Obudź się, bo już jest #wyczekiwanaWIOSNA

różne lokalizacje
01/03/2024

31/05/2024

Wiosna w powietrzu, wiosna w głowach, wiosna w CKiS! Co to może oznaczać? Oczywiście mnóstwo wspaniałych aktywności, które przygotowujemy dla Was na kolejne miesiące. Dlatego budźcie się z zimowego letargu, obserwujcie stronę internetową CKiS oraz profil na Facebooku. Bądźcie na bieżąco z tym, co przyniesie #wyczekiwanaWIOSNA.

 

 

 

1 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Jej Portret” – wystawa fotografii Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek

Wiosna już się zbliża, a wraz z nią świeże spojrzenie na wernisażowe spotkania, podczas których chcemy pokazywać Państwu nie tylko twórczość artystów malarzy, ale również artystów rzeźbiarzy, fotografików i innych. Jesteśmy otwarci na współpracę i zapraszamy do prezentowania swoich dzieł.

Przed nami wernisaż wystawy prac fotograficznych pt. „Jej Portret” Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek. Zapraszamy 1 marca do Galerii Pałacyku Sokół by przybliżyć się do artystycznej twórczości Fine Art. Prezentowane fotografie powstają w klimatycznej pracowni Foto Giorgio.

Więcej informacji -> „Jej Portret” – wystawa fotografii Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek

 

6 marca, Pałacyk „Sokół”

Eliminacje Gminne 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłasza 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem eliminacji gminnych Konkursu jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

8 marca

Święto Kobiet w CKiS

Promocje, słodkie upominki i dedykowane wydarzenia – to wszystko zaplanowaliśmy, by sprawić przyjemność Paniom w dniu (i nie tylko) ich święta, bo przecież „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

Zachęcamy do zrobienia sobie samej małego prezentu i skorzystania z naszych propozycji.

Więcej informacji -> Święto Kobiet w CKiS

 

8 marca, godz. 18.00,  Pałacyk „Sokół”

Babski wieczór

Zapraszamy gorąco do Pałacyku „Sokół” 8 marca o godzinie 18.00 na spotkanie z wyjątkową Kobietą – Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską. Porozmawiamy o MINIMALIZMIE. Jak ograniczać konsumpcję rzeczy , informacji w sieci  i swoich myśli w głowie?

Jak to w marcu bywa, czeka nas nagła zmiana klimatu i … Warsztaty Dancehall Female! Popracujemy nad kobiecością i pewnością siebie poprzez gorące karaibskie rytmy! Ten energiczny taniec prosto z Jamajki na pewno podbije Twoje serce i zatrzęsie pupą. Zajęcia poprowadzi Patryk SoWild Wyskocki – tancerz, choreograf, a przede wszystkim instruktor tańca i trener.

Więcej informacji -> Babski wieczór

 

8 marca, godz. 19.15, Hala Widowiskowo-Sportowa

Start kolejnej edycji Samoobrony dla kobiet

Zapraszamy na bezpłatny kurs samoobrony organizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Skawinie.

Więcej informacji -> Kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet rusza już 8 marca!

 

11 marca, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

[Aktualizacja: zmiana tytułu] Teatr Dzieciom: „Cyrk w ogrodzie”

W marcu w ramach spotkań z Teatrem Dzieciom niezmiennie zobaczymy aktorów Teatru w Ruchu lecz zamiast spotkania z „Zefirkiem i Spółką…”  zawędrujemy do sklepu z dziecięcymi bibelotami. Spektakl „Cyrk w ogrodzie” opowiada historię trójki przyjaciół zamieszkujących sklep z zabawkami, który wkrótce ulegnie likwidacji. Słonica Bożenka, Żołnierzyk Patryk i Pluszowy Lis Benek nie chcą dłużej przesiadywać bezczynnie na sklepowej półce. Pragną zrobić coś, co odmieni ich życie i uczyni ich na tyle wyjątkowymi, by w końcu ktoś zechciał przygarnąć ich do siebie.

Więcej informacji -> Teatr Dzieciom: „Cyrk w ogrodzie”

 

16 marca, godz. 18.00, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka”

Muzyka świata i operetki w prezencie na Święto Kobiet

Aktualizacja (21.02.2024): UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Piękne Czardasze, arie i duety operetkowe, musicalowe oraz przeboje muzyki świata z repertuaru Andrea Bocellego, Leonarda Cohena, Rity Hayworth czy Michaela Buble. To wszystko usłyszą Panie 16 marca podczas wspaniałego koncertu, na który zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina – Norbertem Rzepisko.

