Obudź się, bo już jest #wyczekiwanaWIOSNA

różne lokalizacje
01/03/2024

31/05/2024

Wiosna w powietrzu, wiosna w głowach, wiosna w CKiS! Co to może oznaczać? Oczywiście mnóstwo wspaniałych aktywności, które przygotowujemy dla Was na kolejne miesiące. Dlatego budźcie się z zimowego letargu, obserwujcie stronę internetową CKiS oraz profil na Facebooku. Bądźcie na bieżąco z tym, co przyniesie #wyczekiwanaWIOSNA.

 

 

 

1 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Jej Portret” – wystawa fotografii Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek

Wiosna już się zbliża, a wraz z nią świeże spojrzenie na wernisażowe spotkania, podczas których chcemy pokazywać Państwu nie tylko twórczość artystów malarzy, ale również artystów rzeźbiarzy, fotografików i innych. Jesteśmy otwarci na współpracę i zapraszamy do prezentowania swoich dzieł.

Przed nami wernisaż wystawy prac fotograficznych pt. „Jej Portret” Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek. Zapraszamy 1 marca do Galerii Pałacyku Sokół by przybliżyć się do artystycznej twórczości Fine Art. Prezentowane fotografie powstają w klimatycznej pracowni Foto Giorgio.

Więcej informacji -> „Jej Portret” – wystawa fotografii Jerzego „Fotogiorgio” Bzymek

 

6 marca, Pałacyk „Sokół”

Eliminacje Gminne 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Towarzystwo Kultury Teatralnej ogłasza 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem eliminacji gminnych Konkursu jest Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> 69. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

 

8 marca

Święto Kobiet w CKiS

Promocje, słodkie upominki i dedykowane wydarzenia – to wszystko zaplanowaliśmy, by sprawić przyjemność Paniom w dniu (i nie tylko) ich święta, bo przecież „świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.

Zachęcamy do zrobienia sobie samej małego prezentu i skorzystania z naszych propozycji.

Więcej informacji -> Święto Kobiet w CKiS

 

8 marca, godz. 18.00,  Pałacyk „Sokół”

Babski wieczór

Zapraszamy gorąco do Pałacyku „Sokół” 8 marca o godzinie 18.00 na spotkanie z wyjątkową Kobietą – Dorotą Hetmańczyk-Żuchalską. Porozmawiamy o MINIMALIZMIE. Jak ograniczać konsumpcję rzeczy , informacji w sieci  i swoich myśli w głowie?

Jak to w marcu bywa, czeka nas nagła zmiana klimatu i … Warsztaty Dancehall Female! Popracujemy nad kobiecością i pewnością siebie poprzez gorące karaibskie rytmy! Ten energiczny taniec prosto z Jamajki na pewno podbije Twoje serce i zatrzęsie pupą. Zajęcia poprowadzi Patryk SoWild Wyskocki – tancerz, choreograf, a przede wszystkim instruktor tańca i trener.

Więcej informacji -> Babski wieczór

 

8 marca, godz. 19.15, Hala Widowiskowo-Sportowa

Start kolejnej edycji Samoobrony dla kobiet

Zapraszamy na bezpłatny kurs samoobrony organizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Skawinie.

Więcej informacji -> Kolejna edycja kursu samoobrony dla kobiet rusza już 8 marca!

 

11 marca, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

[Aktualizacja: zmiana tytułu] Teatr Dzieciom: „Cyrk w ogrodzie”

W marcu w ramach spotkań z Teatrem Dzieciom niezmiennie zobaczymy aktorów Teatru w Ruchu lecz zamiast spotkania z „Zefirkiem i Spółką…”  zawędrujemy do sklepu z dziecięcymi bibelotami. Spektakl „Cyrk w ogrodzie” opowiada historię trójki przyjaciół zamieszkujących sklep z zabawkami, który wkrótce ulegnie likwidacji. Słonica Bożenka, Żołnierzyk Patryk i Pluszowy Lis Benek nie chcą dłużej przesiadywać bezczynnie na sklepowej półce. Pragną zrobić coś, co odmieni ich życie i uczyni ich na tyle wyjątkowymi, by w końcu ktoś zechciał przygarnąć ich do siebie.

Więcej informacji -> Teatr Dzieciom: „Cyrk w ogrodzie”

 

16 marca, godz. 18.00, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka”

Muzyka świata i operetki w prezencie na Święto Kobiet

Aktualizacja (21.02.2024): UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Piękne Czardasze, arie i duety operetkowe, musicalowe oraz przeboje muzyki świata z repertuaru Andrea Bocellego, Leonarda Cohena, Rity Hayworth czy Michaela Buble. To wszystko usłyszą Panie 16 marca podczas wspaniałego koncertu, na który zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina – Norbertem Rzepisko.

Więcej informacji -> Muzyka świata i operetki w prezencie na Święto Kobiet

 

17 marca, godz. 11.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

Fundacja „Dar Serca”, PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ponownie mają zaszczyt zaprosić na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Tym razem gramy dla dwóch Adasiów: Adasia z Jaśkowic oraz Adasia ze Skawiny.

