Nadchodzi #wyczekiwanaWIOSNA…

różne lokalizacje
01/03/2022

31/05/2022

Z niecierpliwością wyglądaliśmy pierwszych krokusów i już dziś ogłaszamy, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią mnóstwo wspaniałych aktywności, które przygotowujemy dla Was na kolejne miesiące. Obserwujcie stronę internetową CKiS i profil na Facebooku, żeby być na bieżąco z tym, co przyniesie #wyczekiwanaWIOSNA.

 

5 i 6 marca, godz. 8.30, Hala Widowiskowo-Sportowa

IV Zimowym Turnieju Siatkarskich Czwórek Skawina 2022

Więcej informacji TUTAJ.

 

6 marca, godz. 10.00, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka”

Charytatywny Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka”

6 marca w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie odbędzie się – już po raz 14. – Charytatywny Ogólnopolski Turniej Brydża Sportowego „O Uśmiech Patryka”. Co najważniejsze, znowu brydżyści, których celem będzie wsparcie chorego na mukowiscydozę Patryka, spotkają się na żywo. Dwie ostatnie edycje odbyły się w internecie, z uwagi na ograniczenia pandemiczne.

Więcej informacji TUTAJ.

 

11 marca, godz. 19.00, Pałacyk „Sokół”

Krzysztof Respondek „Koncert z uśmiechem”

Mamy dla Was z okazji Dnia Kobiet niespodziankę. Zapraszamy na specjalny program muzyczno-kabaretowy tego znanego i lubianego aktora, kabareciarza i wokalisty. Zapewniamy, że będzie to „Koncert z uśmiechem”. Wdzięk, styl, szarm, szyk – tym Was oczaruje w mig!

Bilety do nabycia w kasach CKiS. Więcej informacji TUTAJ.

 

21 marca, Pałacyk „Sokół”

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Eliminacje Gminne 67. OKR odbędą się 21 marca w Pałacyku „Sokół” w formule prezentacji „na żywo”. Karty zgłoszenia należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca. Karty zgłoszeń i więcej informacji TUTAJ.

 

21-25 marca, online

III Gminny Festiwal Form Teatralnych „Melpomena”

Po raz trzeci Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkoła Podstawowa w Radziszowie, organizatorzy III edycji Festiwalu Form Teatralnych „Melpomena”, zapraszają uczniów klas 1–8 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina do udziału w tym wyjątkowym teatralnym wydarzeniu.  Ze względu na wciąż trwające obostrzenia epidemiczne, nadajemy naszemu teatralnemu przeglądowi charakter Festiwalu on-line.

Więcej informacji TUTAJ.

 

25 marca, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

Budapeszt – nie (tylko) znanym szlakiem

W marcu zapraszamy Państwa na wyprawę nieznanymi szlakami po bardzo znanym mieście. Wydawałoby się, że tak popularny kierunek turystyczny, jak Budapeszt, dla Polaków nie może mieć już tajemnic, a jednak… Andrzej Pasławski udowadnia, że są jeszcze miejsca, których istnienia nie podejrzewamy.

Więcej informacji TUTAJ.

 

26 marca, godz. 17.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Kabaretu Skeczów Męczących „Polska Misja Komiczna”

Napędzeni energią pochodzącą ze śmiechu i dobrej zabawy wylecimy w kosmos. Lecicie z nami? Przygotujcie się odpowiednio i startujemy! Bilety na lot w kosmos kupicie TUTAJ.

 

2 i 3 kwietnia godz. 18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”

CHEFEC – spektakl Teatru Maska

[AKTUALIZACJA | 30.03.2022]

Z ogromną przykrością informujemy, że musimy odwołać zaplanowane na sobotę i niedzielę spektakle Teatru Maska. Nowy termin: 30 kwietnia i 1 maja.

Z ogromna radością zapraszamy Państwa na pierwszą popremierową odsłonę spektaklu CHEFEC autorstwa Hanocha Levina w wykonaniu Teatru MASKA.

Więcej informacji TUTAJ.

 

9 kwietnia, godz. 8.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Skawiński Turniej Crossmintona Cup 2022 ICO Crossminton Skawina Open 2022 – 100 pkt

Po raz ósmy Centrum Kultury i Sportu zaprasza do udziału w Skawińskim Turnieju Crossmintona, z pulą 100 pkt, tym razem w wiosennej odsłonie! Zawody odbędą się w sobotę, 9 kwietnia, w Hali Sportowej przy ul. Konstytucji 3 Maja 4. Patronat nad wydarzeniem sprawują: International Crossminton Organization, Polska Akademia Crossmintona „Pacross” i Crosssminton.pl.

Więcej informacji TUTAJ.

