#odkrywczaJESIEŃ pełna nowych wyzwań

różne lokalizacje
01/09/2022

30/11/2022

Już jest #odkrywczaJESIEŃ, a wraz z nią mnóstwo nowych wyzwań i możliwości. Wielobarwne atrakcje od CKiS będą spadać na Was niczym liście z drzew. Zapraszamy zatem do wspólnego odkrywania: naszej oferty zajęć sekcyjnych i kursów oraz nowych propozycji spędzania czasu wolnego ze sportem i kulturą. Obserwujcie naszą stronę internetową i profil na Facebooku, żeby być na bieżąco.

 

Zapisy do sekcji artystycznych i sportowych na sezon 2022/2023

Zapisy do sekcji artystycznych i sportowych na sezon 2022/2023 ruszają 1 września o godzinie 9.00. Odbywać się będą przez formularze zgłoszeniowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Więcej informacji ->ZAPISY DO SEKCJI SPORTOWYCH,  ZAPISY DO SEKCJI ARTYSTYCZNYCH

 

3 września, godz. 8.30, „Orlik 2012” przy ul. Mickiewicza 52 oraz przy ul. Konstytucji 3-go Maja

X Turniej Siatkarskich Czwórek

Już po raz dziesiąty, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza do udziału w Turnieju Siatkarskich Czwórek.

Turniej ma charakter otwarty z ograniczeniem ilości drużyn do 12 zespołów. Dopuszczalne są drużyny mieszane. Każdy uczestniczący w turnieju zespół musi składać się z minimum 4  zawodników. Maksymalnie drużyna może liczyć 6 osób.

Więcej informacji -> Turniej Czwórek

 

3 września, godz. 14.30, Wielkie Drogi

Dożynki Gminne 2022

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Wieckich Dróg oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września (sobota) w Wielkich Drogach.

Więcej informacji -> Dożynki 2022

 

9 września, godz. 18.30, Pałacyk „Sokół”

Tajemniczy wernisaż „W pracowni”

„W pracowni” to tytuł tajemniczego wernisażu, a w zasadzie nietuzinkowego widowiska artystycznego. Już 9 września o godz. 18:30 znakomici artyści – Agnieszka Lizoń-Bober i Marek Jarosz, przeniosą nas w świat wiedeńskich ogrodów, strojów i muzyki z lat 20.

Więcej informacji -> wernisaż „W pracowni”

 

18 września, godz. 8.30, Orlik koło Basenu Camena, Skawińskie Błonia

Sportowe 30-lecie CKiS

Do wspólnego świętowania sportowej „trzydziestki” #teamCKiS zaprasza w niedzielę 18 września. 5 godzin wypełnione grami i zabawami sportowymi.

Więcej informacji -> sportowe 30-lecie

 

25 września, godz. 19.30, Skawiński Rynek

iGRAMY z OGNIEM

Na pożegnanie lata… iGRAMY Z OGNIEM! Jubileusz 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie to szczególna okazja, by zaproponować Państwu coś wyjątkowego. Zapraszamy na niecodzienne widowisko, nad którym pracowaliśmy od dawna – spektakl światła, dźwięku, ruchu i ognia.

Więcej informacji -> iGRAMY Z OGNIEM

 

26 września, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Miłość na śmierć nie umiera”, czyli koncert na zakochane dusze i klawesyn

Z wielką przyjemnością zapraszamy na koncert w ramach cyklu Muzyczne Poniedziałki, którym otworzymy nowy sezon artystyczny. Na muzyczne „dzień dobry” czeka nas podróż  przez miłosne historie, wzloty i upadki – stworzone przez geniuszy dźwięku: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Georga Friedricha Händela i Domenico Scarlattiego. Dawno niesłyszana muzyka baroku i klasycyzmu wraca na scenę Pałacyku „Sokół” w świetnym wykonawstwie

Więcej informacji -> Miłość na śmierć nie umiera”

 

30 września, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Życie jak w Kamerunie – spotkanie z Renatą Matusiak

Po wakacyjnej przerwie powracamy ze spotkaniami Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności, które są świetną okazją do wspominania letnich podróży i jednocześnie planowania kolejnych. Najbliższe slajdowisko przedłuży słoneczne dni i zawiedzie na kontynent, który od wieków fascynuje wędrowców i poszukiwaczy przygód. Renata Matusiak zabierze nas do Kamerunu nazywanego Afryką w pigułce.

Więcej informacji -> Życie jak w Kamerunie

 

7 października, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„FUSION” – wernisaż wystawy prac Katarzyny Palety

Do końca września w kawiarni Pałacyku „Sokół” można oglądać abstrakcyjne obrazy wykonane przez Grzegorza Skowronka. A już niebawem pojawi się kolejna wystawa,  interesujących i kobiecych prac Katarzyny Palety. Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy już  7 października o godz. 18:00.

