyna Guran.

Więcej informacji -> Muzyczny Poniedziałek „W kręgu muzyki irlandzkiej”

 

31 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Egipt i Sudan – tego nie zobaczycie z biurem podróży

W marcu zapraszamy Państwa w afrykańską podróż: do Egiptu i Sudanu, jakich nie zobaczycie z biurem podróży. Zamiast „all inclusive”, basenu i drinków z palemką będzie piach, sól i fenomenalna przyroda. Poprowadzą nas Ola i Bartek Drożdżal, autorzy bloga thevagabond.pl.

Więcej informacji -> Egipt i Sudan – tego nie zobaczycie z biurem podróży

 

1-2 kwietnia,Rynek w Skawinie

JAJmark Wielkanocny 2023

Zapraszamy serdecznie na II JAJmark Wielkanocny, który odbędzie się na Rynku w Skawinie w przedświąteczny weekend 1-2 kwietnia (sobota-niedziela). Kiermasz będzie okazją do zaprezentowania i sprzedaży wyrobów rękodzielniczych, dekoracyjnych, produktów regionalnych oraz wszelkich innych związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.

Więcej informacji -> JAJmark Wielkanocny 2023

 

15,16 kwietnia, godz.18.00, Pałacyk „Sokół”

Kwiecień z Mrożkiem? Czemu nie!

Powracamy do klasyki dramatu groteski Sławomira Mrożka. Wciąż aktualnego, wciąż uniwersalnego, mimo że przeszło 50 lat dzieli nas od pierwszego wydania.

Choć zabawnie sprzedane, jest to jednak opowieść o dysfunkcjach w rodzinie, braku norm moralnych i społecznych. Dlatego Maska kochająca się w teatrze absurdu i groteski, wzięła na tapetę Mrożkowe „Tango”. Mimo, że już pięć lat dzieli nas od premiery spektaklu, który można było zobaczyć podczas XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego, nadal z ogromną radością i niezaspokojonym apetytem, głodni sceny, wracamy z parzystym metrum 2/4.

Więcej informacji -> Kwiecień z Mrożkiem? Czemu nie!

 

16 kwietnia, Basen Camena

XIV Pływackie Mistrzostwa Skawiny

16 kwietnia 2023 roku już po raz 14. na Basenie Camena zostaną rozegrane Pływackie Mistrzostwa Skawiny. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> XIV Pływackie Mistrzostwa Skawiny

 

21 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wernisaż wystawy „W odcieniach zachodu”

„W odcieniach zachodu” to wystawa głównie pejzaży, robionych techniką „malowania sprayem”. Zobaczycie barwne obrazy, które wyróżniają się ciekawą oprawą. Spodziewać możemy się jednego, a mianowicie prac robionych z pasją i zaangażowaniem, które autorka niewątpliwie wkłada w ich wykonywanie.

Więcej informacji -> Wernisaż wystawy „W odcieniach zachodu”

 

22 kwietnia, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

ICO CROSSMNITON SKAWINA OPEN 2023

W sobotę, 22 kwietnia, po raz dziewiąty w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, królować będzie szybka lotka. Wszystko za sprawą  ICO CROSSMNITON SKAWINA OPEN 2023! Zapraszamy do udziału juniorów i seniorów chętnych do skonfrontowania swoich umiejętności technicznych w pojedynkach singlowych. Maksymalną stawką zawodów jest 100 pkt dla zwycięzców poszczególnych kategorii, zgodnych z zasadami ICO.

Więcej informacji -> 100 pkt – ICO CROSSMINTON SKAWINA OPEN 2023

 

24 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Usłysz Paryż lat 20-tych” – koncert Hot 20 Strings Gypsy Band

W kwietniu zapraszamy na ostatni koncert sezonu z cyklu Muzyczne Poniedziałki – a wiosna najpiękniej kwitnie w Paryżu, szczególnie w klimacie dekadenckich lat dwudziestych. Różowe kasztany, klimatyczne kafejki, artystyczne dzielnice i stateczki na Sekwanie. To wszystko usłyszymy i zobaczymy oczyma muzycznej wyobraźni, dzięki kwintetowi Hot 20 Strings.