 

9 – 10 kwietnia, godz. 9.00 – 16.00, Rynek w Skawinie

JAJmark Wielkanocny 2022

Pogoda za oknem przypomina, że zbliża się wiosenny czas. Powoli zaczynamy myśleć też o nadchodzących Świętach Wielkanocnych. W dniach 9-10 kwietnia (sobota i niedziela) zapraszamy Państwa na skawiński Rynek, na „JAJmark Wielkanocny 2022”.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kiermaszu w roli wystawcy, prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury do dnia 1 kwietnia. (12 256 02 60, e-mail: monika.fliszewska@ckis.pl) Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji TUTAJ.

 

10 kwietnia, godz. 16.00,s ala teatralna Pałacyku „Sokół”

Koncert Pasyjny Beaty Bednarz: „Pasja miłości”

W Niedzielę Palmową mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Koncert Pasyjny”, który refleksyjnie wprowadzi nas w nastrój Wielkiego Tygodnia. 10 kwietnia, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz Zborem „Syloe” Kościoła Zielonoświątkowego w Skawinie zaprasza na „Pasję miłości” – recital Beaty Bednarz, wyjątkowej wokalistki o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Wstęp wolny, na podstawie bezpłatnych wejściówek.

Więcej informacji TUTAJ.

 

11 kwietnia, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: Przygody Zefirka i Spółki w Krainie Żywiołów w wykonaniu Teatru w Ruchu

Niesforne rodzeństwoZefirek, Kropelka i Płomyczek- dzieci Pani Ziemi, w spektaklu przybierają ludzką formę – wyraziste charaktery bohaterów podkreślone są zjawiskową choreografią, zabawnymi piosenkami i barwną scenografią. Bilety do nabycia w kasach CKiS.

Więcej informacji TUTAJ.

 

19 kwietnia, Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” w Skawinie

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kategorii do lat 15 i do lat 12 oraz 1. Mistrzostwa Polski Południowej Par i Drużyn Juniorów

Zawody juniorskie będą jednocześnie eliminacją regionalną do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W zawodach udział wezmą zawodnicy z województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego, w tym aktualni reprezentanci kraju w kategoriach młodzieżowych i znakomita grupa medalistów imprez krajowych rangi mistrzowskiej.
Szacuje się, że łącznie na starcie stanie około 120-160 uczestników z takich miejscowości jak: Skawina, Kraków, Tarnów, Zakopane, Bielsko-Biała, Skoczów, Pszczyna, Katowice, Chorzów, Bytom, Kielce, Rzeszów.

Więcej informacji TUTAJ.

 

24 kwietnia, Basen Camena

XIII Pływackie Mistrzostwa Skawiny

24 kwietnia Basen Camena ponownie ugości uczestników XIII Pływackich Mistrzostw Skawiny.  Organizatorami zawodów jest Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem CKiS w Skawinie.

Pływackie Mistrzostwa Skawiny to duża impreza sportowa z udziałem pływaków amatorów, zawodników zrzeszonych w klubach i szkółkach pływackich bez licencji oraz profesjonalnych zawodników. O jej popularności świadczy wzrastająca z roku na rok liczba startujących.

Więcej informacji TUTAJ.

 

24 kwietnia, godzina 18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”

#HEN… monodram o wybitnym kapitanie jachtowym – Henryku Jaskule

Zapraszamy serdecznie na autorski spektakl #HEN” w wykonaniu aktora Teatru S.A.N. – Rafał Paśko, który przybliża postać Henryka Jaskuły – wybitnego radziszowianina, podróżnika, żeglarza. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach CKiS od dnia 11 kwietnia.

Więcej informacji TUTAJ.

 

29 kwietnia, godz. 18.00, Pałacyk „Sokół”

„American dream”, czyli w drodze przez Stany Zjednoczone

W ostatnie w tym sezonie spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności wyruszymy szlakiem traperów i eksploratorów „Dzikiego Zachodu”… Amerykańskich miasteczek i Parków Narodowych… Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych. Poprowadzą nas Magdalena i Kamil Szyjka, autorzy bloga Podróżnicy po Godzinach.

Z przykrością informujemy, że zaplanowane w dniu 29 kwietnia spotkanie Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności zostaje odwołane z powodu choroby prelegenta. Slajdowisko odbędzie się w nowym terminie, tj. 20 maja (piątek).

Więcej informacji TUTAJ.

 

30 kwietnia i 1 maja, godz. 18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”

CHEFEC – spektakl Teatru Maska (nowy termin)

Z ogromna radością informujemy o nowym terminie spotkania z pierwszą popremierową odsłoną spektaklu CHEFEC autorstwa Hanocha Levina w wykonaniu Teatru MASKA.