Więcej informacji -> „FUSION” – wernisaż

 

10 października, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

„EKONOLULU” w wykonaniu Teatru KULTURESKA

Na wyspie Ekonolulu życie płynie pięknie i czysto. Nikt nie śmieci, nikt nie marnuje, nikt nie niszczy przyrody. Gdzie jest taka wyspa? Dowiecie się z pierwszego spektaklu Teatru Dzieciom, na który wraz z nami zaprasza Teatr KULTURESKA.

Więcej informacji -> Na wyspie EKONOLULU…

 

17 października, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek:  „Muzyczne perły dawnej i współczesnej Europy”

Kolejny Muzyczny Poniedziałek upłynie pod znakiem premierowych wykonań zapomnianej muzyki i zapomnianych kompozytorów, w których główną rolę odegra nieoczywista i zazwyczaj skromnie schowana w orkiestrze ALTÓWKA.

Więcej informacji -> Muzyczne perły dawnej i współczesnej Europy

 

22 października, godz. 19.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Koncert Sławka Uniatowskiego „The Best Of”

Zapraszamy na wyjątkowy koncert z autorskimi utworami Sławka Uniatowskiego oraz jego największych idoli: Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy i Franka Sinatry. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów, jak: „Zacznij od Bacha” czy „5 rano”. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Więcej informacji -> Koncert Sławka Uniatowskiego „The Best Of”

 

28 października, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Na szczytach Karakorum”

Kamil Kozłowski i Radek Woźniak opowiedzą o wyprawie Beskid Expedition Team i wejściu na Broad Peak (8051 m) i K2 (8611 m n.p.m). Wstęp wolny.

Więcej informacji ->Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności: Na szczytach Karakorum…

 

28-30 października, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

3. Skawiński Meeting Brydżowy, III Memoriał Leszka Nowaka „Oja”

W imieniu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Małopolskiego Związku Brydża Sportowego i Klubu Sportowego „Piast” Skawina zapraszamy w dniach 28-30 października na III Skawiński Mityng Brydżowy.

Tym razem – oprócz OTP** Memoriału Leszka Nowaka rozegramy turniej jubileuszowy „30-lecie Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina”, co chcielibyśmy, aby stało się okazją do spotkania byłych i obecnych zawodniczek i zawodników CKiS Skawina oraz naszych przyjaciół, z którymi przez lata 1992-2022 toczyliśmy zażarte boje przy brydżowych stolikach.

Więcej informacji -> Zapraszamy na brydżowe trzydzieści lat!

 

6 listopada, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

Skawińska Jazzowa Jesień: Roman Bardun Trio

Jesień to melancholijny czas, który we współczesnej tradycji muzyki zapisał się jako „czas na jazz”. W tym roku Skawina postanowiła dołączyć do muzycznego ruchu i zaproponować Państwu spotkanie z dawno nie słyszanym jazzem, w tradycyjnym podstawowym składzie: fortepian, kontrabas i perkusja w wykonaniu Roman Bardun Trio.

Więcej informacji -> Koncert Roman Bardun Trio, czyli jazzowa jesień

 

11 listopada, od godz. 13.00, Kościół pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, Park Miejski w Skawinie

Uczcijmy razem Święto Niepodległości w Skawinie

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania 104. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tegoroczne święto upłynie pod znakiem wspólnego śpiewania, pląsów harcerskich przy ogniskach oraz… teatru.

Więcej informacji ->Uczcijmy razem Święto Niepodległości w Skawinie

 

11 listopada, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Z pamiętników dziedzica Kwaczały, czyli niepodległość „Szablą i sercem”

Z wielką przyjemnością zapraszamy na spektakl „Szablą i sercem”, powstały  na podstawie pamiętników kpt. Józefa Patelskiego, dziedzica Kwaczały (1805 – 1887), w wykonaniu Teatru Ludowego „Tradycja” z Alwerni. To propozycja na nieoczywiste spędzenie Święta Niepodległości z kulturą i humorem

Więcej informacji -> „Szablą i sercem”

 

11 listopada, start godz. 12.00, Skawina-Mogilany

Już IX raz pobiegną do Mogilan

Tradycyjnie o godzinie 12.00 sprzed Szkoły Podstawowej Nr 6 w Skawinie przy ul. Witosa wystartuje po raz dziewiąty Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany. Organizatorem Biegu Niepodległości jest klub UKS „Jedynka” w Skawinie, a współorganizatorami są: Gmina Skawina, Gmina Mogilany, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> Już IX raz pobiegną do Mogilan

 

14 listopada, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Tiki Rafa na Końcu Świata” w wykonaniu Teatru BAJADERKA

Zapraszamy serdecznie na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! W podróż po wielkich, odległych kontynentach, na  najmłodszych widzów z rodzinami zabierze Kapitan Koral wraz ze swoją papugą Renią. A na krańce świata płynąć będziemy przepiękną Tiki Rafą!

