#szalonaZIMA w natarciu

różne lokalizacje
01/12/2022

28/02/2023

To już grudzień. Przed nami Mikołaj, święta, karnawał i ferie. Ubierzcie czapki, szaliki, rękawiczki i mocno zapnijcie pasy, bo zaczynamy akcję #szalonaZIMA. Rozpędzone kulturalno-sportowe sanie CKiS mkną przepełnione spektaklami, koncertami, spotkaniami i rozgrywkami. Zaglądajcie na naszą stronę i fanpage, a niczego nie przegapicie!

 

 

 

3 grudnia, od godz. 14.30, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci i VI Mikołajowy Maraton Zumby

3 grudnia gorąca zumbowa atmosfera rozgrzeje całą Skawinę! Zapraszamy na Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci, który będzie wstępem do głównego wydarzenia – Mikołajowego Maratonu Zumby 2022. Startujemy o godz. 14.30. Przez godzinę parkietem zawładną zumbowi juniorzy, a od 16.00 próbę swoich sił będą mieli dorośli.

Więcej informacji -> Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci,VI Mikołajowy Maraton Zumby

 

4 grudnia, godz. 17.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

„Mikołajki Zapominajki” – interaktywny spektakl dla dzieci

W niedzielę, 4 grudnia zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej na bajecznie kolorowy, muzyczny spektakl „Mikołajki Zapominajki”, w wykonaniu Teatru w Ruchu.

„Mikołajki Zapominajki” to spektakl przygodowy, podczas którego mali widzowie, wspólnie z wesołymi postaciami: Elfi, która lubi robić sobie selfie i Reniferem-Raperem, biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się bowiem, że święty Mikołaj stracił pamięć i trzeba coś zrobić, żeby mu ją przywrócić.

Więcej informacji -> „Mikołajki Zapominajki” – interaktywny spektakl dla dzieci

 

„CKiS na wynos”, czyli kultura z dostawą do Twojej miejscowości!

Już do Was jedziemy z naszym nowym projektem „CKiS na wynos”. Pędzimy z propozycją bezpłatnych wydarzeń kulturalnych i warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Od września do grudnia będziecie nas mogli spotkać w różnych miejscach w naszej gminie. A co zaserwujemy Wam już we wrześniu i gdzie zaplanowaliśmy najbliższą dostawę kultury? Wszystkie informacje -> „CKiS na wynos”

 

17-18 grudnia, Rynek w Skawinie

„Idą święta”, czyli spotkajmy się na Rynku

Wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami, przedstawicielami szkół, przedszkoli, stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych zapraszamy na kiermasz przedświąteczny. Będziemy czekać w godzinach od 10.00 do 18.00. Wspólne śpiewanie, dekorowanie, tworzenie gigantycznej rodzinnej kartki z życzeniami i przejazd Mikołajów, to zaledwie rąbek tajemnicy tego, co będzie się działo.

Więcej informacji -> „Idą święta”, czyli spotkajmy się na Rynku

 

7 stycznia, godz. 18.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

„Noworoczny Koncert Galowy SkaVienna 2023: Muzyczna podróż dookoła świata”

Największe światowe przeboje i klasyki muzyczne w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej OBLIGATO i Solistów pod dyrekcją Maestro Jerzego Sobeńko zabiorą widzów w muzyczną podróż dookoła świata. Będzie samba na Copacabanie, rejs w rytmie tanga przez Buenos Aires, chwila relaksu pod słońcem Toskanii, frywolna zabawa pod niebem Paryża, a na finał cesarski walc na dziedzińcu Pałacu Schönbrunn w Wiedniu. Koncert poprowadzi wyjątkowy duet: Jolanta Suder oraz Krzysztof Respondek – znakomity aktor, wokalista i kabareciarz, który wzbogaci program swoim szczególnym śląskim humorem.

Więcej informacji -> Koncert Noworoczny SkaVienna 2023: „Muzyczna podróż dookoła świata”

 

9 stycznia, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Dobre Rady Lisa Witalisa”

Musical na motywach opowiadania Jana Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa” z autorską muzyką i piosenkami podczas pierwszego w tym roku spotkania z Teatrem Dzieciom. Zapraszamy razem z grupą O!Teatr do Pałacyku „Sokół” na niezwykłe, angażujące dzieci, przedstawienie.

Więcej informacji -> „Dobre Rady Lisa Witalisa” – musical w wykonaniu grupy O! Teatr

 

13 stycznia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Wernisaż prac Żanety Migo – (R)ewolucje Wenus

Nowy rok, nowi artyści i nowe propozycje wystaw. Tym razem zapraszamy serdecznie na nietuzinkowy wernisaż wystawy prac Żanety Migo. (R)ewolucje Wenus to seria abstrakcyjnych obrazów wykonanych farbami akrylowymi na płótnie. Wśród kolorowych geometrycznych kształtów i nieregularnych barwnych plam wyłaniają się między innymi kobiece akty.