Zapraszamy w terminie 30 kwietnia i 1 maja do sali teatralnej Pałacyku „Sokół”. Obydwa spektakle zaplanowane są na godzinę 18.00. Wejściówki można rezerwować od dnia 19 kwietnia, w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 12 276 34 64.

Więcej informacji TUTAJ.

 

3 maja, godz. 12.30, Kościół pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie oraz Park Miejski im. J. Piłsudskiego 

Majówka z Centrum ze Strażakami

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona  i Judy Tadeusza w Skawinie. Następnie, prowadzony przez paradę wozów strażackich, korowód pocztów sztandarowych przemaszeruje do Parku Miejskiego. Amfiteatr przy Pałacyku „Sokół” będzie centrum części rozrywkowej obchodów. W programie znalazły się między innymi pokazy rozwijania węża strażackiego, gaszenia oleju, koncert Orkiestry Dętej „Sygnał” oraz występy zespołów Mini Tanto i D.N.A. Będą także strażackie tory przeszkód, dmuchane atrakcje oraz wioska smerfów.

Więcej informacji: TUTAJ

 

8 maja,godz.  8.30, Błonia Skawińskie

IV Wrotkarskie Mistrzostwa Skawiny

Areną zmagań wrotkarskich, ponownie staną się Błonia Skawińskie, przy ul. Marka Kublińskiego. Partnerami tego sportowego wydarzenia są: Gmina Skawina, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawina oraz Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Więcej informacji TUTAJ.

 

8 maja, godz. 11.15, ul. Żwirki i Wigury (obok basenu Camena)

XIX Bieg Skawiński oraz X Bieg na Rolkach

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klubem Sportowym „Optima” Skawina oraz Klubem Sportowym Skawina Biega zapraszają miłośników biegania oraz jazdy na rolkach do udziału w XIX Biegu Skawińskim oraz X Biegu na Rolkach

Więcej informacji TUTAJ.

 

9 maja, godz. 17.30, Pałacyk „Sokół”

Teatr Dzieciom: „Bajka o Królewnie Marysi i Lodowej Górze”

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie spektakl Teatru Dzieciom.

Bilety w cenie: 15 zł/dziecko i 20 zł/dorosły już do nabycia w kasach CKiS na basenie Camena oraz w Pałacyku „Sokół” – na godzinę przed spektaklem.

Więcej informacji TUTAJ.

 

14 maja, Wycieczki Górskie z CKiS

„GÓRY CHOCZAŃSKIE – DOLINA PROSIECKA”

Pierwszym wielkim krokiem w nowy sezon będzie wypad w Góry Choczańskie, a dokładnie w Dolinę Prosiecką.

Więcej informacji TUTAJ.

 

22 maja, godz. 10.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Turniej Szachowy O Koronę Króla Kazimierza”

Czekają nas wielkie, szachowe emocje. Po dwóch latach przerwy organizujemy kolejną już edycję Turnieju Szachowego ,,O Koronę Króla Kazimierza”. W Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie zmierzą się najlepsi szachiści z okolicy.

Więcej informacji TUTAJ.

 

28 maja, Wycieczki Górskie z CKiS

„GÓRY STRAŻOWSKIE – SULOWSKIE SKAŁY”

Więcej informacji TUTAJ.

 

29 maja, godz. 10.00, tereny przylegające do Szkoły Podstawowej nr 6, przy ul. Witosa 4 i osiedle Bukowska

IX Biegu Na Orientację – Skawina 2022

Po dwuletniej przerwie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie wraz z autorem skawińskich tras biegowych, Panem Jackiem Kozłowskim, zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w IX Biegu Na Orientację – Skawina 2022.

Więcej informacji TUTAJ.

 

Akademia Czasu Wolnego w kwietniu

Kwiecień spędzimy w Zelczynie. Na zajęcia zapraszamy do budynku Świetlicy Wiejskiej (Biblioteka).
Poniżej rozkład spotkań:

-> w czwartki o godz. 11.00 zapraszamy młode mamy z dziećmi do KLUBU MALUCHA. To połączenie zajęć rytmicznych, animacyjnych, muzycznych, teatralnych i sportowych;

-> w piątki o godz. 17.00 zapraszamy natomiast na WARSZTATOWISKO.

 

Więcej informacji TUTAJ.

 

#zGRANAszkoła

15 lutego rozpoczął się cykl wydarzeń sportowych dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Skawina, którego partnerem jest firma Grana Sp. z o.o. Dotychczas w konkurencjach wzięli udział uczniowie ze szkół w Borku Szlacheckim, Rzozowa i SP nr 2 w Skawinie, łącznie 232 osób. Na zajęciach dzieci startowały w sześciu konkurencjach, jeden cykl trwa około półtorej godziny.

Więcej informacji TUTAJ.

 

różne lokalizacje