Więcej informacji -> Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej

 

22 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Watykan od środka – spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności

W marcu, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy do centrum chrześcijańskiego świata, najmniejszego i jednocześnie najcenniejszego państwa, siedziby papieży i skarbca europejskiej kultury. Naszym przewodnikiem będzie Michał Szulim – podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, wokalista zespołu PLATEAU, autor książek podróżniczych, twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl

Więcej informacji -> Watykan od środka – spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności

 

23 marca, godz. 15.oo, Hala Widowiskowo-Sportowa

Kabaret Moralnego Niepokoju na 100 procent

Klasycznie błyskotliwe teksty Roberta Górskiego w klasycznie błyskotliwym wykonaniu artystów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Raz życiowo i konkretnie, raz abstrakcyjnie i zmysłowo. Ale zawsze śmiesznie! Nie może Was zatem zabraknąć 23 marca o godzinie 15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS! Będzie zabawa na 100%!

Więcej informacji-> Kabaret Moralnego Niepokoju na 100 procent

 

24 marca, godz. 10.00-18.00, Rynek w Skawinie

JAJmark Wielkanocny

Stoiska wypełnione dekoracjami, akcesoriami świątecznymi i lokalnymi produktami będą kusić, jak co roku, podczas JAJmarku Wielkanocnego na skawińskim Rynku. Świąteczny kiermasz odbędzie się w Niedzielę Palmową, 24 marca, a stoiska pełne zajączków, kurczaczków, kwiatów i smakołyków będą zapraszać w godzinach od 10.00 do 18.00.

Więcej informacji -> JAJmark Wielkanocny

 

25 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat”

W marcu zapraszamy Państwa w muzyczną podróż nad Sekwanę. Najpiękniejsze piosenki Paryża z repertuaru Charles’a Aznavour’a i Jego Przyjaciół wykonają:

Kinga Kutrzuba – wokal;

Rafał Kuźma – wokal;

Paweł Łukasik – altówka;

Artur Łukasik – kontrabas;

Joanna Błażej-Łukasik – fortepian i słowo wiążące.

Więcej informacji -> Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat”

 

7 kwietnia, godz. 16.00, Pałacyk „Sokół”

Monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”

Z inicjatywy skawińskiego Kościoła Zielonoświątkowego SYLOE, początkiem kwietnia będzie okazja do spotkania innego niż wszystkie. Trochę teatru, trochę duchowości, wiele przemyśleń i być może wiele postanowień. Spotkanie z niezwykłą kobietą, Cieszką Żółtko aktorką i storytellerką, przeniesie nas w głęboki świat przemyśleń. Cieszka, żona muzyka Tomka Żółtko, mama Zosi i Jana. Mieszka w Krakowie. Lubi piec chleb i rozmawiać z ludźmi. Od lat jest związana ze Stowarzyszeniem Sztukmisja, które stara się za pomocą środków teatralnych i parateatralnych mówić o nadziei w Chrystusie…

Więcej informacji -> Monodram Cieszki Żółtko „Twarzą w twarz”

 

8 kwietnia, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Zielony Kopciuszek”

Z radością na myśl o spotkaniu z Teatrem Kultureska zapraszamy na kolejny spektakl w ramach cyklu Teatr Dzieciom. Tym razem w kwietniowy wieczór spotkamy się z „Zielonym Kopciuszkiem”.

Więcej informacji -> Kopciuszek… inny niż zazwyczaj

 

11-12 kwietnia, Pałacyk „Sokół”

MELPOMENA – V edycja Festiwalu

Po raz piąty Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie zapraszają do udziału w festiwalu, który zaczyna wpisywać się na stałe w mapę kulturalnych wydarzeń naszej gminy.

Więcej informacji -> MELPOMENA – V edycja Festiwalu

 

13 kwietnia, godz. 18.00 i 14 kwietnia, godz. 17.00, Pałacyk „Sokół”

MASKA ogłasza „Polowanie na łosia”

W kwietniowy weekend spotkamy się, jak twierdzą recenzenci, na czarnej, teatralnej komedii romantycznej. 13 i 14 kwietnia zapraszamy na „Polowanie na łosia” Michała Walczaka – sztukę, która swą premierę świętowała w czerwcu 2018 roku, w ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Autorowi zarzucano schematyczne żonglowanie płaskimi konwencjami, przewidywalność i banał oraz… brak humoru. Spektakl w interpretacji MASKI kategorycznie zada cios tym opiniom, zachęcamy aby na własne oczy przekonać się o tym fakcie!