Więcej informacji -> Muzyka świata i operetki w prezencie na Święto Kobiet

 

17 marca, godz. 11.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

Fundacja „Dar Serca”, PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ponownie mają zaszczyt zaprosić na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Tym razem gramy dla dwóch Adasiów: Adasia z Jaśkowic oraz Adasia ze Skawiny.

Więcej informacji -> Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

 

22 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Watykan od środka – spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności

W marcu, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy do centrum chrześcijańskiego świata, najmniejszego i jednocześnie najcenniejszego państwa, siedziby papieży i skarbca europejskiej kultury. Naszym przewodnikiem będzie Michał Szulim – podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, wokalista zespołu PLATEAU, autor książek podróżniczych, twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl

Więcej informacji -> Watykan od środka – spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności

 

23 marca, godz. 15.oo, Hala Widowiskowo-Sportowa

Kabaret Moralnego Niepokoju na 100 procent

Klasycznie błyskotliwe teksty Roberta Górskiego w klasycznie błyskotliwym wykonaniu artystów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Raz życiowo i konkretnie, raz abstrakcyjnie i zmysłowo. Ale zawsze śmiesznie! Nie może Was zatem zabraknąć 23 marca o godzinie 15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS! Będzie zabawa na 100%!

Więcej informacji-> Kabaret Moralnego Niepokoju na 100 procent

 

24 marca, godz. 10.00-18.00, Rynek w Skawinie

JAJmark Wielkanocny

Stoiska wypełnione dekoracjami, akcesoriami świątecznymi i lokalnymi produktami będą kusić, jak co roku, podczas JAJmarku Wielkanocnego na skawińskim Rynku. Świąteczny kiermasz odbędzie się w Niedzielę Palmową, 24 marca, a stoiska pełne zajączków, kurczaczków, kwiatów i smakołyków będą zapraszać w godzinach od 10.00 do 18.00.

Więcej informacji -> JAJmark Wielkanocny

 

25 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat”

W marcu zapraszamy Państwa w muzyczną podróż nad Sekwanę. Najpiękniejsze piosenki Paryża z repertuaru Charles’a Aznavour’a i Jego Przyjaciół wykonają:

Kinga Kutrzuba – wokal;

Rafał Kuźma – wokal;

Paweł Łukasik – altówka;

Artur Łukasik – kontrabas;

Joanna Błażej-Łukasik – fortepian i słowo wiążące.

Więcej informacji -> Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat”

 

7 kwietnia, godz. 16.00, Pałacyk „Sokół”

Monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”

Z inicjatywy skawińskiego Kościoła Zielonoświątkowego SYLOE, początkiem kwietnia będzie okazja do spotkania innego niż wszystkie. Trochę teatru, trochę duchowości, wiele przemyśleń i być może wiele postanowień. Spotkanie z niezwykłą kobietą, Cieszką Żółtko aktorką i storytellerką, przeniesie nas w głęboki świat przemyśleń. Cieszka, żona muzyka Tomka Żółtko, mama Zosi i Jana. Mieszka w Krakowie. Lubi piec chleb i rozmawiać z ludźmi. Od lat jest związana ze Stowarzyszeniem Sztukmisja, które stara się za pomocą środków teatralnych i parateatralnych mówić o nadziei w Chrystusie…

Więcej informacji -> Monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”

 

8 kwietnia, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Zielony Kopciuszek”

Z radością na myśl o spotkaniu z Teatrem Kultureska zapraszamy na kolejny spektakl w ramach cyklu Teatr Dzieciom. Tym razem w kwietniowy wieczór spotkamy się z „Zielonym Kopciuszkiem”.

Więcej informacji -> Kopciuszek… inny niż zazwyczaj

 

11-12 kwietnia, Pałacyk „Sokół”

MELPOMENA – V edycja Festiwalu

Po raz piąty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie zapraszają do udziału w festiwalu, który zaczyna wpisywać się na stałe w mapę kulturalnych wydarzeń naszej gminy.

Więcej informacji -> MELPOMENA – V edycja Festiwalu

 

13 kwietnia, godz. 18.00 i 14 kwietnia, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

MASKA ogłasza „Polowanie na łosia”

W kwietniowy weekend spotkamy się, jak twierdzą recenzenci, na czarnej, teatralnej komedii romantycznej. 13 i 14 kwietnia zapraszamy na „Polowanie na łosia” Michała Walczaka – sztukę, która swą premierę świętowała w czerwcu 2018 roku, w ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Autorowi zarzucano schematyczne żonglowanie płaskimi konwencjami, przewidywalność i banał oraz… brak humoru. Spektakl w interpretacji MASKI kategorycznie zada cios tym opiniom, zachęcamy aby na własne oczy przekonać się o tym fakcie!