Więcej informacji -> „Usłysz Paryż lat 20-tych” – koncert Hot 20 Strings Gypsy Band

 

28 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Czarnobylska strefa wykluczenia – spotkanie autorskie z Borysem Tynką

W kwietniu Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zaprasza na wirtualny spacer po Czarnobylu z Borysem Tynką – przewodnikiem po Odessie, Kijowie i Czarnobylu, członkiem Stowarzyszenia przewodników Ukrainy i jedynym Polakiem, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Jest autorem książek i przewodników po Ukrainie. Zafascynowany tematyką katastrofy w Czarnobylu, opowiadać będzie o swoich książkach „Kijów i Czarnobyl” oraz „Przewodnik po Czarnobylu”.

Więcej informacji -> Czarnobylska strefa wykluczenia – spotkanie autorskie z Borysem Tynką

 

3 maja, Rynek w Skawinie

Majówka z pompą!

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania. Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja rozpoczniemy uroczystą mszą św. o godz. 12.30, w intencji Ojczyzny oraz Strażaków, w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi, przemaszerujemy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim. Tegoroczne świętowanie połączymy, tak jak w roku ubiegłym, z celebrowaniem Międzynarodowego Dnia Strażaka. Mieszkańcy będą mieli okazję poznać lokalnych bohaterów, którzy na co dzień stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

Więcej informacji -> Majówka z pompą!

 

3 maja, godz. 14.30, Rynek w Skawinie

Koncert Bartasa Szymoniaka!

Świętowanie 3 maja będzie okazją do muzycznych przyjemności. Po części oficjalnej (o godz. 14.30), zapraszamy Państwa na koncert Bartasa Szymoniaka. Po raz pierwszy odwiedzi Skawinę i liczymy, że zaczaruje Was swoim głosem.

Więcej informacji -> BARTAS zagra w Skawinie!

 

6, 7 maja, godz.18.00, Pałacyk „Sokół”

Bezkrwawe polowanie w „Sokole”

Jak polować to tylko z „Maską”, a czy całkiem bezboleśnie i bezkrwawo? Będzie się można przekonać w pierwszy majowy weekend. Teatr „Maska” po dłuższej przerwie powraca do sztuki Michała Walczaka „POLOWANIE NA ŁOSIA”, której premierę wraz z premierą „Tanga” można było zobaczyć podczas XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.

Więcej informacji -> Bezkrwawe polowanie w „Sokole”!

 

14 maja, Park Miejski

Jubileuszowy Bieg Skawiński

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega zapraszają miłośników biegania, jazdy na rolkach oraz nordic walking do udziału w XX Biegu Skawińskim, X Biegu na Rolkach, XIV Mistrzostwach Polski Energetyków, VI Memoriale im. Tomasza Staszczaka, a także, po raz pierwszy, w Skawińskim Nordic Walkingu. W tym roku wydarzenia te odbędą się 14 maja.

Więcej informacji -> Jubileuszowy Bieg Skawiński

 

12 maja, godz. 17.00 i  14 maja, godz. 18.30

Koncert TANTO i warsztaty kreatywne w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na koncert zespołu TANTO oraz warsztaty kreatywne z Moniką Fliszewską. Wydarzenia odbędą się w odnowionym Domu Ludowym w Jaśkowicach oraz w Centrum Aktywności Kulturalnej w Borku Szlacheckim

Więcej informacji -> Koncert TANTO i warsztaty kreatywne w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich

 

15 maja, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

MIKROFON ON! Karaoke z zespołem SING SING

Pierwsze karaoke, które odbyło się 20 lutego w Pałacyku Sokół z inicjatywy członkiń zespołu „SING SING” spotkało się z wielkim zainteresowaniem i zostało przyjęte z równie ogromnym entuzjazmem przez wielbicieli śpiewania przy różnych okazjach. Dlatego postanowiliśmy ponownie zaprosić wszystkich chętnych na rozśpiewany wieczór z „MIKROFON ON!”

Więcej informacji -> MIKROFON ON! Karaoke z zespołem SING SING

 

28 maja, Park Miejski,

X Bieg Na Orientację

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w X Biegu Na Orientację – Skawina 2023. Jubileuszowe zawody BNO wracają w plenery Parku Miejskiego, Starorzecza Skawinki i Błoń Skawińskich tj. w miejsca, w których zaczynaliśmy przygodę z orienteeringiem.

Więcej informacji -> Zorientuj się na Skawinę – ZAPISY do BNO

różne lokalizacje