Więcej informacji -> MASKA ogłasza „Polowanie na łosia”

 

14 kwietnia, od godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

O Uśmiech Patryka po raz szesnasty

14 kwietnia, już po raz szesnasty, brydżyści z całej Polski zagrają „O Uśmiech Patryka”. Dla Patryka Wieczorka, chorego na mukowiscydozę, oraz Jarka, zmagającego się z bardzo groźnym nowotworem. To drugi rok, odkąd beneficjentów jest dwóch. Również po raz drugi zagramy nie tylko w Skawinie, ale symultanicznie zagrają z nami brydżyści w kilku innych miejscach w Polsce, a wyniki zostaną policzone łącznie. Tegoroczną edycję wzbogaci również możliwość wylicytowania wspólnej gry z zawodnikami z czołówki światowego brydża, w tym dwójką najwybitniejszych wychowanków CKiS Skawina – Justyną Żmudą i Wojciechem Strzemeckim.

Więcej informacji -> O Uśmiech Patryka po raz szesnasty

 

14 kwietnia, Basen Camena

XV Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny

14 kwietnia 2024 r. Basen „Camena” ugości uczestników XV Jubileuszowych Pływackich Mistrzostw Skawiny – 660-lecie Miasta Skawina. Organizatorami zawodów jest Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Więcej informacji -> XV Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny

 

18-20 kwietnia, parking przy Parku Miejskim

„Iskry Niepodległej” – widowisko multimedialne

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Biura „Niepodległa” o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Multimedialne pokazy odbywają się w specjalnie zaprojektowanej naczepie, która podróżuje po całej Polsce. W kwietniu ogromny tir „Niepodległej” zawita do Skawiny.

Więcej informacji -> „Iskry Niepodległej” – widowisko multimedialne

 

20 kwietnia, Hala Widowiskowo-Sportowa

ICO Crossminton Skawina Open 2024

CKiS Skawina, kolebka  młodych talentów i podpora juniorskiej reprezentacji Polski  CROSSMINTONA w Mistrzostwach Europy i Świata zaprasza do udziału w ICO Crossminton Skawina Open 2024. 10-te turniejowe potyczki ze speederem w roli głównej odbędą się 20 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej. Crossmintonowe pola gier zapełnią się fascynatami szybkiej lotki, którzy powalczą o max 100 pkt do puli rankingowej ICO oraz okazjonalne medale i dyplomy.

Więcej informacji -> 10 ICO 100 pkt w SKAWINIE

 

22 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Muzyczny Poniedziałek: „Czy musimy być na ty?”

Ostatni Muzyczny Poniedziałek w sezonie to liryczna historia pewnej znajomości w interpretacji Artystów znanej nam już Najmniejszej Sceny Świata. „Czy musimy być na ty?”-  to coś więcej niż koncert. To opowieść o burzliwej miłości „kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością”, opowiedziana za pomocą piosenek przeplatanych fragmentami listów, prozy, wierszy i dramatów napisanych przez Agnieszkę Osiecką i Jeremiego Przyborę.

Więcej informacji -> Muzyczny Poniedziałek: „Czy musimy być na ty?”

 

26 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„15 pomysłów na weekendowy Eurotrip”, czyli Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

Przed nami długi weekend, w Polsce tłoczno. A może by tak wykorzystać kilka dni wolnego i ruszyć w drogę? Na spotkaniu zaproponujemy 15 pomysłów na krótkie podróże po Europie: bliższe i dalsze, autem i samolotem. Piękne regiony Niemiec, niesamowite gorące źródła na Węgrzech, magiczne miasteczka Włoch, malownicze wysepki Skandynawii i wiele, wiele innych pomysłów na nietuzinkowe miejsca do odwiedzenia w przedłużony weekend.

Więcej informacji -> „15 pomysłów na weekendowy Eurotrip”, czyli Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności

 

3 maja, Rynek w Skawinie

Majówka z Centrum i ze Strażakami

Tradycyjnie, 3 maja, Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają do wspólnego świętowania. Obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. o godz. 12.30 w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Następnie, wraz z pocztami sztandarowymi oraz przy akompaniamencie Orkiestry Sygnał z Radziszowa przemaszerujemy na skawiński Rynek, żeby uczestniczyć w ceremoniale strażackim oraz ślubowaniu młodzieżowych i dziecięcych drużyn pożarniczych OSP Gminy Skawina. Po oficjalnych uroczystościach, od godz. 15.00, zapraszamy na część rozrywkową.

Więcej informacji -> Majówka z Centrum i ze Strażakami

 

11-12 maja

Wyścig gravelowy SKAV200

SKAV200 to około 220 km, 3400 metrów przewyższeń oraz 24-godzinny limit czasowy. Ten maraton to propozycja dla rowerzystów, którzy mają doświadczenie z podobnym dystansem lub brali udział w dłuższych wyprawach.
W tym roku dla tych, którzy mają ochotę na mniejszy wysiłek, albo szukają dobrej trasy na swoje pierwsze ultra, proponujemy skrócony wariant – 100 km trasę, która w pełni zawiera się w oryginalnej trasie SKAV200.

Więcej informacji -> Wyścig gravelowy SKAV200 startuje ze Skawiny

 

WYCIECZKI GÓRSKIE -> https://ckis.pl/event_cat/wycieczki-gorskie/

 

różne lokalizacje