Więcej informacji -> MASKA ogłasza „Polowanie na łosia”

 

14 kwietnia, od godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

O Uśmiech Patryka po raz szesnasty

14 kwietnia, już po raz szesnasty, brydżyści z całej Polski zagrają „O Uśmiech Patryka”. Dla Patryka Wieczorka, chorego na mukowiscydozę, oraz Jarka, zmagającego się z bardzo groźnym nowotworem. To drugi rok, odkąd beneficjentów jest dwóch. Również po raz drugi zagramy nie tylko w Skawinie, ale symultanicznie zagrają z nami brydżyści w kilku innych miejscach w Polsce, a wyniki zostaną policzone łącznie. Tegoroczną edycję wzbogaci również możliwość wylicytowania wspólnej gry z zawodnikami z czołówki światowego brydża, w tym dwójką najwybitniejszych wychowanków CKiS Skawina – Justyną Żmudą i Wojciechem Strzemeckim.

Więcej informacji -> O Uśmiech Patryka po raz szesnasty

 

14 kwietnia, Basen Camena

XV Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny

14 kwietnia 2024 r. Basen „Camena” ugości uczestników XV Jubileuszowych Pływackich Mistrzostw Skawiny – 660-lecie Miasta Skawina. Organizatorami zawodów jest Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> XV Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny

 

18-20 kwietnia, parking przy Parku Miejskim

„Iskry Niepodległej” – widowisko multimedialne

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Multimedialne pokazy odbywają się w specjalnie zaprojektowanej naczepie, która podróżuje po całej Polsce. W kwietniu ogromny tir „Niepodległej” zawita do Skawiny.

Więcej informacji -> „Iskry Niepodległej” – widowisko multimedialne

 

20 kwietnia, Hala Widowiskowo-Sportowa

ICO Crossminton Skawina Open 2024

CKiS Skawina, kolebka  młodych talentów i podpora juniorskiej reprezentacji Polski  CROSSMINTONA w Mistrzostwach Europy i Świata zaprasza do udziału w ICO Crossminton Skawina Open 2024. 10-te turniejowe potyczki ze speederem w roli głównej odbędą się 20 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej. Crossmintonowe pola gier zapełnią się fascynatami szybkiej lotki, którzy powalczą o max 100 pkt do puli rankingowej ICO oraz okazjonalne medale i dyplomy.

Więcej informacji -> 10 ICO 100 pkt w SKAWINIE

 

22 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek: „Czy musimy być na ty?”

Ostatni Muzyczny Poniedziałek w sezonie to liryczna historia pewnej znajomości w interpretacji Artystów znanej nam już Najmniejszej Sceny Świata. „Czy musimy być na ty?”-  to coś więcej niż koncert. To opowieść o burzliwej miłości „kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością”, opowiedziana za pomocą piosenek przeplatanych fragmentami listów, prozy, wierszy i dramatów napisanych przez Agnieszkę Osiecką i Jeremiego Przyborę.

Więcej informacji -> Muzyczny Poniedziałek: „Czy musimy być na ty?”

 

26 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„15 pomysłów na weekendowy Eurotrip”, czyli Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

Przed nami długi weekend, w Polsce tłoczno. A może by tak wykorzystać kilka dni wolnego i ruszyć w drogę? Na spotkaniu zaproponujemy 15 pomysłów na krótkie podróże po Europie: bliższe i dalsze, autem i samolotem. Piękne regiony Niemiec, niesamowite gorące źródła na Węgrzech, magiczne miasteczka Włoch, malownicze wysepki Skandynawii i wiele, wiele innych pomysłów na nietuzinkowe miejsca do odwiedzenia w przedłużony weekend.

Więcej informacji -> „15 pomysłów na weekendowy Eurotrip”, czyli Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

 

3 maja, Rynek w Skawinie

Majówka z Centrum i ze Strażakami

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania. Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. o godz. 12.30 w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi oraz przy akompaniamencie Orkiestry Sygnał z Radziszowa przemaszerujemy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim oraz ślubowaniu młodzieżowych i dziecięcych drużyn pożarniczych OSP Gminy Skawina. Po oficjalnych uroczystościach, od godz. 15.00, zapraszamy na część rozrywkową.

Więcej informacji -> Majówka z Centrum i ze Strażakami

 

11-12 maja

Wyścig gravelowy SKAV200

SKAV200 to około 220 km, 3400 metrów przewyższeń oraz 24-godzinny limit czasowy. Ten maraton to propozycja dla rowerzystów, którzy mają doświadczenie z podobnym dystansem lub brali udział w dłuższych wyprawach.
W tym roku dla tych, którzy mają ochotę na mniejszy wysiłek, albo szukają dobrej trasy na swoje pierwsze ultra, proponujemy skrócony wariant – 100 km trasę, która w pełni zawiera się w oryginalnej trasie SKAV200.