Więcej informacji -> Teatr Dzieciom: „Tiki Rafa na Końcu Świata”

 

18 listopada, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Autostopem na koniec świata – Australia i Nowa Zelandia

Przybywajcie na opowieści z końca świata! Czekają na nas kangury i hobbity, dreszczyk emocji z autostopowania po Outbacku, najodważniejszy pies świata, wojownicze papugi i plaża z ogrzewaniem podłogowym. Wszystko podczas Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Więcej informacji ->Autostopem na koniec świata – Australia i Nowa Zelandia

 

21 listopada, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Polska muzyka filmowa według Brass Riders

W listopadzie kontynuujemy jazzowo-swingowe rytmy jesieni zapraszając na kolejny koncert z cyklu Muzyczne Poniedziałki. Tym razem rozkołyszą nas genialne kompozycje z polskich filmów i seriali w wykonaniu kwartetu blaszanego Brass Riders.

Więcej informacji -> Polska muzyka filmowa według Brass Riders

 

26 listopada, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

V ICO Crossminton Cup Skawina Open 250

Po raz piąty pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, International Crossminton Organization oraz Polskiej Federacji Crossmintona odbędzie się ICO CROSSMINTON CUP SKAWINA OPEN 2022 (250 points). Wszystkich naszych sportowych przyjaciół i nowych zawodników, którym rywalizacja sportowa sprawia radość, zapraszamy do uczestnictwa w naszym turnieju.

Więcej informacji -> V ICO Crossminton Cup Skawina Open 250

 

26 listopada, godz. 19.00, Pałacyk „Sokół”

Koncert Kraków Street Band

Niespodzianka dla miłośników folku, jazzu i bluesa. W ostatnią sobotę listopada będziemy gościć na skawińskiej scenie muzycznej grupę, która w ekspresowym tempie stała się wizytówką Krakowa ale też polskiej sceny muzycznej – Kraków Street Band.

Więcej informacji -> Koncert zespołu „Kraków Street Band” w Skawinie

 

27 listopada, godz.18.00, Pałacyk „Sokół”

„Piaskownica” – spektakl Teatru Maska

W ostatnią niedzielę listopada mamy przyjemność zaprosić Państwa na spektakl „Piaskownica” Michała Walczaka z urzekającym duetem aktorskim młodej Maski.

Więcej informacji -> Spektakl Teatru Maska „Piaskownica”

 

3 grudnia, od godz. 14.30, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci i VI Mikołajowy Maraton Zumby

3 grudnia gorąca zumbowa atmosfera rozgrzeje całą Skawinę! Zapraszamy na Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci, który będzie wstępem do głównego wydarzenia – Mikołajowego Maratonu Zumby 2022. Startujemy o godz. 14.30. Przez godzinę parkietem zawładną zumbowi juniorzy, a od 16.00 próbę swoich sił będą mieli dorośli.

Więcej informacji -> Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci,VI Mikołajowy Maraton Zumby

 

4 grudnia, godz. 17.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

„Mikołajki Zapominajki” – interaktywny spektakl dla dzieci

W niedzielę, 4 grudnia zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej na bajecznie kolorowy, muzyczny spektakl „Mikołajki Zapominajki”, w wykonaniu Teatru w Ruchu.

„Mikołajki Zapominajki” to spektakl przygodowy, podczas którego mali widzowie, wspólnie z wesołymi postaciami: Elfi, która lubi robić sobie selfie i Reniferem-Raperem, biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się bowiem, że święty Mikołaj stracił pamięć i trzeba coś zrobić, żeby mu ją przywrócić.

Więcej informacji -> „Mikołajki Zapominajki” – interaktywny spektakl dla dzieci

 

„CKiS na wynos”, czyli kultura z dostawą do Twojej miejscowości!

Już do Was jedziemy z naszym nowym projektem „CKiS na wynos”. Pędzimy z propozycją bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Od września do grudnia będziecie nas mogli spotkać w różnych miejscach w naszej gminie. A co zaserwujemy Wam już we wrześniu i gdzie zaplanowaliśmy najbliższą dostawę kultury? Wszystkie informacje -> „CKiS na wynos”

 

różne lokalizacje