Więcej informacji -> Wernisaż: (R)ewolucje Wenus

 

21 stycznia, godz. 20.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Kabaret Paranienormalni „Osiemnastka”

Kabaret Paranienormalni ma już 18 lat! To powód, żeby świętować w towarzystwie najlepszych skeczy, premier i debiutów, których nie zabraknie w nowym programie „Osiemnastka.” Zapraszamy na wyśmienitą urodzinową zabawę 21 stycznia o godzinie 20.00 do Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie.

Więcej informacji -> Kabaret Paranienormalni – nowy program: Osiemnastka

 

27 stycznia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Jordania inaczej – podróż do kraju kontrastów

W styczniu Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zawita do pustynnego królestwa Jordanii, które obfituje w skrajne emocje i doświadczenia. Jordania – uśmiechnięty islam, Haszymidzi, Nabatejczycy czy historia sprzed potopu?

Więcej informacji -> Jordania inaczej – podróż do kraju kontrastów

 

29 stycznia, godz. 15.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – żyj zdrowo w zdrowym świecie!

Zapraszamy od godziny 15.00 na energetyczne, kolorowe prezentacje m.in. sekcji artystycznych CKiS – zumba kids&junior, tańca nowoczesnego, baletu, sekcji wokalnej i gitarowej. Będziemy licytować fantastyczne gifty, a zbiórkę przeprowadzą wolontariusze krakowskiego sztabu WOŚP.

Więcej informacji -> 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – żyj zdrowo w zdrowym świecie!

 

FERIE Z CENTRUM 2023

Z myślą o zbliżających się feriach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek dla dzieci ze szkół podstawowych (w wieku od 7 lat, tj. urodzonych nie później niż w 2015 roku).

W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie z Centrum 2023” proponujemy dziesięć wycieczek w ciekawe, rozrywkowe, kulturalne i sportowe miejsca, dzięki którym zostaniemy m.in.: odkrywcami światła i ciemności, zaszalejemy na łyżwach i torach saneczkowych, będziemy wspinać się wysoko na ściankach i rzucać kulą od kręgli. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Zapisy od 4 stycznia (środa) od godz. 9.00, poprzez formularz on-line.

Więcej informacji -> Ferie z Centrum 2023

 

13 lutego, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

„Pieśń o chłopcu, który pokonał strach”,  Teatr Lalki ALPMIM

W ramach Teatru Dzieciom zapraszamy na opowieść pełną emocji, mrocznej scenografii, rozczulających postaci i nastrojowych dźwięków. Taki właśnie jest spektakl „Pieśń o chłopcu, który pokonał strach”.

Więcej informacji -> „Pieśń o chłopcu, który pokonał strach” w wykonaniu Teatru Lalki ALPMIM

 

18 i 19 lutego, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

CHEFEC – spektakl Teatru Maska

Z jakże ogromna radością powracamy do spektaklu, na którego powrót czekamy 44 miesiące od premiery! W zeszłym roku, aż dwukrotnie przymierzaliśmy się do jego scenicznego powrotu lecz skutecznie covid odwiódł nas od tego pomysłu. Tym razem wierzymy w pomyślne wiatry i damy się nim ponieść. Zapraszamy na weekend z Chefecem, który zaplanowaliśmy na 18-19 lutego.

Więcej informacji -> Chefec! Do trzech razy sztuka

 

20 lutego, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Mikrofon ON – karaoke z zespołem SING SING

Rozśpiewany wieczór z zespołem wokalnym SING SING. Będziemy razem celebrować „ostatki”, śpiewając przeboje polskie i zagranicznie z przygotowanej przez wokalistki playlisty. „Mikrofon ON” oznacza, że śpiewać każdy może! Zapraszamy do wspólnej zabawy i dołączenia do naszego chóru, może nie tylko w ten jeden wieczór.

Więcej informacji -> Mikrofon ON! Karaoke z zespołem SING SING

 

24 lutego, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Portugalskie perły na Atlantyku – Madera i Azory (São Miguel)

W lutym zapraszamy Państwa w podróż na wyspy wiecznej wiosny, tysiąc kilometrów od brzegu Europy, pachnące ananasem, herbatą i winem – portugalskie Azory i Maderę. Naszym przewodnikiem będzie Bartosz Piziak.

Więcej informacji -> Portugalskie perły na Atlantyku

 

27 lutego, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„Muzyczny portret wybitnych kobiet” – recital fortepianowy Anny Lipiak

Z ogromną radością zapraszamy na koncert wyjątkowej ArtystkiAnny Lipiak: znakomitej pianistki, którą po raz kolejny mamy przyjemność gościć w Pałacyku „Sokół”. Tym razem proponujemy Państwu podróż w czasie do muzycznej Europy wybitnych kompozytorek i pianistek swoich czasów, obecnie niemal zapomnianych.

Więcej informacji -> „Muzyczny portret wybitnych kobiet” – recital fortepianowy Anny Lipiak

 

różne lokalizacje