Więcej informacji -> Wyścig gravelowy SKAV200 startuje ze Skawiny

 

13 maja, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „TARARYSIAPATY, czyli jak ryś RYŚ wpadł w tarapaty”

Przed nami już ostatni spektakl z cyklu Teatr Dzieciom w tym sezonie, zapraszamy zatem do wspólnej przygody.

Ryś RYŚ tym razem zawędrował o jeden strumyk za daleko. Opuścił las i po raz pierwszy napotkał ślady obecności przedziwnego stworzenia, jakim jest… człowiek. To zdarzenie wpędzi Rysia w niemałe tarapaty, bowiem dzikie wysypisko na obrzeżach lasu skrywa wiele niebezpieczeństw. Na szczęście z pomocą przyjdą miejscowi lokatorzy: król Szczur i przynajmniej dwie śpiewające muchy oraz Profesor – najmądrzejszy z profesorów. Pomoc się przyda, tym bardziej że – jak legenda głosi – ponoć w stertach śmieci mieszka ogromny… SMOK.

Więcej informacji -> Teatr Dzieciom: „TARARYSIAPATY, czyli jak ryś RYŚ wpadł w tarapaty”

 

18 maja

Wiosenna wycieczka na Sądecczyznę

Wiosna to wymarzony czas na spacery. Dlatego pozwólcie zabrać się w podróż do przeszłości i odkryjcie z nami fascynującą Sądecczyznę.

Więcej informacji -> Wiosenna wycieczka na Sądecczyznę

 

19 maja, Park Miejski w Skawinie

XXI Bieg Skawiński

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega zapraszają miłośników biegania, jazdy na rolkach oraz nordic walking do udziału w XXI Biegu Skawińskim, XII Biegu na Rolkach, XV Mistrzostwach Polski Energetyków, V Memoriale im. Tomasza Staszczaka, a także po raz kolejny, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem Skawińskim Biegu Nordic Walking.

Więcej informacji -> XXI Bieg Skawiński

 

24 maja, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wernisaż wystawy prac Mariana Strzebońskiego

Zapraszamy serdecznie na kolejny wernisaż wystawy. Tym razem znany skawińskim odbiorcom Marian Strzeboński, przedstawi swoje nowe prace, które idealnie wpisują się w tematykę obchodów 660-lecia lokacji miasta.

Więcej informacji -> Wernisaż wystawy Mariana Strzebońskiego

 

26 maja, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

„Koncert Miliona Gwiazd”

Za górami, za lasami, za tysiącem gwiazd – tak zaczynają się wszystkie czarodziejskie historie. Taki też będzie koncert zespołów wokalnych CKiS w Skawinie. Wyruszymy w podróż na latającym dywanie przez krainy Egiptu, Arabii, Meksyku, Afryki, dalekich Chin aż po Królestwo Trytonów. Sprawdzimy, co słychać na morza dnie i jak się żyje na rogatym ranczu. Podążymy śladami Herkulesa i Alladyna, księżniczki Mulan i Króla Lwa. Piękne melodie i cudne teksty z najpiękniejszych bajek Disneya zabrzmią w wykonaniu zespołów: TANTO, MiniTANTO, WokaLove oraz najmłodszego MiniMiniTanto, przygotowanych przez instruktorkę Małgorzatę Szybisty.

Więcej informacji -> „Koncert Miliona Gwiazd”

 

28 maja, godz. 10.00, Park Miejski w Skawinie

XI BNO w nowej odsłonie

Przed nami kolejna przygoda z mapą w roli głównej, która odbędzie się w Skawinie już po raz jedenasty, ale po raz pierwszy z nowym, całkowicie elektronicznym potwierdzaniem punktów kontrolnych. Dzięki zastosowaniu systemu SPORTident, którego szczegółowy opis przedstawiamy poniżej, zawody będą szybsze, ponieważ  indywidualne wyniki z międzyczasami generowane są zaraz po przekroczeniu przez biegacza linii mety. Na skawińskie trasy XI Biegu Na Orientację zapraszają Organizatorzy tego wyjątkowego wydarzenia sportowego – Centrum Kultury i Sportu wraz z sędziowskim duetem Jackiem i Jolantą Kozłowskimi.

Więcej informacji -> XI BNO W NOWEJ ODSŁONIE – ZAPISY!

 

WYCIECZKI GÓRSKIE -> https://ckis.pl/event_cat/wycieczki-gorskie/

 

różne lokalizacje